Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Альстромерія – лілія інків: посадка і догляд

У цій статті ви зможете дізнатися, як доглядати за лілією інків, а також як можна самостійно виростити альстромерію в домашніх умовах.

 

Яку альстромерію вибрати для вирощування

Існує понад 190 сортів альстромерії. Спеціалізовані магазини пропонують безліч гібридних сортів, які максимально пристосовані до вирощування на півдні. Ви можете купити насіння квітів (однорічних, дворічних і багаторічних), вибравши в каталозі інтернет-магазину.

Залежно від місця існування, альстромерії потрібні особливі умови:

  1. Альстромерії, що ростуть в низинах, люблять світло. Але їм протипоказана літня спека і зимова холоднеча. Їх складно виростити в нашому континентальному кліматі.

  2. Рослинам, які звикли до умов джунглів, потрібна волога. Крім того, вони критично ставляться до перегріву - не люблять сніг, не переносять мороз. Такі квіти важко зберегти навіть в кімнатному горщику.

  3. Гірські рослини - високорослі та витривалі. Вони можуть рости в умовах 60-відсоткової освітленості. Вони прекрасно зимують під снігом при температурі -8 ⁰С, а іноді і -15 ⁰С. Що для них потрібно - так це посадка в легкій тіні, помірний полив, пухкий дренажний ґрунт і мульчування. Ось таку рослину й варто плекати у своєму саду.\

 

Чому приділити особливу увагу при вирощуванні

 

Коріння

Найчутливіше місце цієї рослини - коріння. Коренева система альстромерії дуже розгалужена. Бічні відростки - це основні постачальники харчування та вологи. Але ці корінці настільки тонкі й ніжні, що моментально реагують на будь-який дискомфорт - їх легко травмувати. Навіть малі пошкодження, які трапляються при пересадці, призводять до тривалих затримок у розвитку рослини. Тому, як би ретельно ви не пересаджували цибулини, слід бути готовим до того, що в перший рік альстромерія не зацвіте.

 

Ґрунт

Основне середовище коренів повинне бути пухким. Щільний суглинок не для них. М'ясистим м'яким гнучким корінцям потрібна проникна трохи зволожена субстанція - така, де б вони вільно гілкувалися і товстіли.

При надлишку вологи коріння гинуть - їм потрібен кисень для дихання. Шишки коріння багаті паренхімою - м'якою тканиною.. З цієї причини, краще частково обмежити рослини в воді, ніж залити їх.

Само собою зрозуміло, що не можна допускати тривалого пересихання ґрунту. Але ця ситуація може ніколи й не виникнути, якщо пристовбурні кола замульчувати, а в ґрунті будуть присутні накопичення вологи - торф, компост, перепрілий гній.

Підживлення

Чагарник позитивно ставиться до калійних і фосфатних добрив: їх слід вносити раз на місяць. Азотні підживлення проводьте вкрай обережно. Звичайно, можна використовувати (що набагато краще) слабкі органічні розчини. Однак на перших порах, варто спробувати комплексні добрива для гортензій і азалій.

Рослина віддає перевагу слабокислому ґрунту - точно такому, який потрібен рододендрону.

 

Температурний режим

Альстромерія любить помірність. Краща літня температура для неї - + 22  ⁰С. Якщо земля прогрівається сильніше, рослина починає посилено нарощувати кореневу систему на шкоду надземної частини. Квіти при цьому обпадають. Коли спека на  ґрунті досягає 28 ⁰С, кущ повністю завмирає: квіти опадають, листя в'януть, пагони зникають.

Ми перерахували, мабуть, всі основні звички, смаки й уподобання альстромерії. Знаючи їх, ви можете цілком самостійно скласти карту догляду за рослиною. Однак, щоб вам було легше зорієнтуватися, ми додамо кілька рекомендацій, що стосуються посадки цибулин і насіння.

 

Як посадити бульбові шишки альстромерії

Висаджують бульби у квітні або травні. Ґрунт попередньо готують - укладають дренаж, роблять водовідведення. Ґрунтосуміш формують з хвойної землі, піску, торфу. Можна використовувати й садовий ґрунт в суміші з хвойною корою і торфом (пропорція - 2: 1: 1).

Пристовбурні кола роблять великим - до 40 см в діаметрі: коренева система добре розростається, галузиться.

Посадку проводять в ясну погоду. Бульби укладають в суху землю, на глибину 15-20 см.

 

Як виростити альстромерію з насіння

В Україні насіння можна висадити прямо в ґрунт восени. За зиму вони пройдуть стратифікацію - переживуть кілька циклів потепління і похолодання. Така багатоступенева підготовка необхідна рослині: подібні температурні «гойдалки» альстромерії переживають у себе на батьківщині.

Якщо у вашому регіоні зима стійко-морозна, подібну підготовку слід провести в холодильнику. Для цього рослину висівають в торф'яний ґрунт, накривають вологою марлею і ставлять в холодильник (температуру в камері слід встановити на рівні 2-5 ⁰С тепла).

Сіянці витримують на нижній полиці протягом місяця. Раз в тиждень їх дістають, 6-12 годин тримають в приміщенні і знову поміщають в холодильник. Операцію повторюють 4 рази.

Через 30 днів ємність з альстромерією переносять в приміщення з температурою 18 ⁰С і встановлюють під фітолампи: сіянці повинні отримувати світло протягом 14 годин.

 

Далі відбуваються традиційні операції - посадка пророслих сіянців в горщики; пікіровка на клумбу після встановлення стійкої теплої погоди.

 

Якщо ви хочете додати до свого саду цю прекрасну квітку, рекомендуємо доглядати за рослиною з урахуванням даної інформації.

 

Автор статті: Оксана Височанська

Опубліковано: 06 лис 2020
Переглядів: 4587
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.