Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Малина Glen Сoe – фіолетова насолода без зайвого хлопоту

Українська земля славиться своїми щедрими дарами, але навіть при рясному врожаї малини збирати дрібні ягоди – дуже клопітке заняття. Потрібно витратити чимало часу, та й об гострі колючки доведеться не раз вколотися.

Куди приємніше, погодьтеся, знімати великі ягоди в малиннику, де немає колючих шипів. Привабливо? Тоді знайомтеся – новинка від шотландських селекціонерів, малина сорту Glen Coe (Глен Ко). Високі врожаї, великі солодкі ягоди з відмінним смаком і відсутність шипів – це далеко не всі привабливі сторони цього сорту. Давайте придивимося до неї уважніше.

У чому особливість сорту?

Ще в минулому столітті, а саме в 1989 році, селекціонери Шотландії схрестили два перспективні сорти малини Manger і Glen Prosen. В результаті отримали абсолютно новий сорт з першими фіолетовими ягодами. Але довгий час Glen Coe не мав великої популярності. І тільки кілька десятиліть тому садівники звернули увагу на цей унікальний сорт і стали культивувати його не тільки в Європі.

фіолетова малина Glen Coe

Кущі цього сорту прямостоячі, напіврозлогі з потужними пагонами, які легко витримують велику кількість урожаю. Ягоди можуть досягати маси до трьох грамів. Вони зібрані в кисті і дозрівають по черзі, що подовжує період плодоношення. Дуже солодкі і ароматні плоди використовуються як у свіжому вигляді, так і для консервування.

Завдяки своїй компактності та відсутності шипів, в такому малиннику збирати ягідки – одне задоволення. Висока врожайність, до 6 кг з куща, є ще одним плюсом цього сорту. А ще Glen Coe цінується садівниками за свою стійкість до хвороб, перепадів температур і несприятливих умов.

Садимо сорт Glen Coe правильно

Малина Glen СoeВ Україні зими бувають морозними і безсніжними, тому найкраще висаджувати кущі малини навесні, щоб вони встигли адаптуватися і добре прижитися. Це дасть можливість малиннику благополучно пережити зиму. Але якщо ви не встигли посадити малину Глен Ко до весни, то можна це зробити і восени. У цьому випадку малинник дуже ретельно потрібно буде вкрити.

Існують деякі правила для розміщення і посадки саджанців.

  1. Вибирайте місце з суглинним або супіщаним ґрунтом. Ґрунт  повинен добре пропускати повітря і бути помірно вологим.
  2. Щоб уникнути небезпеки зараження різними захворюваннями, кущі краще розташувати досить рідко. Так вони будуть отримувати максимальну кількість сонячного світла і добре аеруватися.
  3. В яму для посадки можна додати комплексні добрива, або ж перепрілий гній, торф або компост.
  4. У перші кілька тижнів після посадки не забувайте поливати рослини достатньою кількістю теплої води.
  5. При посадці навесні у саджанців малини обрізують верхівки на 10-15 см.

Для того щоб ґрунт у малиннику залишався вологим і без бур'янів, замульчуйте його тирсою або соломою, шаром в 15-20 см.

Як доглядати за малиною Glen Coe

  1. Полив проводиться два рази на місяць, якщо ґрунт не покритий мульчею. Мульчуючий шар дає можливість поливати набагато рідше. Волога необхідна кореневій системі для доброго розвитку рослин.
  2. Сорт Glen Coe відрізняється великоплідністю та особливими смаковими якостями. Але якщо малину не підгодовувати, то ягоди можуть бути дрібними і кислими. Тому не забувайте кілька разів за сезон проводити підживлення мінеральними або органічними препаратами.
  3. Ранньою весною до того, як розкриються бруньки, малинник можна обприскати бордоською рідиною. Це стане прекрасною профілактикою проти шкідників і хвороб.

При мінімальному догляді сорт малини Глен Ко буде давати гідні врожаї фіолетових великих ягід, які за смаком чимось нагадують ожину. Солодкі і ароматні плоди будуть радувати садівників з середини літа і до середини осені.

Опубліковано: 02 січ 2017
Переглядів: 3934
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.