Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Догляд за томатами в червні: що потрібно робити в першу чергу

Взагалі, догляд за томатами в червні не вимагає від дачника будь-яких великих трудовитрат, але він має бути досить регулярним, тому що в цей час йде закладка найперших великих плодів. Помідори на відкритих грядках ще не дуже зміцніли, а ось в теплиці вже остаточно прижилися і підросли. Там можна починати проводити пасинкування, обробки й підживлення.

Як обробляти томати в червні

Які ж роботи належить виконати на початку літа, щоб наші помідори росли міцними, великими і смачними?

 1. В першу чергу важливе ретельне підживлення рослин і їх обробка хімічними препаратами, для того щоб запобігти хвороб і знищити можливих шкідників.
 2. Також необхідно систематично зволожувати помідори в теплиці та ґрунті, звісно, якщо немає дощів.
 3. Прополка грядок – це також одна з важливих робіт, яку потрібно виконувати не тільки в червні, але й на протязі всього літа. Виключаючи серпень, коли атаки бур'янів йдуть на спад.


Ґрунт навколо кущів варто регулярно рихлити. Підгортання проводиться обов'язково по вологій землі. Тобто попередньо помідори бажано полити.

Робота, що проводиться в теплиці

Догляд за томатами після висадки в теплицю зводиться в основному до підживлень та регулярних поливів. Але після того як вони розквітнуть, варто ретельно стежити за температурним режимом в тепличному приміщенні. Якщо рослини в цей час почнуть сильно перегріватися, то виникає висока ймовірність того, що вони втратять зав'язі і бутони. А найголовніше – пилок стане безплідним і марним. Тобто на помідорах квіточки будуть, але зав'язі на них ви не знайдете. Щоб зменшити температуру в теплиці, її необхідно ретельно провітрювати. Відкриті двері і вікна приміщення дозволять дещо стабілізувати температуру всередині навіть у спеку. Ну і, звичайно ж, добре допомагає регулярний і рясний полив рослин.


Також догляд за томатами в теплиці має включати обробку кущів спеціальними препаратами від хвороб та шкідників. Чому це особливо важливо в тепличних умовах? Тому що рослини зазвичай посаджені близько одна до одної, а це означає, що там досить висока вологість. В свою чергу це не тільки сприяє потрібному мікроклімату та великому врожаю, але й розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Тому регулярно виконуйте санобробку томатів такими препаратами як Фітоспорін або Серебромедін. Ці біологічні речовини повністю безпечні для людей, але відмінно вбивають грибок.

В теплиці помідори завжди дають рясний урожай. Але плодоношення досить сильно виснажує рослини, тому їх важливо часто підживлювати (приблизно раз на один-два тижні). Гарні підживлення – це мінеральні добрива, наприклад, Агроном Профі, Стимовіт або Чистий лист.

Боротьба з небажаною травичкою – це іще одна задача, після того як відбудеться посадка томатів в червні. На початку літа бур’яни агресивно розповсюджуються не тільки на відкриті грядки, але й на тепличні. Прополка трави є обов'язковою операцією, так як вона витягує з ґрунту воду і поживні речовини, які стануть в нагоді нашим помідоркам. Втім, немає лиха без добра. Зелена маса бур'яну відмінно підійде для створення компосту або настою для підживлення овочів.

Ну, і нарешті, в цей час потрібно проводити пасинкування стебел рослини. Тобто необхідно видаляти ті пазушні гілочки, які не дають врожаю, а лише активно відтягують на себе поживні речовини. До таких «зайвих» відгалужень відносять бічні стебла або, інакше кажучи, пасинки.

До речі, приблизно в цей же час проводиться підв'язування кущів, для того щоб їх стебла не зламалися від важких плодів. Підв'язувати томати можна за допомогою товстої мотузки. Намагайтеся не використовувати для цього тонкі нитки, рибальську волосінь і таке інше – вони можуть легко пошкодити стебла.

Догляд за томатами у відкритому ґрунті

Роботи на грядках під відкритим небом мало чим відрізняються від догляду у теплиці. Адже в червні вже не буває нічних заморозків і тому помідори добре себе почувають і на відкритій місцевості. Головне, що потрібно робити городнику, – це запобігати випаровування вологи з грядок на сонці. Для цього землю навколо томатних кущів обкладають товстим шаром компосту або пучками трави (ось і стане в нагоді прополота бур'яниста травичка).

Посадка помідорів в червні у відкритому ґрунті зазвичай проводиться тими городниками, які не встановлюють теплиці. Після того як стебла зміцніють, їх так само потрібно буде пасинкувати, видаляючи гілки, що не плодоносять. Дану операцію варто проводити приблизно один раз на тиждень.

До речі, деякі городники-початківці цікавляться, чи існують такі сорти помідорів, яким не потрібна ця втомлива процедура. Звичайно ж, такі сорти є! Вони так і називаються – томати, що не пасинкуються.

Осипання зав'язей

Якщо, незважаючи на всі ваші зусилля, кущі помідорів з незрозумілої причини починають втрачати зав'язі, то необхідно провести їх обприскування спеціальними стимуляторами утворення плодів. Для цього можна використовувати такі препарати:

 • Зав'язь для томатів;
 • Бутон.


Також непогано буде обприскати томатні кущі борною кислотою, яка теж добре сприяє утворенню міцних зав'язей. Розчин борної кислоти для обприскування помідорів готується наступним чином:

 1. В один літр гарячої води засипте один грам порошкоподібної борної кислоти.
 2. Ретельно розмішайте, щоб не залишилося нерозчинних кристалів порошку.
 3. Після того як вода охолоне і стане ледь теплою, розчин налийте в пульверизатор і обприскайте ним томатні кущі.

Обробку варто проводити раз на два тижні.

На замітку!

Найсприятливіші дні для посадки томатів в червні – це: 2, 3, 6, 7, 8, 12, 13, 18 – 22. Не рекомендується висаджувати помідори 9, 10 і 11 червня.

Опубліковано: 09 чер 2021
Переглядів: 1867
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  • Суперпропозиції!
  Акція
  Новинки
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds зображення 1
  0 відгуків
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чудо Землі Vinel seeds зображення 2
  0 відгуків
  Томат Чудо Землі Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чайка Vinel seeds зображення 3
  0 відгуків
  Томат Чайка Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Червоний гігант Vinel seeds зображення 4
  0 відгуків
  Томат Червоний гігант Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння зображення 5
  0 відгуків
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  125 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds зображення 6
  0 відгуків
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds зображення 7
  0 відгуків
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Соляріс Vinel seeds зображення 8
  0 відгуків
  Томат Соляріс Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Фатіма Vinel seeds зображення 9
  0 відгуків
  Томат Фатіма Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння зображення 10
  0 відгуків
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  51 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Роуз Пінк Імперія насіння зображення 11
  0 відгуків
  Томат Роуз Пінк Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  31 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Рожевий гігант Vinel seeds зображення 12
  0 відгуків
  Томат Рожевий гігант Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.