Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Групи тюльпанів: класифікація рослин за класами та термінами цвітіння

Тюльпани – улюблені та популярні весняні квіти, які можна зустріти і в міському парку, і в аматорському квітнику. Зазвичай перші цибулини потрапляють на клумбу від друзів і знайомих, які можуть захоплено розповісти про забарвлення квітки, але не про те, до якого класу вона відноситься. Насправді класифікація тюльпанів – справа непроста, адже ефектні рослини об'єднані ботаніками в 15 класів, серед яких впевнено виділяють три групи: 

 1. 1 група – ранньоквітучі. 
 2. 2 група – середньоквітучі. 
 3. 3 група – пізноквітучі тюльпани. 

У четверту групу входять інші тюльпани, в тому числі дикорослі сорти й види, а також ботанічні тюльпани


Чому зручно розділяти тюльпани за термінами цвітіння? Якщо знати, до якої групи належить певний сорт, можна з високою часткою ймовірності прогнозувати терміни його цвітіння, створювати безперервно квітучі клумби та милуватися ефектними тюльпанами аж до початку літа. 

Розглянемо найбільш докладно кожну групу.

Ранньоквітучі тюльпани: 1 група 

До цієї групи тюльпанів відносяться два види: 

 1. Прості ранні – ці тюльпани відомі дуже давно, вони заслужили любов садівників і широко використовуються для декорування садових квітників. Висота міцних квітконосів варіюється від 25 до 40 см. Великі келихи (від 5 до 7 см) мають різноманітне однорідне забарвлення пелюсток, що дозволяє створювати гармонійні композиції в певних тонах. Ранні тюльпани дійсно першими розкривають свої бутони, деякі сорти можуть прикрашати клумби вже наприкінці березня. 
 2. Махрові ранні – ці сорти також розквітають одними з перших, до того ж мають оригінальні махрові бутони. Рослини невисокі (стебло може досягати 10-30 см заввишки), міцні, з яскравими пелюстками. Діаметр прекрасних квітів вражає, він досягає 8-12 см. Для зрізання махрові ранні тюльпани майже не використовуються. А ось для вигонки – це дуже вдалий варіант. Термін цвітіння – з середини квітня по травень, в різних кліматичних зонах настає не одночасно. Тривалість цвітіння – близько 14-15 днів. Популярні сорти махрових тюльпанів (ранніх): Peach Blossom; Scarlet Cardina; Monte Carlo; Monsella. 

Середньоквітучі тюльпани: друга група 

До цієї групи належать два види тюльпанів, які частіше за інші зустрічаються у квітниках любителів. На перший погляд здається, що простота цих тюльпанів та їх класичний зовнішній вигляд не можуть викликати подиву та захоплення, але це зовсім не так. Поговоримо про принади тюльпана Тріумф і переваги представників Дарвінових гібридів більш докладно.

 1. Тріумф – за класифікацією тюльпанів він відноситься до 3 класу. Гібрид, отриманий від схрещування Дарвінових гібридів з простими ранніми. Цвітіння сортових тюльпанів, об'єднаних в цю групу, починається з кінця квітня, декоративність зберігається тривалий час, навіть у другій половині травня тюльпани Тріумф продовжують палати яскравими фарбами на клумбах. Рослини досягають 40-70 см заввишки, стебло міцне, пряме, стійке до вилягання. Форма квітів бокалоподібна. Забарвлення пелюсток у тюльпанів Тріумф може бути однотонним та різнобарвним, виняток становлять блакитний і синій кольори, які у цих квітів не зустрічаються. Цибулинні можна вирощувати у відкритому ґрунті й теплиці, вони чудово прикрашають весняні клумби в саду і підходять для зрізання. Популярні сорти: Олександр Пушкін; Весела вдова; Оскар; Баронеса; Барселона; Том Паусі та інші.  2. Дарвінові гібриди – тюльпан гібрид Дарвіна в окремий клас виділили недавно, йому присвоєно порядковий номер 4. Ці тюльпани відрізняються довгими стеблами – до 80 см, великими розкішними келихами у формі чаші (їх висота становить близько 10 см). На донці є прямокутна пляма контрастного відтінку. Пелюстки великі, мають різноманітне забарвлення. Дарвінові гібриди – потужні рослини, відмінно підходять для комерційного вирощування, для букетного зрізання. Завдяки різноманіттю сортів можна легко вибрати квіти з будь-яким привабливим забарвленням, відповідним для оформлення клумб в саду або парку. Опис сортів тюльпанів наводити не буду, назву лише популярні сорти: Оксфорд; Апелдорн; Голден Апелдорн; Голден Парад; Російська Принцеса; Май Леді; Б'юті оф Апелдорн. 

Пізноквітучі тюльпани: 3 група 

Ця група об'єднує 7 класів тюльпанів з оригінальними ефектними квітами, так несхожими ні на які інші. Зазвичай цвітіння цих класів починається в другій половині травня, всі види рослин, що належать до 3 групи, можуть мати різну висоту, забарвлення і форму бутона. 

Прості пізні – сорти тюльпанів, зовні схожі на Тріумф. Належать до п'ятого класу. Форма келиха варіюється від простої до лілієвидної. Висота квітконоса – до 75 см. Цвітіння починається в середині травня, триває до початку літа. Найвідоміший сорт чорного тюльпана Квін оф Найт (Королева ночі) належить саме до класу Прості пізні. 

Лілієвидні – елегантні та витончені тюльпани з келихами у формі лілії належать до 6 класу. Це найдавніші з усіх тюльпанів, що дійшли до нашого часу. Тюльпан лілієвидний радує бутонами в другій половині травня. Висота рослин досягає 50-60 см, висота келиха – 10 см. Вишукана форма квітки вражає – геніальною рукою природа створила справжній шедевр. Популярні сорти: Аладін, Міс Мун, Лайлак Тайм, Балада, Уайт Тріумфатор, Бургунді. 


Бахромчасті – ці тюльпани належать до сьомого класу. Бахромчасті тюльпани можна впізнати відразу –  по краю пелюсток проходить густа голчаста бахрома, яка може бути одного відтінку з келихом або мати контрастне забарвлення. Висота – від 50 до 70 см.Терміни цвітіння зміщені на другу половину травня. Тюльпани з бахромчастими пелюстками неймовірно красиві в букеті. Найкращі сорти: Ламбада, Канаста, Cuban Night, Гамільтон. 

Зеленоквіткові – ефектні квіти, що запам'ятовуються відразу, прикрашені зеленими хаотичними мазками та плямами по спинці пелюсток і низу келиха. Тюльпан зеленоквітковий (8 клас) можна зустріти не в кожному саду, але краса та оригінальність цієї квітки настільки висока, що селекціонери продовжують досліди по виведенню нових сортів. Висота стебла – від 40 до 60 см. Ефектні сорти: Голден Артист, Спрін Грін, Greenland. 

Рембрандт (клас 9) – келихи цих тюльпанів нагадують барвисті картини в стилі арт. Хаотичні яскраві мазки вигідно контрастують з флуоресцентним забарвленням основного фону. Клас утворений з мутованих примірників Дарвінових гібридів, чиї зміни були стійкими. Висота квітконоса – від 40 до 60 см. Цвітіння настає в другій половині травня. Висота келиха – 6-8 см. Найкращі сорти: Джек Лайн, Блек Бій, Айс Фолліс, Оранж Боул. 

Папугові – дуже яскраві квіти з келихом незвичайної форми. Тюльпани папугові мають гофровані пелюстки з порізаними торочкуватими краями, на клумбі жодна квітка не схожа на сусідню. За класифікацією тюльпанів належать до 10 класу. Стебла високі, досить тонкі, до 55-60 см заввишки. Квіти великі, висота келиха може досягати 12 см, розмах пелюсток при розпусканні – 20 см. 


Махрові пізні (півонієподібні тюльпани) – ефектні махрові квіти нагадують півонії або лотоси. Цвітіння настає після 15 травня. Висота стебла – від 35 см. Популярні сорти: Анжеліка, Дабл Ред Райдінг Худ.

До четвертої групи тюльпанів належать: тюльпани Кауфмана, Грейга, Фостера і ботанічні види. Ці рослини можна впевнено висаджувати на альпійській гірці, строкате листя буде чудовим доповненням до ефектних великих бутонів насиченого забарвлення.

Опубліковано: 06 сер 2021
Переглядів: 2168
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Цибулини квітів Глобал Кепперлайн
  • Цибулини квітів Зручний кошик
  • Цибулини квітів Найкраща покупка
  • Цибулини квітів осінь
  • Цибулини квітів Стар Кепперлайн
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, мускарі з 30-ти цибулин зображення 1
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, мускарі з 30-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 30+30 циб
  1 119 грн 1 349 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Ранкова зоря зображення 2
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Ранкова зоря
  К-сть в упаковці: 18+18 циб
  859 грн 1 039 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів Магія кольору зображення 3
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів Магія кольору
  К-сть в упаковці: 20+20 циб
  1 229 грн 1 479 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Грація зображення 4
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів Грація
  К-сть в упаковці: 18+18 циб
  949 грн 1 139 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів, крокусів із 2-х сортів зображення 5
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів, крокусів із 2-х сортів
  К-сть в упаковці: 10+10 циб
  389 грн 469 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів з 2-х сортів зображення 6
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект махрових тюльпанів з 2-х сортів
  К-сть в упаковці: 25+25 циб
  1 249 грн 1 499 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, мускарі і тюльпан Грейга з 30-ти цибулин зображення 7
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, гіацинтів з 20-ти цибулин зображення 8
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект нарцисів, тюльпанів, гіацинтів з 20-ти цибулин
  К-сть в упаковці: 20+20 циб
  1 169 грн 1 409 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Акція! 1+1
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів з 2-ох сортів зображення 9
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект тюльпанів з 2-ох сортів
  К-сть в упаковці: 25+25 циб
  1 179 грн 1 419 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Тюльпан Карусель зображення 10
  0 відгуків
  Тюльпан Карусель
  К-сть в упаковці: 5+5 циб
  309 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Тюльпан багатоквітковий Флоретте зображення 11
  0 відгуків
  Тюльпан багатоквітковий Флоретте
  К-сть в упаковці: 5+5 циб
  309 грн
  Купити
  Новинки
  Акція! 1+1
  Тюльпан бахромчастий Джойнт Дівіжн зображення 12
  0 відгуків
  Тюльпан бахромчастий Джойнт Дівіжн
  К-сть в упаковці: 5+5 циб
  279 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.