Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Чим підгодувати троянди навесні, щоб цвіли довго і пишно

Про те, чим підгодувати троянди навесні, найкраще знає сама троянда. Рослини часто голодують не від нестачі якихось одних речовин, а через надлишок інших.

Так, встановлено, що надлишок калію з фосфором перешкоджає засвоєнню міді. Водночас концентрація міді та бору понад 1 мг/1 кг ґрунту гальмує розвиток троянд. Виникає казус: харчування рясне, а рослина чахла.

чим підгодувати троянди навесні

Тут діють ті ж принципи, що і в дієтології: головне в харчуванні не щедрість, а збалансованість. Саме тому в вирощуванні троянд більшу увагу приділяють позакореневому підживленню.

Інтенсивність підгодівлі троянд від весни до осені

Важливе значення для режиму внесення добрив має інтенсивність вирощування квітів.

 1. Якщо квітник – бізнес, і всі квітучі стебла зрізаються по кілька разів на рік, то підживлення троянд навесні – обов'язковий захід. При цьому заповнювати поживні речовини потрібно систематично протягом усього сезону.
 2. Коли троянди призначені для прикраси саду, і кущі майже не ушкоджуються, то і в рясних добривах необхідності немає. У цьому випадку проводять одну кореневу підгодівлю троянди навесні, а потім, протягом сезону, рослину підгодовують по листю 4-5 разів. Рецепти різних розчинів будуть наведені нижче.

Однорічні рослини вимагають особливого догляду – їх узагалі удобрювати шкідливо: троянди, посаджені навесні або минулої осені, додаткового підживлення не потребують.

При внесенні добрива для троянд навесні особливу увагу потрібно приділити кількості азотних сполук, що додаються. Особливо в степових регіонах країни. Досить хоча б мигцем поглянути на карту ґрунтів України, щоб переконатися: в більшості центральних регіонів чорноземи і коричневі ґрунти містять граничну кількість азоту: степ за сотні тисяч років існування накопичив достатньо органіки. Степовий розарій потребує азотуі, якщо він розташований на виснаженій ділянці – колишньому рапсово-кукурудзяному полі.

Троянди на пісковиках вимагають більш частих підгодівель, ніж ті, що ростуть на суглинках. Але це не означає, що потрібно давати подвійні дози азоту. Добрива, внесені на таких ділянках швидко вимиваються в глибокі шари, недоступні корінню, тому порції підживлення зменшують, а їх кількість збільшують.

Мета підгодівель - весняних та літніх

Один із секретів вирощування троянд полягає в тому, що вони чудово розвиваються і цвітуть без жодного примусового годування. Більше, ніж від нестачі харчування, рослини страждають від:

 • відсутності аерації ґрунтів,
 • їх підвищеної кислотності
 • порушення мікробіологічного середовища.

Збіднення ґрунтової флори призводить до того, що азот в землі знаходиться в недоступній для троянд формі. У легкозасвоюваний стан азот переводять ґрунтові мікроорганізми.

Тому основна мета добрива троянд навесні – збагатити ґрунт, надати йому пористої структури і стимулювати розвиток життя. Земля навколо троянд повинна бути насичена достатньою кількістю мікроорганізмів.

Важливий захід щодо поліпшення ґрунтів – мульчування пристовбурних кіл перепрілим гноєм (краще кінським), компостом або добре подрібненою деревною тріскою. Іноді в органіку додають гранульовані мінеральні речовини у твердій оболонці - з пролонгованою дією.

Деревна зола для троянд – ліки, ласощі і гостра потреба. Вона насичує ґрунт мікроелементами, структурує його, робить проникним для повітря. Зольні речовини сприяють осінньому дозріванню пагонів. Золу розсипають навколо кущів перед початком цвітіння, тому до осені однорічні стебла троянд дерев'яніють і набувають морозостійкості.

Терміни і способи внесення добрив для троянд навесні

Рослини здатні засвоювати тільки речовини в розчинах, тому підживлення, в основному, проводяться рідкі – позакореневі.

Сухим способом рослини підживлюють під корінь один раз – ранньою весною. Цю підгодівлю проводять на початку березня. Перевагу віддають кальцієвій селітрі - вона містить не 30-50 відсотків азоту, як інші препарати, а тільки 15%.

терміни і способи внесення добрив для троянд навесні

Кущі відкривають і спочатку рясно поливають. Потім, через 3-4 годин, сухі речовини розсипають по поверхні ґрунту в пристовбурних колах.

Протягом сезону троянди підгодовують 4-5 разів. Досвідчені квітникарі практикують рясні позакореневе підживлення поживними розчинами з мікроелементами. Добрива вносять не через обприскування, а окропленням кущів. Троянди оббризкують зі шланга з розпилювачем – так, щоб вода з листя стікала на землю.

Кущі підживлюють:

 1. На початку квітня.
 2. У другій декаді травня.
 3. Перед цвітінням – у період бутонізації.
 4. Після закінчення першого цвітіння.
 5. В кінці сезону.

Обприскування поживними розчинами зазвичай проводять за потребою. Квітникарі уважно стежать за габітусом куща, за формою і кольором листя. Якщо настають зміни – листя набуває світлого відтінку, або на ньому з'явилися сірі плями, чи бутони хворіють – значить троянда відчуває дефіцит якихось мікроелементів. Рослини тут же обприскують розчином з потрібними речовинами – удобрюють по листу.

Рецепти приготування поживних органічних розчинів

Чудово себе зарекомендували комплексні органомінеральні підгодівлі для троянд навесні. До них, до речі, можна вводити і лікарські речовини – тоді добрива вдасться поєднати з профілактикою хвороб і лікуванням.

 1. Базова підгодовуюча суміш -азото-каліє-фосфоровмісний настій курячого посліду. Готується в пропорції – 1:20. Оскільки підгодівлі таким розчином проводяться регулярно, то можна заквасити відразу літрів 100-200 суспензії.
 2. Зольна витяжка: відро золи залити окропом і дати охолонути.
 3. Витяжка суперфосфату: 100 г суперфосфату – пів склянки, залити 1 літром гарячої води і залишити на добу. Застосовувати в пропорції 1:10. Можна змішувати з настоєм курячого посліду.
 4. Настій кропиви: в 100 л ємність завантажують молоді стебла кропиви – до половини, і до верху заливають водою. Для прискорення процесу бродіння і компостування можна додати відповідний препарат, наприклад, Хоббіт.

 У базову суміш додають допоміжні розчини. Чудовий засіб – кремнієва вода. Готують на основі кам'янецького кремнію або використовують настоянку польового хвоща - ця рослина в достатку містить потрібний елемент.

При проведенні підгодівлі №1 і №2 (в квітні і травні) в настій додають розчин сульфату магнію (пропорція – за рецептурою) і витяжку золи.

При обприскуванні №3 і №4 – під час бутонізації та після відцвітання, в суміш замість золи вводять монофосфат калію або витяжку суперфосфату.

весняна підгодівля троянд

Весняна підгодівля готовими багатокомпонентними препаратами

Садівники, у яких немає можливості готувати органічні закваски, можуть скористатися готовими сумішами. В цьому випадку ранньою весною під кущ вноситься гранульоване драже, а протягом сезону листя обробляється швидкозасвоюваними препаратами, що містять калій, фосфор, магній, бор та інші необхідні елементи. Добрива для троянд є у нас в асортименті. Це готові багатокомпонентні препарати, в яких всі речовини збалансовані для максимальної засвоюваності рослинами.

А наостанок хочеться нагадати, що королева квітів вимагає від своїх підданих регулярної обрізки. І попри величезну кількість видів і сортів, для них існують загальні правила обрізки. Наші фахівці детально виклали їх для вас.

Опубліковано: 08 бер 2021
Переглядів: 7392
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Добрива і засоби захисту
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Супутні товари
  • Троянди 2022
  • Троянди англійські
  • Троянди грунтопокривні
  • Троянди паркові
  • Троянди плетисті
  • Троянди спрей
  • Троянди флорібунда
  • Троянди чайно-гібридні
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Експресія із 4 сортів зображення 1
  0 відгуків
  Комплект троянд Експресія із 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  449 грн 616 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд флорібунд Квітковий маскарад з 5 сортів зображення 2
  0 відгуків
  Комплект троянд флорібунд Квітковий маскарад з 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд спрей Кольоровий мікс із 5 сортів зображення 3
  1 відгук
  Комплект троянд спрей Кольоровий мікс із 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект чайно-гібридних троянд Пристрасть із 5 сортів зображення 4
  0 відгуків
  Комплект чайно-гібридних троянд Пристрасть із 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  489 грн 845 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект плетистих троянд Ніжність з 5 сортів зображення 5
  0 відгуків
  Комплект плетистих троянд Ніжність з 5 сортів
  К-сть в упаковці: 5 садж
  589 грн 745 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Магія вогню з 3 сортів зображення 6
  0 відгуків
  Комплект троянд Магія вогню з 3 сортів
  К-сть в упаковці: 3 садж
  329 грн 467 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Танго з 4 сортів зображення 7
  0 відгуків
  Комплект троянд Танго з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  429 грн 636 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Комплект троянд Хіт сезону з 4 сортів зображення 8
  0 відгуків
  Комплект троянд Хіт сезону з 4 сортів
  К-сть в упаковці: 4 садж
  449 грн 616 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Морсдаг Вайт зображення 9
  0 відгуків
  Троянда спрей Морсдаг Вайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Меджік Пепіта зображення 10
  0 відгуків
  Троянда спрей Меджік Пепіта
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда спрей Ранділла Руд зображення 11
  0 відгуків
  Троянда спрей Ранділла Руд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Троянда флорібунда Чоколейт Раффлс зображення 12
  0 відгуків
  Троянда флорібунда Чоколейт Раффлс
  К-сть в упаковці: 1 садж
  119 грн 149 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.