Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Чим підгодувати полуницю для великого врожаю

Навіть найврожайніші сорти полуниці не здатні родити кілька років поспіль на одному місці без додаткових зусиль з боку садівника. Без удобрювання полуничних кущів протягом двох-трьох років врожайність знижується до 50%. Правильне підживлення полуниці може забезпечити підвищення врожайності, поліпшення смаку і ваги ягід, про це і поговоримо більш докладно.

Коли і чим годувати полуницю (суницю)


Починати підгодівлю полуниці необхідно відразу при посадці кущів - стартове добриво закладають в посадкову яму, перемішавши з ґрунтом. Живильні речовини будуть стимулювати і насичувати молоді рослини, що допоможе виростити міцні здорові кущі.

Рекомендований склад ґрунту для внесення на грядки при весняній посадці полуниці:

 • Зола - 2 склянки.
 • Гній, що розклався, або компост - 10 л.
 • Садовий ґрунт - 1 відро.
 • Калійна сіль - 10 г.
 • Суперфосфат - 30 г.

Підживлення полуниці для великого врожаю має проводитися строго за схемою, починаючи з ранньої весни, коли кущі прокинуться від зимової сплячки.

Перед тим, як братися за підгодівлю полуниці після зимівлі, необхідно виконати очищування кущів від сміття, старого листя, засохлих вусів. Навесні прибирають мульчу, яка захищала кущі полуниці від морозу в зимовий період, утеплювач прибирають з грядок, очищаючи поверхню ґрунту. Ґрунт під кущами полуниці корисно злегка розпушити. Якщо весна видалася суха, без дощів, рекомендується полити міжряддя на полуничній плантації.

Чим удобрювати полуницю після зими


Ранньою весною, коли полуниця йде в ріст, кущам необхідний азот. Це добриво допомагає рослині швидше відновити зелену масу. Азот міститься у великій кількості в органічних добривах, тому кущі полуниці навесні можна удобрити компостом, перегноєм, пташиним послідом, гноєм, трав'яним настоєм. Перший раз грядки з полуницею удобрюють рано, тому може виникнути проблема з органікою: бур'яни ще не виросли, тому немає сировини для трав'яного настою; компостні ями ще не розкривали; гній і курячий послід потрібно довго настоювати.

Якщо є охота, можна приготувати органічне добриво для внесення під полуничні кущі з гною:

 • Вода - 10 л.
 • Гній - 0,5 кг.
 • Амоній сірчанокислий - 1 ст. л.

Приготованим розчином проливають рослини під корінь, використовуючи до 1 л на одну рослину.

Для підгодівлі полуниці можна використовувати мінеральні добрива. За підгодівлю можна братися при прогріванні повітря до +16 С, і температурі ґрунту від +8 до +10 С.

Важливо! Весняну підгодівлю проводять тільки на рослинах старше 1 року.

Сечовина - популярне добриво для весняного підживлення полуниці, гранули вносяться врозкид під кущами полуниці з розрахунку 15-20 г на 1 м2. Водний розчин готують з 1 ст. л. сечовини, розведеної в 10 літровому відрі води. Приготованим розчином поливають кущі полуниці під корінь, норма внесення рідкого добрива під одну рослину - 0,5 л.

Важливо! Полуниця не переносить удобрювання хлоровмісними препаратами. Звертайте увагу на склад підгодівлі перед застосуванням.


Підживлення полуниці йодом проводиться на початку весни, але не рекомендується вносити розчин під кущі частіше, ніж 1 раз на 3 тижні. Робочий розчин готують зі звичайного йоду - потрібно взяти ½ баночки на відро води. Кущі полуниці поливають під корінь. Це засіб не тільки служить для удобрювання рослин, але і допомагає захистити полуничні кущі від цілого ряду шкідників.

Підживлення полуниці борною кислотою проводиться по листю. Для позакореневого підживлення ягідних кущів борною кислотою розчиняють 5 г речовини в відрі води. Обробку важливо провести до цвітіння.

Ще один варіант борної підгодівлі полуниці полягає в проведенні поливу кущів під корінь розчином, для чого береться:

 • Марганцівка - 1 г
 • Борна кислота - від 1 до 2 г
 • Тепла вода - 10 л.

Більш ефектним є застосування комплексного засобу на основі йоду, борної кислоти, нашатирного спирту. У 10 літрах води змішують такі інгредієнти:

 • Борна кислота - 1/2 ч. л.
 • Марганцівка - ½ ч. л.
 • Йод - 15 крапель.
 • Нашатирний спирт - 2 ст. л.
 • Зола - 200 г або 1 ст.

Борну кислоту попередньо розчиняють у склянці води температурою близько 50-60 градусів. Кристали марганцівки розчинити у склянці води окремо. Йод і нашатирний спирт додають безпосередньо в відро з водою, ретельно розмішують. В золу заливають приблизно 0,5 літра окропу, після чого розмішують, настоюють не менше 2-3 годин, тільки після цього змішують розчини.

Готовий живильний розчин розливають під кущі полуниці (по зволоженому за добу до цього ґрунту), під кожну рослину виливають 0,5 л засобу.

Деякі дачники просто розсипають золу під кущами по вологій землі, а потім проливають рослини приготованим засобом з йодом, борною кислотою, марганцівкою і нашатирем.

Біодобрива


Навесні під кущі полуниці можна розкласти гранульовані готові добрива з біогумусу або компосту. Сухі гранули не мають неприємного запаху, вони легко дозуються при розподілі під одну рослину. Не потрібно попередньо замочувати біогумус або готувати підгодівлю іншим способом. Під полуничні кущі розсипають сухі гранули з розрахунку від 40 до 60 г на 1 м2 ягідної грядки.

Під час бутонізації ягідні кущі підгодовують золою або калійною селітрою. В період формування врожаю полуницю корисно обприскати по листю - позакореневе підживлення дає відмінний і швидкий результат. В якості поживного засобу можна використовувати готове універсальне добриво для плодово-ягідних культур. 10 г добрива розчиняють у відрі води, через розпилювач інтенсивно зволожують полуницю по листю. Обробку проводять в суху безвітряну погоду. Переконайтеся, що синоптики не прогнозують дощ найближчі 2-3 доби.

До цвітіння полуниці поживні суміші готують з азотовмісними препаратами, після цвітіння частку азоту зменшують, збільшуючи відсоток калію і фосфору. Перед зимівлею кущі полуниці підгодовують в основному калійними засобами.

Опубліковано: 11 тра 2021
Переглядів: 498
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  • Розсада суниці, полуниці
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Ягідні чагарники
  Суниця ремонтантна Барон Сулемахер Яскрава зображення 1
  0 відгуків
  Суниця ремонтантна Барон Сулемахер Яскрава
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Флер зображення 2
  0 відгуків
  Полуниця Флер
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Ельсанта зображення 3
  0 відгуків
  Полуниця Ельсанта
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Анабель зображення 4
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Анабель
  К-сть в упаковці: 5 садж
  99 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Анабланка зображення 5
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Анабланка
  К-сть в упаковці: 5 садж
  99 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця ремонтантна Сельва зображення 6
  0 відгуків
  Полуниця ремонтантна Сельва
  К-сть в упаковці: 5 садж
  99 грн 149 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Дарселект зображення 7
  0 відгуків
  Полуниця Дарселект
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Дероял зображення 8
  0 відгуків
  Полуниця Дероял
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Кент зображення 9
  0 відгуків
  Полуниця Кент
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Клері зображення 10
  0 відгуків
  Полуниця Клері
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Корона зображення 11
  0 відгуків
  Полуниця Корона
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Полуниця Ламбада зображення 12
  0 відгуків
  Полуниця Ламбада
  К-сть в упаковці: 5 садж
  89 грн 129 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.