Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Томатне дерево – міф чи реальність?

Помідорне дерево - це досягнення сучасних селекціонерів, яке втілює у собі всі мрії городників. Адже один такий томатний "кущик" дає плодів стільки ж, скільки середня яблуня.

Характеристики томатів сорту Спрут F1томатне дерево

 1. Помідорне дерево належить до індетермінантних рослин. Подібні сорти ростуть безперервно. Їхній розмір залежить лише від площі приміщення, яке вони займають.
 2. Поверхня крони сорту Спрут F1 може зайняти собою до 50 м², таким чином, вона заміняє декілька грядок.
 3. Завдяки велетенським розмірам з однієї рослини можна зняти півтори тонни врожаю.
 4. Сорт надзвичайно стійкий до різних захворювань.
 5. Томати Спрут F1 не страждають від перепадів температури та не втрачають при цьому своїх смакових якостей.
 6. Помідори соковиті та м'ясисті, мають відмінну транспортабельність та лежкість - їх можна зберігати до січня.

Томатне дерево та способи його вирощування

Вирощувати Спрут F1 можна:

 • гідропонним методом;
 • в неопалюваній теплиці та в теплиці, що обігрівається;
 • у відкритому ґрунті.

Вирощування на гідропоніці

Тільки цей метод дає можливість збирати врожай в заявлених японськими селекціонерами кількостях. Вирощується дерево протягом 1,5 років. Причому, впродовж перших восьми місяців формують крону дерева, а квіти з нього зривають, щоб зберегти сили на майбутній урожай. Температуру поживного розчину цілорічно регулюють в межах 18-25⁰С.

Вирощування в опалюваній теплиці

Томати Спрут F1 можна вирощувати в теплиці. Для більшого врожаю висота приміщення має бути не нижча 4-х метрів. Взимку приміщення необхідно обігрівати. Кількість бростю, яку можна залишити на кожному дереві - від 15 до 40.

Рослину можна сформувати у вигляді дерева. Для цього треба залишати пасинки на висоті стовбура понад два метри. Усі пасинки, що ростуть нижче цієї відмітки, необхідно видалити. Плоди при такому формуванні виходять дещо менші (до 120 г), а збирати їх можна тільки після повного дозрівання.

При вирощуванні Спрут F1 як звичайний тепличний сорт, томати зростають більші (до 200 г), а знімати їх можна тоді, коли вони тільки побуріли.

Обрізати та підв'язувати кущі краще після двох годин дня – в цей час кущі стають найбільш еластичними.

Вирощування в теплиці під плівкою

Томат СпрутПомідорне дерево можна вирощувати як звичайний сорт. При цьому він зростає до 2,5 м, випускає велику кількість пагонів з довгим міжвузлям.

Висаджувати насіння цього сорту можна одночасно з іншими сортами томатів. Кількість бростю, оптимальна для цього сорту - 7-12. Листя під нижніми бростями слід видалити. Для отримання максимальних врожаїв, кожен кущик повинен добре освітлюватися сонцем, крім того треба постійно підтримувати 60%-у вологість ґрунту, оскільки томати цього сорту дуже погано переносять нестачу вологи. Також обов'язковою умовою є родючий ґрунт без застою вологи.

Вирощування у відкритому ґрунті

Можна вирощувати Спрут F1 і у відкритому ґрунті, при цьому всі його сортові властивості зберігаються. Середня врожайність з кущика - близько десяти кілограмів плодів. Для розсади насіння висівають в лютому. Готову розсаду в травні пересаджують у відкритий ґрунт. Необхідними умовами для цього сорту слід вважати:

 •   відкрите сонячне місце;
 •   постійно вологий ґрунт;
 •   регулярне підживлення кущів;
 •   підв'язування рослин до підпор.
Опубліковано: 10 лют 2017
Переглядів: 20441
(Голосів: 1, Рейтинг: 5.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.