Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Фосфорні добрива для вершків та корінців

Фосфор — елемент, необхідний для повноцінного живлення садових та овочевих рослин. Фосфорні добрива збільшують цукристість плодів, роблять багаторічники холодостійкими та несприйнятливими до хвороб. Основні його завдання — розвиток потужної кореневої системи та стимулювання цвітіння.

Фосфор потрібен абсолютній більшості культур. Вноситься у ґрунт у вигляді повільно розчинних сполук, тому навряд чи нашкодить саду чи городу. На відміну від азотних та калійних комплексів його можна вносити у будь-якій кількості: рослина самостійно регулює потребу в корисному елементі.


Як проявляється фосфорне голодування?

Візуально нестачу фосфору досвідчений садівник може визначити досить легко:

 • стебла і листя рослин поступово починають темніти, а потім набувають синюватого або навіть лілового відтінку;
 • затримується поява квіток;
 • на нижньому листі утворюються темні плями;
 • листові пластини скручуються та раніше опадають;
 • рослина перестає рости.

ТОП-7 фосфорних комплексів

Фосфорні добрива рекомендується вносити восени під час перекопування ґрунту на грядках. Просто розсипати гранули на землі — недостатньо. Це пов'язано з тим, що комплекси містять фосфор у важкозасвоюваній формі. Тому для досягнення максимально корисного ефекту і потрібні зимові місяці: за цей час під впливом ґрунтових кислот речовина пошириться по всіх родючих шарах, а навесні, зі встановленням теплих температур, почне підгодовувати овочі, ягідні чагарники, декоративні багаторічники та, звичайно, плодові дерева, яким фосфор особливо потрібен для правильного розвитку та плодоношення. Рідкі фосфоровмісні комплекси можна застосовувати і навесні: вони містять елемент в легкозасвоюваній формі.

Асортименти фосфорних добрив досить різноманітний. Пропонуємо звернути увагу на найпопулярніші серед садівників комплекси, що добре зарекомендували себе:

 • Суперфосфат — високоефективне та найбільш поширене добриво, що містить фосфор (26%) та азот (6%). Мінеральний комплекс сприяє розвитку потужної кореневої системи, прискорення дозрівання плодів. Рослини краще переносять посуху та морози. У бульбах картоплі підвищується вміст крохмалю, помідори рясно плодоносять.
 • Амофоска — комплексне безхлорне мінеральне добриво. У його складі міститься понад 50% фосфору та близько 12% азоту. Особливо рекомендується для підживлення огірків. Вносити можна не лише восени, а й навесні під час проведення посадкових робіт.
 • Фосфоритне борошно — порошкова суміш, що містить 20% фосфору, 30% кальцію, а також цілий комплекс корисних мікроелементів. Добриво не надто гарно розчиняється у воді, і якщо на ваших грядках лужні або нейтральні ґрунти, то вносити борошно краще разом із гноєм та торфом. Рекомендується восени (один раз на 4 роки) глибоко перекопати город разом із фосфоритним борошном.
 • Монофосфат калію — фосфорно-калійне мінеральне добриво (60% оксиду фосфору та 40% оксиду калію). Добре засвоюється на кислому ґрунті. Особливо ефективний цей комплекс для підживлення винограду, бобових культур, огірків.
 • Ортофосфат калію — комплексне фосфорно-калійне добриво. Випускається у вигляді безбарвних кристалів і може застосовуватися у відкритому ґрунті всіх типів та теплицях.
 • Кісткове борошно — органічне фосфорне мінеральне добриво, отримане шляхом переробки кісток свійських тварин. Рекомендується використовувати у будь-який період вегетації рослин, а також при пересадці кімнатних квітів у горщика.
 • Діамофос — висококонцентроване добриво. Містить понад 50% фосфору. Швидко покращує поживні властивості ґрунту. Найбільшого ефекту вдається досягти у комбінації з органікою. Рекомендується вносити при перекопуванні ґрунту газонів. Відзначається підвищення врожайності полуниць та томатів.

Фосфорні добрива потрібні практично всім рослинам. Поділіться своїм досвідом: чи комбінуєте органіку та фосфорні добрива? Які овочі найкраще відгукуються на такі  підживлення? А якщо ваш сад уже отримав достатню кількість добрив, то знайдіть кілька хвилин на майстер-клас від нашого фахівця — дізнаєтесь, як правильно підготувати до зимівлі ваші чудові троянди.

Опубліковано: 08 бер 2022
Переглядів: 1081
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.