Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Гідропоніка для полуниці – урожай без грядок

Гідропоніка для полуниці з кожним днем ​​стає все популярнішою. Метод дозволяє впродовж цілого року отримувати екологічно чистий та неймовірно смачний урожай, який нічим не поступається ягодам, вирощеним за традиційною технологією.

Полуниця на гідропоніці в домашніх умовах або теплиці, що обігрівається, може стати для вас цікавим експериментом, способом урізноманітнити сімейний стіл або ж навіть бізнесом, що приносить дохід. Все залежить від масштабів та бажання. Щоб вирощування полуниці було успішним, знадобляться знання, спеціальне обладнання та відповідний сорт.


Що таке гідропоніка

Сільгоспкультури можуть рости не лише в ґрунті, а й на поживних розчинах. Цей метод називається гідропонікою. Рослини всмоктують корисні речовини корінням із субстрату або безпосередньо з розчину, який у цьому випадку не повинен застоюватися. Поживні речовини можуть бути навіть у пароподібному стані — тоді субстрат не потрібен рослинам взагалі. Цей метод називається «аеропоніка».

Полуниця на гідропоніці як бізнес — популярний у всьому світі та високоприбутковий напрям у сільському господарстві. Ця технологія може бути легко адаптована для звичайної квартири.


Обладнання для гідропоніки

Досвідчені садівники збирають вдома технічно складні гідропонні установки, у які входить насос для циркуляції поживного розчину. Тим, хто тільки починає осягати ази вирощування полуниці без ґрунту, краще обмежитися простою конструкцією гнотового типу.

Як посадити полуницю:

 1. Візьміть горщик із будь-якого матеріалу. Об'єм має бути не менше 1 л.
 2. Покладіть на дно горщика синтепон чи мінеральну вату.
 3. Візьміть товстий шнур із джуту, бавовни або льону — він повинен добре вбирати воду.
 4. Просуньте шнур в отвір на дні горщика, проведіть наскрізь через шар мінеральної вати та покладіть на вату кільцями.
 5. Верхній кінець шнура перекиньте через край горщика і опустіть в ємність з живильним розчином, що стоїть поруч.
 6. Насипте у горщик легкий субстрат.
 7. Посадіть кущик суниці, на перші кілька днів прикрийте прозорим ковпаком, щоб він швидше прижився.

Субстратом може бути будь-який сипкий матеріал, який не виділяє хімічних речовин та здатний утримувати розчин. Удома зручно використовувати дрібний керамзит, суміш перліту з вермикулітом. До речі, у такий спосіб можна вирощувати не лише полуницю, а й салат чи пряну зелень.

Розчин для гідропоніки

Успіх справи на 90% залежить від правильного приготування розчину для гідропоніки. У ньому повинні міститися всі необхідні полуниці поживні речовини в доступній формі.

Найпростіший спосіб отримати розчин — купити добрива для гідропоніки та розводити їх водою за необхідності. Склад повинен змінюватися кожні 2-3 тижні залежно від пори року та стану рослин. Коли кущик тільки розвивається, у розчині має бути більше азоту. Рослини, що починають цвісти, потребують підвищеного вмісту фосфору, а плодоносні — кальцію. Якщо дотримуватись цих правил, врожай буде максимальним.

Є рецепт універсального розчину для гідропоніки:

 1. Відфільтрована чи відстояна водопровідна вода.
 2. 10 г нітрату кальцію.
 3. По 2,5 г нітрату калію, магнію сірчанокислого, дигідрофосфату калію
 4. По 1,25 г хлориду калію та хлориду заліза.

Кожен елемент розчиняють в окремій ємності, а потім зливають у загальну, доводячи об'єм до 10 л.

Дуже важливо враховувати кислотність розчину — від цього показника залежить, наскільки успішно рослини отримуватимуть поживні речовини. Оптимальний pH для полуниці становить 6,0. Для вимірювання pH можна придбати тестер або використати лакмусовий папір. Корекцію кислотності проводять додаванням у розчин кислот (азотної, ортофосфорної, сірчаної, соляної) або лугів (гідроксиду натрію, гідроксиду калію).

Зібрати обладнання для гідропоніки та посадити рослини — половина справи. Їм потрібно забезпечити відповідний догляд. У першу чергу полуниця на гідропоніці потребує світла, тож знадобляться фітосвітильники.  Взимку їх включають на 12-14 годин, навесні та восени на 8-10 годин. Температура для успішного плодоношення повинна бути не нижчою за 16°C, краще 20°C. Домашню установку для гідропоніки навесні та восени можна поставити на засклену лоджію, якщо на ній можна забезпечити відповідну температуру.


Про сорти

Теоретично на гідропоніці може зростати будь-який сорт суниці. Але практично є сенс вирощувати лише нейтральні до тривалості дня, тобто ремонтантні сорти полуниці — вони здатні на безперервне плодоношення та дають урожай 10 місяців на рік хвилями. У Дім і Сад ця група представлена ​​не тільки класичними сортами, наприклад, усім відомим Альбіоном, але цікавими новими ампельними сортами, які за рахунок незвичайної будови вусів утворюють довгі плодоносні батоги.

А що ви думаєте з приводу вирощування полуниці на гідропоніці? Пишіть у коментарях. Знайдіть кілька хвилин на короткий майстер-клас від нашого агронома — дізнаєтесь, які садові та городні культури найкраще підходять для вирощування вдома на підвіконні.

Опубліковано: 03 бер 2022
Переглядів: 1357
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  • Топ продажів
  Акція
  Полуниця Ірішка зображення 1
  0 відгуків
  Полуниця Ірішка
  К-сть в упаковці: 0.01 г
  12 грн 16 грн
  Купити
  Акція
  Полуниця Лізонька зображення 2
  0 відгуків
  Полуниця Лізонька
  К-сть в упаковці: 0.01 г
  12 грн 16 грн
  Купити
  Акція
  Полуниця Рожева Мрія Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Полуниця Рожева Мрія Seedera
  К-сть в упаковці: 0.01 г
  12 грн 16 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.