Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Квітучий травень: що потрібно зробити в квітнику і на клумбах

Прихід останнього місяця весни завжди повен очікування, квіти, які цвітуть у травні, починають розпускатися з перших днів місяця і часто прикрашають сад все літо. Першими розпускаються в саду цибулинні рослини, але до середини травня можна побачити на клумбах тільки пізні тюльпани, зате інші багаторічні квіти, які пережили сувору зиму, готуються до квіткового балу.

Перші в травні квіти, які вражають пишним цвітінням - це бузок. Фіолетові, білі, ніжно-бузкові запашні грона так і ваблять красою і ароматом. Бузок красивий в одиничних посадках, живоплотах, мальовничих групах.

Гордовиті іриси підняли до сонечка загострене листя, а між ними вже видно скручені шовкові пелюстки. Оригінальні квіти - іриси, милуватися б ними цілий рік, але вік цих квітів короткий. Близько місяця прикрашають садові квітники пишні букети ірисів з ніжним хвилюючим ароматом.

Квітучий травень - це різнобарв'я пишних півоній, величезні оберемки яких розцвітають на перезимувалих кущах до середини місяця, ніжна, майже дитяча, незахищеність садових примул, непомітна краса багаторічних фіалок. Але всі ці квіти залишаються декоративними короткий час, а квітковий бал хочеться продовжувати до нескінченності. Тому, починаємо оформляти клумби з однорічників.

Однорічники: облаштування квітників у травні

Однорічні квіткові культури можна умовно розділити на холодостійкі і теплолюбні, при цьому перші можна спокійно посіяти у відкритий ґрунт на початку травня, а другі вирощують через розсаду в теплиці або на підвіконні, а в садові квітники висаджують після закінчення періоду весняних заморозків.

У підготовлені клумби і рабатки в травні можна висадити насіння ароматної волошки, календули, посівного декоративного льону, триколірного в’юнка, гіпсофіли, маку, нігели, ешольціі та інших яскравих однорічників.

При посадці слід особливу увагу приділити стану насіння. Великі насінини з жорсткою шкіркою необхідно попередньо скарифікувати (дбайливо порушити покриви), зробити це можна кількома способами:

 1. Надпилювання надфілем твердої оболонки насіння - проводять операцію на великих насінинах, при цьому дуже дбайливо порушують цілісність покривної захисної шкірки.
 2. Обробка насіння за допомогою абразивного паперу - великі насінини можна вручну обробити звичайною будівельною шкіркою.
 3. Вплив на оболонку насіння травмуючих частинок - в банку з кришкою насипають трохи крупного піску, потім поміщають в ємність насіння з жорсткою шкіркою, деякий час проводять інтенсивне струшування, в результаті чого щільна шкірка стоншується, що допомагає пророщуванню садових однорічників.

Великі насінини однорічних зручно висаджувати руками, розкладаючи в борозенках з деякою відстанню, щоб квіти згодом не заважали один одному.

Деякі травневі квіти мають дуже дрібне насіння, наприклад: мак, ешольція й інші. Посіяти його складно, адже при поливі легко змити все насіння в одну купу, не видно наскільки добре воно вкрите ґрунтом, легко закопати його на значну глибину, тоді квітам ніколи не побачити блакитного неба.

Щоб таких казусів не сталося, дрібне насіння висаджують в добре скопану клумбу, змішавши 50х50 з піском. Висаджують їх врозкид або в неглибокі канавки. Пісок не дасть насінню проростати купками, тому проріджування може не знадобитися.

Однорічні квіти в травні насінням висаджують в суху погоду, краще за все вранці або ввечері. Дуже важливо, щоб в день посіву і наступні дні не було дощу, інакше потоки води можуть змити насіння до краю грядки.

Після появи сходів може знадобитися проріджування - видаліть рослини, що заважають гармонійному малюнку клумби. Ці квіти можна висадити в іншому місці.

Однорічники розсадою: травнева квітка всьому літу окраса

У травні висаджують розсаду однорічних квітів пролонгованого цвітіння. До таких рослин можна віднести петунію, ротики, лобелію, портулак, тагетес, цинію, однорічну гацанію, іпомею. Висаджені в садові клумби в травні, ці квіти можуть тішити красою до самої осені.

Рослини травня, вирощені розсадою, висаджують у відкритий ґрунт з настанням тепла, коли поворотні заморозки не зможуть зашкодити ніжним квітам.

При підвищенні температури ґрунту до + 15 С можна братися за заповнення клумб гвоздикою, левкоями, лавандою, запашним горошком, скабіозою, декоративною капустою.

Незначне зниження температури в нічний час не завдасть шкоди цим рослинам.

Ближче до кінця травня в квітники висаджують ніжні лобелії і петунії, іноді на розсаді до цього часу вже формуються перші бутони і квіти. Також до кінця травня висаджують у відкритий ґрунт розсаду айстр - це королева другої половини літа. При правильному догляді айстри формують пишний кущ і дарують нові квіти до осінніх заморозків.

Важливо! При підготовці ґрунту під посадку розсади айстр не додавайте свіжий гній.

Квітучий травень: не забуваємо про самосів

До травня можна побачити в саду кущі різних квіткових культур, які зійшли самостійно. Самосів - проблема саду, неохайні клумби, але кожну негативну ситуацію можна обернути на благо.

Дуже часто самосів дають аквілегії, ці ефектні квіти, які виросли з насіння, можуть дати непередбачуваний ефект, в результаті вільного схрещування іноді з'являються сорти з унікальним барвистим забарвленням. Кущики аквілегії легко пересадити в відведене місце, вже до осені рослини можуть потішити першим цвітінням.

На півдні самосівом розмножуються посівні дельфініуми, маки, нагідки, петунії, чорнобривці, волошки, льонок і деякі інші квіткові культури. Майже всі легко переносять переселення в іншу клумбу, проблеми трапляються при пересадці іпомеї, ешольціі, маків.

Прибирання клумб, ділення багаторічників

У травні проводять прибирання клумб, якщо це не було зроблено восени, замінюють зруйновані кам'яні бордюри, поправляють перголи та арки. Якщо необхідно - проводять заміну ґрунту в квітнику, додавання піску, гною або компосту.

В кінці весни можна провести ділення хост, астильби, папоротей, хризантем і дельфініумів, а ось іриси і півонії найкраще розсаджувати після цвітіння або в кінці літа.


Опубліковано: 05 тра 2021
Переглядів: 1746
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Багаторічні квіти
  • Бегонії
  • Декоративні рослини
  • Насіння Альпійська гірка
  • Насіння ампельних квітів
  • Насіння багаторічних квітів
  • Насіння квітів
  • Насіння кімнатних квітів
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Насіння однорічних квітів
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Цибулини квітів весна
  Акція
  Новинки
  Петунія Пікоті рожева F1 Seedera зображення 1
  0 відгуків
  Петунія Пікоті рожева F1 Seedera
  К-сть в упаковці: 10 шт
  21 грн 27 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Петунія Пікоті червона F1 Seedera зображення 2
  0 відгуків
  Петунія Пікоті червона F1 Seedera
  К-сть в упаковці: 10 шт
  21 грн 27 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Знижка -90%
  Петунія Пірует F1, суміш забарвлень Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Петунія Пірует F1, суміш забарвлень Seedera
  К-сть в упаковці: 10 шт
  5 грн 49 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Петунія Подвійний каскад Охрід F1 Seedera зображення 4
  0 відгуків
  Петунія Подвійний каскад Охрід F1 Seedera
  К-сть в упаковці: 10 шт
  37 грн 49 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Петунія Блю Бедер Садиба центр зображення 5
  0 відгуків
  Петунія Блю Бедер Садиба центр
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  20 грн 24 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Петунія Пікоті бургунд F1,насіння Seedera зображення 6
  0 відгуків
  Петунія Пікоті бургунд F1,насіння Seedera
  К-сть в упаковці: 10 шт
  21 грн 27 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Шоколадка Елітсорт зображення 7
  0 відгуків
  Айстра Шоколадка Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  8 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Святкова Елітсорт зображення 8
  0 відгуків
  Айстра Святкова Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  8 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Серенада, суміш забарвлень Елітсорт зображення 9
  0 відгуків
  Айстра Серенада, суміш забарвлень Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  9 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Сорель Елітсорт зображення 10
  0 відгуків
  Айстра Сорель Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  8 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Царівна Елітсорт зображення 11
  0 відгуків
  Айстра Царівна Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  8 грн
  Купити
  Новинки
  Айстра Їжакова малинова Елітсорт зображення 12
  0 відгуків
  Айстра Їжакова малинова Елітсорт
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  8 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.