Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Вирощування жимолості їстівної: посадка і весняний догляд

Все частіше в садах любителів з'являються кущі жимолості, не тільки декоративних сортів, але і з корисними їстівними ягодами. У плодах жимолості ціла таблиця Менделєєва – вони містять вітаміни С, Р, В1, В2, йод, калій, марганець, мідь, натрій, магній, каротин, кальцій, фосфор, фолієву кислоту. Але найголовніший плюс синіх ягід – високий вміст антиоксидантів, що дозволяють придушувати на генному рівні злоякісні переродження клітин. Ягоди жимолості дозрівають з середини травня по першу декаду червня, іноді навіть раніше, ніж полуниця. Вирощування жимолості їстівної – процес не складний і захоплюючий, в цій статті розглянемо всі тонкощі процесу весняної посадки і догляду за рослинами в перший рік.

посадка жимолості навесні

Жимолость: терміни посадки навесні

Кущі жимолості можна висаджувати у відкритий ґрунт навесні, але для того, щоб рослини прижилися, необхідно дотримуватися деяких правил, перше з яких – не затягувати посадку до настання стійкого тепла. Жимолость починає розвиватися з ранньої весни, тому вже до кінця квітня – середини травня розпускає листя, зацвітає і формує урожай.

Посадку жимолості навесні у відкритий ґрунт можна проводити відразу після танення снігу.

Особливості жимолості

Жимолость – самобезплідна рослина, для отримання багатого врожаю ягід потрібне перехресне запилення, тому рекомендується висаджувати одночасно не менше 3, а краще – 5 кущів на одній ділянці. Плодоношення культури настає на 2-3 рік після живцювання, для прискорення термінів отримання врожаю краще вибрати 2-річні кущі.

Вибір ділянки для посадки жимолості

Для вирощування жимолості необхідно відвести добре освітлену ділянку, але при розсіяному освітленні вона теж здатна гармонійно розвиватися. У густій ​​тіні рослину вирощувати не рекомендується, кущ буде формувати дрібні і кислі ягоди.

Дуже важливо захистити посадки від продування холодним вітром, кущі безпечно вирощувати під захистом садових будівель або живоплоту. Жимолость можна додати до оформлення живоплотів, рослина пластична, легко вписується в стильові ландшафтні рішення.

Ділянка під вирощування жимолості не має розташовуватися в низині – надмірно вологий ґрунт може викликати гниття кореневої шийки рослини.

Вважається, що культура надає перевагу живильному пухкому ґрунту з показниками pH в середньому 5,5-7. Ідеальний ґрунт – родючий суглинок, для ділянок з супіщаним ґрунтом перед посадкою слід внести перепрілий перегній.

Злежаний глинистий ґрунт з щільною структурою не підходить для вирощування жимолості. Сипучий піщаний ґрунт занадто швидко просихає, для розвитку жимолості буде постійно не вистачати вологи.

На ділянках з сильно кислим ґрунтом жимолость можна вирощувати тільки після проведення попереднього вапнування.

вирощування жимолості

Правила посадки

Саджанці жимолості висаджують на ділянці на відстані від 1,5 до 2 метрів один від одного, між рядами залишають відразу достатню відстань – 2-3 м. Для високорослих сортів рекомендується відразу встановити опори для підтримки довгих стебел.

Посадкові ями для саджанців повинні мати такі розміри:

 1. Довжина – 0,4-0,5 м.

 2. Ширина – 0,4-0,5 м.

 3. Глибина – 0,4-0,5 м.

Ґрунт для засипки ям готують з родючої листової і дернової землі, додаючи в кожну лунку від 6 до 12 кг перепрілого перегною, листовий опад, суперфосфат (80 г), калійну сіль (60 г). Замість цих добрив можна додати в підготовлений ґрунт 100 г нітроамофоски.

Викопані ями засипають родючим ґрунтом на половини висоти лунки, в центрі насипають горбок, на вершину якого встановлюють саджанець (з відкритою кореневою системою). Пазухи в ямі засипають підготовленим ґрунтом, ретельно утрамбовують, поливають.

Увага! Коренева шийка жимолості має бути заглиблена в ґрунт на 5-8 см. На важких ґрунтах – не більше 3 см.

Якщо для посадки використовують саджанці в контейнерах, їх висаджують в землю без підготовки горбка, заглиблюючи кореневу шийку на необхідну глибину.

Після посадки кущів проводять обрізку, скорочуючи пагони на 1/3. Надалі санітарна і формуюча обрізка потрібна кущам щорічно.

жимолость догляд і вирощування

Жимолость: догляд і вирощування

Догляд за жимолостю не складає особливих труднощів – ця рослина дуже стійко витримує несприятливі погодні умови, може рости за мінімальної уваги.

Для збереження вологи в ґрунті корисно постелити поверхнею мульчуючу підстилку. Шар захисних матеріалів не тільки збереже вологу в ґрунті, а й буде перешкоджати росту бур'янів. В якості мульчі двічі на рік під кущі можна додавати перепрілий гній, молоді рослини чудово реагують на органічні добрива.

Двічі на сезон під кущами корисно розпушити землю, заодно прибрати відрослий бур'ян.

Полив кущів проводять регулярно, не доводячи до повного пересушування ґрунту.

Приблизно з 3 року життя жимолость починає бурхливо рости, тому крону куща доведеться проріджувати, прибираючи слабкі і сухі пагони.

Рослина має високу зимостійкість, без втрат жимолость зимує при сильних морозах до -45 С, обмороження культурі не загрожує, але навесні варто оглянути кущ для видалення зламаних пагонів.

Жимолость - це ранній урожай, смачні ягоди та море вітамінів! Якщо ви ще не вирощували цю культуру, посадіть обов'язково, клімат України підходить для неї якнайкраще. А ось що ще необхідно робити для гарного врожаю жимолості, ми розповімо в наступній статті.

Опубліковано: 20 бер 2021
Переглядів: 3691
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • В’юнкі рослини
  • Декоративні рослини
  • Новинки 2022
  • Сад Здоров’я
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  Жимолость Ленінградський Велетень зображення 1
  1 відгук
  Жимолость Ленінградський Велетень
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Акція
  Комплект жимолості з 3 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект жимолості з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  629 грн 657 грн
  Купити
  Акція
  Комплект Сибірське здоров`я з 5 саджанців зображення 3
  1 відгук
  Комплект Сибірське здоров`я з 5 саджанців
  К-сть в упаковці: 5 садж
  1 199 грн 1 275 грн
  Купити
  Акція
  Комплект Смачні ягоди з 3 саджанців зображення 4
  0 відгуків
  Комплект Смачні ягоди з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  699 грн 757 грн
  Купити
  Жимолость Дует зображення 5
  0 відгуків
  Жимолость Дует
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолость Войтек зображення 6
  0 відгуків
  Жимолость Войтек
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолость Блю Вельвет зображення 7
  2 відгуки
  Жимолость Блю Вельвет
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолость Хоней Блю зображення 8
  0 відгуків
  Жимолость Хоней Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолость Беррі Блю зображення 9
  0 відгуків
  Жимолость Беррі Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолість в'юнка Гекротта зображення 10
  0 відгуків
  Жимолість в'юнка Гекротта
  К-сть в упаковці: 1 садж
  279 грн
  Купити
  Жимолость Медова ягода зображення 11
  1 відгук
  Жимолость Медова ягода
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Жимолость Алтай зображення 12
  1 відгук
  Жимолость Алтай
  К-сть в упаковці: 1 садж
  219 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.