Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Рододендрони навесні: як посадити і виростити пишний кущ

Рододендрон - це одна з елітних садових рослин, яка тішить здоров'ям і красою тільки при належному догляді, адже культура потребує особливої ​​агротехніки. Правильний догляд за рододендроном починається з першого дня життя рослини у вашому саду, вірніше ще раніше, з вибору ділянки.

де посадити рододендрони

Де посадити рододендрони: належна ділянка

Серед видових рододендронів є вічнозелені і листопадні сорти. Для вічнозелених видів підійде посадка в легкій півтіні, листопадні рододендрони чудово пристосовуються до життя на сонечку.

Рослині краще рости на кислих, в міру вологих, торф'яних ґрунтах, з високою дренажною здатністю, ідеальний показник кислотності - рН 3-5. Вологість ґрунту має велике значення для здоров'я рослин, але надмірний полив або перезволоження ділянки можуть зіграти погану службу. Якщо на ділянці, відведеній під вирощування рододендронів, спостерігається високий рівень ґрунтових вод, слід вибрати для посадки кущів більш високе місце.

Рекомендується захищати посадки рододендронів від сильних вітрів, необхідно знайти для саджанців тихе місце під захистом садових будівель, живоплотів або високих дерев.

Підготовка до посадки

Коли ділянку обрали, можна братися до підготовки посадкових ям, але спочатку необхідно виміряти рівень кислотності ґрунту. Зробити це можна за допомогою лакмусового паперу.

Під кожен саджанець викопують окремі ями розмірами:

 • Ширина - від 60 до 70 см.

 • Довжина - 60-70 см.

 • Глибина - від 30 до 40 см.

Важливо! На щільних, глинистих, злежалих ґрунтах яму готують глибиною близько 20 см, шириною від 1 м до 1,2 м.

Для заповнення викопаної ями після посадки саджанців рододендрона необхідно приготувати живильну земельну суміш, є кілька варіантів:


№ варіанта

Склад

1

Змішати кислий торф, річковий пісок, хвойну підстилку, що розклалася, і листову землю, річковий пісок в пропорції 3:1:2:1.

2

Хвойну тирсу, що розклалася, пісок річковий, кислий торф - змішують в пропорції 1:1:2.

3

Беруть по 1 частині хвої, піску і тирси на 2 частини кислого торфу.


На 1 м3 приготованого ґрунту для засипки ям додають близько 40 г сірки і 200 г повного мінерального добрива.

садити рододендрони навесні

Терміни посадки

Садити рододендрони навесні - правильне рішення, адже за літо рослини зможуть набратися сил, зміцніти, підготуватися до зими.

Саджанці з закритою кореневою системою можна садити у відкритий ґрунт протягом усього сезону, але за умови, що вони містилися до посадки на відкритому майданчику.

Осіння посадка культури також можлива, але без надійного утеплення молоді рослини на зиму залишати не рекомендується.

Важливо! Саджанці рододендронів рекомендується купувати виключно із закритою кореневою системою. Оптимальний вік - 1-3 роки.

Укорінення по кроках

Перш ніж помістити саджанець в посадкову яму, його виймають з контейнера, не руйнуючи земляну грудку, після чого поміщають кореневу систему в ємність з водою, де вона мала ґрунтовніше просочитися.

Підготовлену рослину встановлюють в посадкову яму, засипаючи пазухи підготовленим заздалегідь субстратом. Є одне важливе правило - коренева шийка рододендрона не повинна бути заглиблена. Інакше рослина не буде цвісти, може навіть загинути.

Після посадки навколо рослини формують пристовбурні кола для поливу, краї лунки обрамляють горбком з землі. Так вода при поливі не буде широко розтікатися і гарантовано проникне до коріння.

Приблизно через 2 тижні землю навколо рододендрона розрівнюють, залишаючи невеликий вирвоподібне заглиблення для того, щоб при поливі вода не розтікалася.

В середньому відстань між окремими саджанцями становить близько 1,5 м, для високорослих сортів - від 2 до 2,5 м. Низькорослі види висаджують в бордюрі або групі з обов'язковим проміжком від 75 см.

як підгодовувати рододендрони після посадки

Як підгодовувати рододендрони після посадки

Підживлення рододендрона навесні проводиться в кінці цвітіння і в середині літа. Застосовують тільки спеціальні добрива для рододендронів, строго дотримуючись дозування виробника.

Можна підгодувати рододендрони ранньою весною, поки набухають бруньки, наступною сумішшю кислих добрив:

 • Амонію сульфат - 9 ч.

 • Калію сульфат - 4 ч.

 • Суперфосфат подвійний - 10 ч.

 • Магнію сульфат - 2 ч.

Цю суміш вносять на 1 м2 в кількості 100 г.

З органічних добрив рослина потребує додавання кислого торфу, замінити його можна перепрілим гноєм, який використовують з обережністю.

Увага! Під рододендрони в жодному разі не можна вносити свіжий гній або пташиний послід.

Особливості поливу

Після посадки молоді рододендрони необхідно правильно поливати - зволоження проводять часто, але невеликими дозами. У перші місяці під кожен кущ виливають по 0,5 л води через 1-2 дні. Дорослі рослини поливають 2 рази на тиждень (у спеку - 3), буде потрібно на кожен кущ близько 1-1.5 відра.

Перед зимівлею рододендрони рясно поливають, використовуючи м'яку підкислену воду.

Щоб довше зберегти вологість, землю під кущами вкривають шаром мульчі. Для мульчування рослин застосовують тріску, голки або тирсу хвойних дерев, шишки, кислий торф. Діаметр укладання мульчі приблизно дорівнює розміру пристовбурного кола. Товщина шару від 5 до 12 см, але зазвичай ґрунт вкривають шаром 7 см.

Розпушування ґрунту

Рододендрони мають розгалужену систему дрібних коренів, що залягають близько до поверхні ґрунту, тому при розпушуванні можна легко їх пошкодити. Від розпушування ґрунту під рододендронами слід відмовитися, а бур'яни, що відростають, видаляти вкрай акуратно і дбайливо.

Рододендрон у вашому саду буде радувати своїм квітучим виглядом, якщо дотримуються правил агротехніки цієї культури. І навіть деякі складності у вирощуванні та догляді за рододендроном не повинні лякати любителів прекрасного. А ми розповімо про посадку «рожевого дерева», вирощування і догляд за ним.

Опубліковано: 26 бер 2021
Переглядів: 10075
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Декоративні чагарники
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Комплект рододендронів з 3 саджанців зображення 1
  0 відгуків
  Комплект рододендронів з 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  899 грн 987 грн
  Купити
  Рододендрон Ред Джек зображення 2
  1 відгук
  Рододендрон Ред Джек
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Розеум Елеганс зображення 3
  1 відгук
  Рододендрон Розеум Елеганс
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Ханя зображення 4
  0 відгуків
  Рододендрон Ханя
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Каннінгемс Вайт зображення 5
  0 відгуків
  Рододендрон Каннінгемс Вайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Рододендрон Полярна ніч зображення 6
  0 відгуків
  Рододендрон Полярна ніч
  К-сть в упаковці: 1 садж
  329 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.