Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Як отримати небачений врожай смородини

Смородина - улюблена для багатьох ягода. Її із задоволенням вживають в їжу в свіжому вигляді, перекручують з цукром, готують з неї желе, компоти, наливки та настоянки, варять варення та джеми. Тому хороший урожай смородини хотілося б отримувати не час від часу, а щороку. Фахівці і просто дачники, які займаються вирощуванням смородини, діляться своїми секретами. А ми об'єднали отриману інформацію і надаємо її вам.

Організація своєчасного поливу


Смородина - культура не примхлива. Її можна поливати лише тричі за весь сезон. Тільки робити це потрібно своєчасно. Якщо рослину залишити без поливу, наприклад, в період активного росту її пагонів і формування ягід, кущ не буде повноцінно сформований, а ягоди виявляться сухими, дрібними і товстошкірими. Червона смородина, в порівнянні з чорною, легше витримує недолік вологи. Урожай чорної смородини значною мірою залежить від якості поливу.

 1. Перший полив. У період зростання зеленої маси рослини, розвитку її пагонів і під час появи зав'язей полив особливо актуальний. Зазвичай перший полив припадає на травень.
 2. Другий полив. Цей полив пов'язаний з дозріванням ягід. І припадає він на червень.
 3. Третій полив. Потреба в поливі зростає після збору ягід. Якщо рослини в цей період не полити, можуть постраждати квіткові бруньки, які тільки почали формуватися. Від їхнього стану залежить урожай майбутнього року.

Зберегти під час поливу воду всередині пристовбурного кола допоможе борозна глибиною 10 см, яка повинна проходити по колу, відповідної проєкції крони рослини на поверхню ґрунту. Для запобігання витікання води можна застосовувати загородження з металу або пластику.

Води під час поливу має бути багато: 4-5 відер на кожен 1м землі, що знаходиться всередині пристовбурного кола. Волога повинна добре просочити ґрунт, щоб вся коренева система куща повною мірою брала участь в її отриманні.

Чим підгодувати смородину для гарного врожаю


Якщо в період посадки смородини навколишній ґрунт був добре удобрений, кілька років можна не думати про підгодівлі. Але зазвичай поживні речовини закладають тільки в посадкову яму. В цьому випадку підгодівлю треба робити хоча б двічі за сезон. Перша підгодівля проводиться під час формування зав'язі, а друга - після завершення збору ягідного врожаю.

Секрет правильної підгодівлі цієї культури простий: добрива вносяться в борозенки, розташовані навколо куща. Ті самі борозенки, які були зроблені для поливу рослини.

Чим підгодовувати смородину навесні для гарного врожаю? Кращою підгодівлею для неї є калійно-фосфорні добрива. Калій впливає на смак ягід, роблячи їх солодшими, а фосфор - на розмір, збільшуючи його. Потрібний розчин замішують на 10 літрах води, додаючи по 1 ст. ложці сірчанокислого калію і суперфосфату. Для підживлення рослин дощовим літом мінеральні добрива вносять в сухому вигляді.

Якщо потрібних добрив немає, для великого врожаю можна навесні підгодувати смородину звичайною деревною золою. На кожен кущ знадобиться 500 грамів золи. Деревну золу розсипають в 20-25 см від центральної частини куща. В середині серпня цю підгодівлю можна повторити.

Мульчування ґрунту під кущами

Якщо полив здійснювати за правилами, тобто тричі на рік, потрібно потурбуватися про те, щоб ґрунт в пристовбурних колах рослини не пересихав. Для цієї мети застосовують мульчу. Як матеріал для мульчування можна використовувати тирсу, торф, сфагнум або навіть старі газети, картон.

Захист смородини від морозів


Смородина відрізняється високим рівнем зимостійкості, але сильні морози можуть істотно знизити врожай червоної смородини, та й будь-який інший теж. У рослини можу просто підмерзнути бруньки. Краще не сподіватися на холодостійкість куща, а пригнути до землі його гілки, закутавши снігом саму рослину.

Небезпеку для смородини складають і поворотні заморозки. Холоди, що раптово заскочили, можуть привести до осипання зав'язей, без яких на великий урожай смородини розраховувати не можна. Холод і вітер можуть ускладнити приліт комах, що обпилюють рослину. І це теж знизить відсоток результативних зав'язей.

До речі, спека і посуха теж не сприяють урожаю: висихання рилець маточок скорочує час на запилення.

Захистити рослину від заморозків допоможе обприскування її водою або димлення. Проблему з запиленням можна вирішити, застосовуючи самопильні сорти або залучаючи на ділянку запилювачів - бджіл.

Залучення комах-запилювачів

Хороший урожай смородини залежить від запилювачів, якими для цієї рослини є бджоли. Хорошим способом залучити бджіл є застосування підсолодженої води. Розчин для обприскування виготовляють, додаючи 1 ст. ложку меду на літр води. Після обприскування куща розчином запашного меду бджоли його не пропустять.

Ще один спосіб залучення запилювачів - це висадка в саду рослин, які люблять ці комахи. Поселіть на сонячних і добре захищених від протягів галявинах ваших садів півонії, жимолость, айстри і гіацинти. Бджоли завжди летять на запах рододендронів, вейгели, геленіума або вербени.

Якісний посадковий матеріал - запорука великого врожаю


Дійсно якісний посадковий матеріал можна купити тільки у перевіреного постачальника. Магазин «Дім і Сад» - надійний постачальник, що дає 90 днів гарантії на якість всього товару, що продається.

Вирішивши купити смородину гарного сорту, обов'язково вивчіть наш каталог. У нас ви можете знайти не тільки звичайну чорну смородину, а й червоні, білі і навіть рожеві порічки. Якщо ви побачили рослину, яка вас зацікавила, клікніть на її зображення або на найменування сорту. Так ви отримаєте додаткову інформацію про сорт, його характеристиках, властивості і умови вирощування. Якщо у вас ще залишаться питання, поставте їх нашим консультантам.

Зверніть увагу на комплекти саджанців. Купуючи саджанці в комплекті, ви зможете придбати їх дешевше, ніж ці ж рослини, але поодинці. Сорти смородини в комплекті успішно доповнюють один одного, дозволяючи садівникові отримати не просто подвійний або потрійний, а й різноплановий урожай.

У коментарях під цією статтею, розкажіть про те, які сорти смородини та порічок вже є у вас в саду. Поділіться власними секретами вирощування чудових врожаїв цієї чудової ягоди!

Опубліковано: 12 тра 2021
Переглядів: 1389
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Новинки 2022
  • Суперпропозиції!
  • Ягідні чагарники
  Акція
  Смородина чорна Чорна Перлина зображення 1
  0 відгуків
  Смородина чорна Чорна Перлина
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект смородин Тріо з 3 саджанців зображення 2
  9 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект смородин Тріо з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  169 грн 207 грн
  Купити
  Акція
  Смородина чорна Екзотика зображення 3
  0 відгуків
  Смородина чорна Екзотика
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект смородини Дует з 2 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Суперпропозиція! Комплект смородини Дует з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  109 грн 138 грн
  Купити
  Акція
  Суперпропозиція! Комплект смородини Солодка парочка з 2 саджанців зображення 5
  1 відгук
  Суперпропозиція! Комплект смородини Солодка парочка з 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  109 грн 138 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Смородина Чорний Бумер зображення 6
  0 відгуків
  Смородина Чорний Бумер
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Смородина чорна Черешнева зображення 7
  0 відгуків
  Смородина чорна Черешнева
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Смородина чорна Титанія зображення 8
  3 відгуки
  Смородина чорна Титанія
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Смородина чорна Добриня зображення 9
  1 відгук
  Смородина чорна Добриня
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Смородина чорна Рубен зображення 10
  0 відгуків
  Смородина чорна Рубен
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Смородина чорна Геракл зображення 11
  0 відгуків
  Смородина чорна Геракл
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Смородина чорна Гуллівер зображення 12
  0 відгуків
  Смородина чорна Гуллівер
  К-сть в упаковці: 1 садж
  59 грн 69 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.