Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як виростити лимон вдома

Лимонне дерево не вибагливе, тому навіть новачок у садовій справі зможе отримати хороші плоди.

 

Переваги лимонного дерева

Лимон - це не лише красивий декор для дому, а й запас вітамінів на усю зиму. Саме завдяки наявності таких вітамінів як А, С і В, лимон активно використовують для приготування низки блюд та напоїв. 

Лимон також славиться тим, що його використовують в цілях профілактики цинги.

Лимонний сік чудово підходить для виготовлення лимонної кислоти, а шкірка - для приготування лимонної олії.

 

 

Як виростити лимон з кісточки

Для того, щоби підвищити шанси проростання зерняток, вибирайте їх лише з великих та здорових плодів. Рекомендують брати зернята одразу з кількох лимонів. 

Кісточки не потрібно сушити чи замочувати, а відразу садіть їх у горщики зі звичайним або квітковим ґрунтом (можна додати торф в пропорції 1:1) на глибину 1 см. Насінини розташовуйте на відстані 5 см. 

До того як зійдуть першій паростки (приблизно 14 днів) регулярно поливайте саджанці та слідкуйте за температурою, яка повинна становити 18-22°С.  Для цього варто поставити сіянці на світле місце без прямих сонячних променів та накрити склом чи плівкою до появи перших сходів. Обов’язково щодня провітрюйте сіянці.

 

 

Найбільші саджанці розсаджують в окремі горщики діаметром до 10 см. В такі горщики варто покласти дренаж, після чого можна написати квітковий ґрунт із перегноєм. 

Важливо! Щоби саджанці лимона не зазнали стресу, пересадку обов’язково проводьте разом із земляною грудкою.

 

 

Особливості догляду за лимоном

Лимон - не вибаглива рослина, але існує 10 золотих правил по догляду за лимонним деревом, про які варто пам’ятати:

 1. Для посадки лимонного дерева вибирайте невеликі глиняні горщики, на дні яких розмістіть дренажний шар з деревного вугілля чи керамзиту.
 2. Позаяк лимон - світолюбива рослина, розмістіть його таким чином, щоби він знаходився під сонячним промінням не менше 2 годин кожного дня. 
 3. Проводьте полив лимону двічі на тиждень, а оприскування в гарячий сезон - кілька разів протягом тижня. Якщо ви помітили, що ґрунт у горщику почав підгнивати - одразу замініть його. 
 4. Лимон повинен мати одне постійне місце (бажаного біля південного вікна), оскільки він дуже погано переносить постійні переміщення.
 5. Лимон дає щорічний приріст, тому кожного року рекомендується проводити пересадку дерева у горщики, більші від попереднього на 1-2 см. Коли обсяг посудини досягне 8-10 літрів, можна перейти на підживлення. 
 6. Використовуйте рідкі добрива з лютого по вересень чітко за інструкцією.
 7. Подбайте про температуру від 18 до 27 °С. Слідкуйте, щоби лимон не страждав від протягів у зимовий період.
 8. Якщо проводити регулярну обрізку, то можна самостійно сформувати крону дерева. У такому випадку процес починають на другий рік, коли висота саджанця досягла понад 30 см, обрізаючи на 10 см. Якщо лимон знову випустить пагін вгору, то його потрібно обрізати повторно, поки не сформуються бічні пагони. 
 9. Щоби отримати врожай з лимона з кісточки, під час його цвітіння візьміть ватну паличку та перенесіть пилок з пильовика на липкі тичинки.
 10. Щоби дерево не загинуло від виснаження під час плодоносіння, слідкуйте аби на один плід припадало 10-15 листочків. В іншому випадку видаляйте заяві плоди.

Ось й усі секрети по вирощуванні та догляду за лимонним деревом. Лише трішки уваги та терпіння до цього фрукта наповнить вашу оселю необхідними вітамінами та чудовим настроєм.

 

Автор статті: Оксана Височанська

Опубліковано: 17 лис 2020
Переглядів: 52897
(Голосів: 6, Рейтинг: 3.8)
Залишити відгук
Марія
07 тра 2018

Чи можна у вас придбати лимон Мейєра?

ДТетяна
07 тра 2018

Доброго дня. На жаль цього сорту немає в нашому асортименті.

Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.