Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Мульчування полуниці соломою, плівкою та іншими матеріалами

Мульчування полуниці - агротехнічний прийом, який допомагає захистити ґрунт від вивітрювання, зберегти вологу і збагатити верхній шар ґрунту під кущами органікою (якщо були використані природні матеріали). Користь мульчування полягає в скороченні поливів, зниженні інтенсивності росту бур'янів, а, отже - зменшенні кількості виполювань. Мульчувальний шар охороняє ягоди, що дозрівають, від взаємодії з вологим ґрунтом, допомагає зменшити псування врожаю від гнилі. Природна мульча здатна поліпшити кислотний баланс ґрунту, знижуючи або підвищуючи показники pH, якщо виникне така необхідність. У цій статті розглянемо всі способи захисту ґрунту від вивітрювання, але для початку потрібно визначитися, коли краще проводити мульчування посадок.

Терміни проведення мульчування

Мульчу укладають під кущі полуниці навесні і восени, тому проводячи цю операцію переслідують різні цілі:

 1. Весна - роботи проводять за появи перших зав'язей або раніше. Кущі, що попередньо перезимували, звільняють від старих вусиків, сухого листя та іншого сміття, а землю між кущами ґрунтовно розпушують. Під кущі полуниці укладають плівкові матеріали або солому. Призначення - збереження вологи в ґрунті, боротьба з бур'яном, запобігання дозрілих ягід від зіткнення з мокрим ґрунтом. Після збору врожаю (приблизно в кінці літа) мульчу з грядок видаляють.
 2. Осінь - призначення другого мульчування полуничних грядок - утеплення кущів на зиму і захист рослин від підмерзання. Для цієї мети використовують хвойні голки, сухе листя, сіно або сухе опале листя. Матеріал розкладають по поверхні ґрунту під кущами полуниць і між ними.

Тканина для мульчування полуниці

Для мульчування грядки з полуницею можна використовувати різні матеріали, але найчастіше садівники використовують солому і тканину. З соломою зрозуміло, а ось тканина повинна бути спеціальна, використання старих простирадел не підійде. У продажу зараз багато матеріалів для мульчування, але частіше досвідчені садівники використовують чорний спанбонд (агроволокно) щільністю не менше 50 г/кв.м або лутрасил. Чорна тканина швидше нагрівається сонячними променями, віддаючи тепло ґрунту, що дуже важливо для середньої смуги або північних регіонів, а ось на півдні зайвий нагрів полотна сприяє бурхливому розвитку грибкових інфекцій. Виною всьому - конденсат, якого досить багато утворюється під покриттям. Щоб зменшити утворення конденсату, необхідно частіше поводити провітрювання грядок, піднімаючи кінці тканини для циркуляції повітря.

Тканинна мульча пригнічує ріст бур'янів, відмінно ізолює ягоди від зіткнення з ґрунтом, що зменшує гниття і псування полуниці.

Мульчування полуниці соломою

Солома і сіно - природні матеріали, їх застосування досить економічне. Солома і сіно добре захищають урожай від гниття, відмінно пропускають повітря, сприяючи природній вентиляції повітря всередині шару мульчі. Світла солома чудово відбиває сонячне світло, не допускаючи перегріву ґрунту.

Суху солому укладають по поверхні ґрунту шаром 15 см, це тільки здається, що шар високий, буквально за кілька днів матеріал осяде.

Увага! Солома інтенсивно витягує азот з-під рослин і підкислює ґрунт. При використанні в якості мульчі солом'яної підстилки, рекомендується провести позапланову підгодівлю кущів полуниці азотними добривами.

Солому не використовують для зимового мульчування, оскільки в укладеному шарі можуть зимувати гризуни. Літню солом'яну підстилку прибирають з полуничних грядок на початку осені.

Сіно розкладається швидше соломи, матеріал при перегниванні збагачує землю поживними речовинами. Сіно можна використовувати для короткочасного мульчування грядки, змінюючи підстилку кожні 2 тижні, вся річ у тому, що нижні шари від зіткнення з вологим ґрунтом швидко загнивають. Сіно укладають шаром 7-10 см.

Мульчування полуниці тирсою

Тирса відмінно відбиває сонячні промені, при застосуванні цього матеріалу в якості мульчі, ґрунт прекрасно дихає і не перегрівається. Під тирсою краще стримується розвиток і ріст бур'янів, слимаки не люблять мульчу з тирси, що допомагає зберегти цілими ягоди. Але в тирсі люблять селитися різні жучки - комахи просто обожнюють той вид мульчі.

Свіжа тирса при розкладанні використовує азот, який знаходиться в ґрунті, тому під полуничні кущі, вкриті в якості мульчі цим матеріалом, необхідно провести додаткову органічну підгодівлю. Краще використовувати стару тирсу.

Увага! Тирса хвойних порід занадто сильно підкислює землю.

Плівка для мульчування полуниці

Іноді для мульчування грядок з полуницею використовують поліетиленову плівку певної товщини, зазвичай товщиною від 30 мкрн, але таке покриття можна застосовувати тільки навесні, вкриваючи землю в літній період. Від морозу тонка плівка не здатна захистити полуничні кущі, тому для утеплення вибирають тріску, хвойні голки, листя та інші матеріали.

У плівці практично відсутні великі пори, що сприяє швидкому утворенню конденсату і випрівання коренів рослин. Чорний матеріал сильно поглинає ультрафіолет, сприяє надмірному нагріванню ґрунту.

З позитивних якостей поліетиленової плівки можна назвати:

 1. Відмінно утримує вологу.
 2. Сприяє більш ранньому дозріванню ягід.
 3. Перешкоджає укоріненню вусів.
 4. Стримує ріст бур'янів.

Розстеляти плівку по грядках рекомендується в момент посадки рослин (навесні). Спочатку ґрунт ретельно перекопують, додаючи в нього пісок і перегній, Потім накривають грядку плівкою, на якій роблять надрізи з кроком 30 см. У ці отвори висаджують розсаду суниці. Між рядами витримують відстань 60 см.

Важливо! У південних регіонах рекомендується використовувати подвійну плівку, нижній шар - чорний, верхній - білий.

Мульчування полуниці хвоєю

Хвою використовують для мульчування грядок з полуницею на зиму, ще для цієї мети можна застосовувати тріску, яка є універсальним матеріалом і годиться для укриття грядок навесні і восени.

Хвою, дрібні гілочки, подрібнені шишки укладають на ґрунт шаром 3-5 см. Цей матеріал стримує розвиток грибкових інфекцій, сприяє вільній циркуляції повітря, знижує ризик ураження полуниці шкідниками і відмінно утеплює рослини взимку. Швидкість розкладання хвойних голок допомагає природним способом підвищити родючість ґрунту.

Увага! При розкладанні хвої відбувається швидке підкислення ґрунту, на ділянках з високою кислотністю голки застосовують в суміші з золою.

Вибір матеріалу для мульчування залежить від можливостей садівника, складу ґрунтів на ділянці і кліматичних умов району вирощування полуниці, але в будь-якому випадку, нехтувати цим агротехнічним прийомом не слід.

Сезон весняних посадок ще не закінчився. Якщо ви плануєте вкорінювати нові сорти, то пропонуємо подивитися корисне відео про посадку полуниці.


Опубліковано: 06 тра 2021
Переглядів: 2751
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Новинки 2022
  • Розсада суниці, полуниці
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Ягідні чагарники
  Акція
  Новинки
  Полуниця Черрі Бері зображення 1
  0 відгуків
  Полуниця Черрі Бері
  К-сть в упаковці: 5 садж
  79 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Вівальді зображення 2
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Вівальді
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Діамант зображення 3
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Діамант
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Любава зображення 4
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Любава
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Маестро зображення 5
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Маестро
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Фурор зображення 6
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Фурор
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Апріка зображення 7
  0 відгуків
  Полуниця Апріка
  К-сть в упаковці: 5 садж
  79 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Флер зображення 8
  0 відгуків
  Полуниця Флер
  К-сть в упаковці: 5 садж
  64 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Ельсанта зображення 9
  0 відгуків
  Полуниця Ельсанта
  К-сть в упаковці: 5 садж
  79 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Анабель зображення 10
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Анабель
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Анабланка зображення 11
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Анабланка
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Сельва зображення 12
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Сельва
  К-сть в упаковці: 5 садж
  129 грн 169 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.