Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Ломикамінь з насіння: як виростити прекрасну квітку в будинку

Ломикамінь - прекрасна багаторічна рослина, яку можна вирощувати не тільки на своїй ділянці, але і в домашніх умовах. Якщо ви посадите кілька розеток в один горщик, то скоро з'являться звисаючи пагони. На них виростуть розетки меншого розміру і потім з'являться квіточки ще менше. 

ПОСІВ ЛОМИКАМЕНЯ: СТРАТИФІКАЦІЯ НАСІННЯ

 

Для отримання здорової і міцної розсади ломикаменю потрібно правильно підготувати насіння до посіву. 

 
  1. Промити великий річковий пісок, висушити його і просіяти.
  2. Змішати пісок з насінням, він не дозволить сходам проростати надто густо.
  3. Провести стратифікацію - обробку холодом. Вона прискорить проростання насіння і дозволить отримати здорову і міцну розсаду. Суміш піску з насінням викладають в невеликий контейнер, у якого повинна бути прозора кришка, що забезпечує герметичність ємності. Зверху слід присипати насіння невеликою кількістю вологого піску і помістити закритий контейнер в холодне місце приблизно на тритижневий термін (мінімально на два тижні).
 

ПРИГОТУВАННЯ ГРУНТУ

 

Грунт для посіву насіння ломикаменю повинен мати середні показники за родючістю, тому перегній або компост в нього додавати не потрібно. Свіжий гній теж не рекомендується використовувати для приготування грунтового субстрату. Найкраще взяти за основу торф'яної грунт, який розбавляють піском або перлітом. Хороший результат дає додавання в грунтову суміш вапна - ломикамінь відноситься до рослин кальцеофілам (обожнюють вапняний грунт, до якого звикли в природі). Вологість ґрунту при посіві насіння повинна бути помірною, під час стратифікації і пророщування насіння ґрунт зазвичай зволожують одноразово. Для посадки підготовленого насіння ломикаменю можна використовувати:

  • Контейнери.
  • Торф'яні таблетки.

Якщо стратифікація проводилася в контейнерах, наповнених ґрунтом, пророщування сіянців проводять в ньому ж.

 

ПОСАДКА

 

Насіння, стратифіковане в піску, висаджують в прозорі пластикові контейнери, наповнені заздалегідь приготованим вологим ґрунтом. Не забудьте про дренажні отвори для стоку води і вентиляційні отвори. Піщану суміш з насінням укладають по поверхні ґрунту, не заглиблюючись, не поливають. Контейнер накривають кришкою, виставляють на світле місце. Пророщування проводять при температурі в діапазоні від +18 С до + 21С.

 

ДОГЛЯД ЗА СІЯНЦЯМИ І ПЕРЕСАДКА

 

Зайва вологість ґрунту може спровокувати загнивання посівного матеріалу і виникнення вогнищ цвілі, тому щодня потрібно прибирати конденсат з покривного скла або кришки контейнера. Після появи другого листа на сіянцях проводять пікіровку в окремі невеликі стаканчики:

 
  • ємності заповнюють на 2/3 торфо-піщаною сумішшю;
  • роблять в суміші поглиблення;
  • використовуючи ложку, виймають сіянці з контейнера і висаджують кожну рослину в окремий стаканчик.
 

Перші листочки сіянців ломикаменю зазвичай ще слабкі, тому рекомендується проводити пікіровку після появи на рослинах другого листка. На дно невисокого горщика насипають керамзит, додають ґрунт (який можна придбати в магазині або приготувати самостійно), а після висаджують в ємність кілька розеток.

 

ОСВІТЛЕННЯ

 

Ломикамінь добре себе почуває на підвіконнях, які знаходяться в західному чи східному боці. Також ломикаменю сподобається підвіконня в північній частині, а ось в південній, потрібно стежити за тим, щоб прямі сонячні промені не потривожили квітку. Інакше у ломикаменю збліднуть листя. У зимовий період ломикамінь потребує додаткового висвітлення. У теплу пору ломикамінь виносять на балкон, вибираючи місце таким чином, щоб його не потривожили ні палюче сонце ні дощ.

 

ОБРІЗКА

 

Санітарну обрізку необхідно проводити безпосередньо після того, як ломикамінь відцвіте. Зазвичай видаляють старі розетки, щоб на їхньому місці потім з'явилися нові листочки. Також не забувайте видаляти сухі пагони.

 

ПОЛИВ

 

Для ломикаменю важлива наявність м'якої відстояної води. З весни по осінь проводять регулярні поливи, коли підсохне верхній шар ґрунту. Взимку намагаються поливати потроху і при цьому уважно стежать за тим, щоб ґрунт не пересихав.

 

Виростити ломикамінь в домашніх умовах зовсім не складно. Прекрасна квітка прикрасить своїм незвичайним, ніжним виглядом, будь-яке підвіконня. У нашому інтернет-магазині Ви можете купити насіння квітів: однорічних, дворічних і багаторічних.

 

Інна Орлова


 

Опубліковано: 07 лис 2020
Переглядів: 10164
(Голосів: 1, Рейтинг: 3.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.