Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як боротися з медведкою: перевірені способи

Способы борьбы с медведкойМедведка або садова капустянка – давній ворог садівників-городників. Цей досить великий, до 6 см, шкідник здатний літати, плавати, рити глибокі ходи в землі. Живиться він переважно підземною частиною рослин, але не гребує і дрібними комахами. Улюблені ласощі капустянки – це морква, редис, помідори, картопля. Одна комаха здатна знищити за добу до 10-15 рослин, пошкоджуючи їх кореневу систему.

Де шукати шкідника

Він віддає перевагу ґрунту, який добре удобрений перегноєм, тому часто селиться в гнойових купах або неподалік від них. Ходи капустянки найкраще помітні після дощу. Шкідник дуже тонко відчуває температуру і з настанням холодів заривається глибоко під землю. На поверхню комаха повертається, коли ґрунт прогріється до 10-15˚С. Саме в цей період, в травні, настає пік активності медведок. У червні самка відкладає близько 500-600 яєць, з яких через 10-17 днів з'являються личинки.

Боротися з медведкою на городі найлегше за допомогою спеціальних хімічних засобів, а якщо вони вам не до душі, можна скористатися перевіреними народними способами.

Хімічні засоби для боротьби з медведкою на дачній ділянці

Назва препарату

Характерні нюанси

Як застосовувати

Медветокс

Червоні гранули, нешкідливі для рослин, ґрунту і черв'яків, які в ньому мешкають. Медветокс активізується через чотири години і вбиває медведок протягом 2-х тижнів.

Гранули розсипати в борозни (глибина 3-5 см) між грядками.

Медвецид

100 г Медведциду достатньо для боротьби з комахами на 10 м² ділянки.

В борозни глибиною 2-3 см розкласти по 5-10 гранул, через 0,5-1 см.

Боверин

Препарат включає в себе спори гриба, які проростають крізь панцир капустянки, після чого вона гине.

Суспензією обробляти раз на 1-2 тижні самі культури і ґрунт.

Анти медведка

1 пакету вистачить для опрацювання 10-15 соток землі.

Розкласти гранули в борозни між грядками при посіві/посадці культур.

Фенаксин +

Препарат дає захист на 20 діб.

Гранули розсипати в борозни між рядами, до посіву і в період сходів.

Рембек

360 г Рембеку вистачає для обробки 15 соток землі.

Розкласти Рембек в нори і відкриті ходи.

 

Як боротися з медведкою народними способами

Гас

Змішайте горючу речовину з піском і розсипте вздовж грядок. В 1 л води додайте 100 мл гасу. Залийте розчином нори і ходи. Для захисту тепличних рослин навколо будівлі потрібно викласти мотузку, намочену в гасі.

Пастки з пивом і медом

В землю під кутом 45˚ зарийте пляшку. Її шийку обв'яжіть марлею, щоб у пляшку не потрапила земля, а всередину налийте 50 мл пива. У банку покладіть трохи меду і закопайте її вертикально в землю, шийку наполовину прикрийте картонкою або залізом.

Мильні розчини

Розчин мильної води (на 10 л води 100 г дегтярного або господарського мила) залийте в нори – комаха або вибереться назовні, де її можна знищити, або загине під землею.

Розведіть 4 ст. л. прального порошку на 10 л води, заливайте в кожну нору по 3 літри. Важливо! Не використовуйте порошок занадто часто і у великих концентраціях, оскільки він може нашкодити рослинам.

Шкаралупа яєць

Її суміш з соняшниковою олією засипають у ходи і нори. Порошок зі шкаралупи можна змішати з землею, де планується посадка культур.

Спеціальні рослини

Для відлякування капустянки можна посадити чорнобривці, льон, календулу або квасолю.

Запахи

Комаху відлякує запах листя часнику, м'яти, цибулиння, яке потрібно викласти прямо на грядки.

Органічні способи

Капустянка не буде повзти в місця, де в ґрунт вкопані риб'ячі хвости і голови, вільхові, хвойні, вербові та осикові гілки, а також стебла хризантеми.

Гнойові пастки

В кількох місцях дачі необхідно викопати ямки заповнити їх гноєм. Коли капустянка зробить там кладку, гній слід акуратно вийняти і спалити.

Медведку їдять багато птахів: ворони, граки, шпаки. З ссавців для неї небезпечні їжаки і кроти. Залучайте в «союзники» пернатих і хвостатих і вони помітно зменшать популяцію шкідника. Для птахів можна повісити кілька годівниць з насінням і крупами, а їжачкам поставити мисочку з молоком.

Опубліковано: 26 чер 2017
Переглядів: 26827
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Галина
20 лис 2017

Медведка ужасный вредитель, приносит глобальный ущерб урожаю. Борьба с ним это насущный вопрос для всех огородников. Вы отлично просветили, как бороться с медведкой на дачном участке и дали интересные способы, которые я применю в жизнь.

ДНаталья
21 лис 2017

Галина, спасибо за отзыв!

Карина
18 лис 2017

Проблема с медведкой возникает у меня довольно часто. Как бороться с медведкой на дачном участке, большой вопрос для меня. Применила ваши советы в жизнь и увидела реальные результаты. Спасибо.

ДНаталья
20 лис 2017

Карина, спасибо за отзыв!

Виктория
13 лис 2017

Пробовала множество способов, но до прочтения данной статьи так и не нашла как бороться с медведкой на дачном участке наиболее эффективно. Отметила для себя несколько методов, которые до этого нигде не встречала и в обязательном порядке попробую применить на своем участке в следующем сезоне. Особенно заинтересовал вариант с отпугиванием медведки с помощью календулы и лена. Если это действительно поможет, то можно будет совместить и защиту урожая от вредителя и выращивание полезных для хозяйства трав. Еще раз выражаю благодарность за вашу работу по наполнению сайта такой полезной информацией.

ДНаталья
14 лис 2017

Виктория, благодарим за положительный отзыв!

Артур
12 лис 2017

Возникла на даче проблема с вредителями и начал искать как бороться с медведкой на дачном участке. Пробовал несколько народных способов с других сайтов, но никакого ощутимого результата заметно не было.Решил попробовать советы из этой статьи, сначала начал отпугивать медведку с помощью запахов, клал листья мяты на грядку, но каждый месяц все равно продолжаю обрабатывать, чтобы проблема не появилась снова

ДНаталья
13 лис 2017

Артур,спасибо за отзыв!

Елена
09 лис 2017

Благодаря статье узнала для себя новые способы как бороться с медведкой. Следующим летом буду применять на практике.

ДНаталья
10 лис 2017

Елена, спасибо за обращение!

Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.