Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Вирощування баклажанів в Україні - секрети багатого врожаю

Баклажани, відомі як «синенькі», мають безліч сортів - від традиційних, схожих на кабачок, до незвичайних - у формі овалу, кулі, тамаринду, сливи. Плоди бувають фіолетові, білі, жовті, червоні, коричневі, смугасті, штриховані. Вага варіюється від 60 до 700 грамів. Відтінки смаку бувають трав'яними, грибними, фруктовими. Серед гібридних сортів виділяються кущові бейбі-баклажани з щільною соковитою солодкуватою м'якоттю. Деякі сорти можна їсти в сирому вигляді. Міцне компактне деревце з густою кулястою кроною можна виростити навіть на домашньому підвіконні.

Выращивание баклажанов

Щоб отримати здорову сильну розсаду, потрібно знати правила загортання насіння та догляду за саджанцями, а також правильно розрахувати строки посіву.

У нашому регіоні з помірним кліматом баклажани вирощують переважно у відкритому ѓрунті. Але ви можете організувати посадки в парнику і теплиці. Головне - не висаджуйте баклажани поруч з томатами - ці дві культури негативно впливають одна на одну. Близьке сусідство не тільки послаблює розвиток кущів, але і знижує врожайність.

Выращивание баклажанов

Як розрахувати термін посіву

Щоб правильно розрахувати термін посіву насіння, потрібно скласти час появи паростків (за 6-10 діб) з оптимальним віком саджанців перед висадкою у відкритий ѓрунт - 70-80 діб. Це дуже важливо: переростки почнуть вередувати у відкритому ѓрунті, недоростки - витягуватися, хворіти та реагувати на найменші перепади температур.

Висаджувати сіянці на ділянку можна тільки після впевненого прогрівання ѓрунту. Знаючи тривалість вирощування розсади, легко розрахувати дату посіву насіння. Наприклад, ви знаєте, що загроза заморозків мине до кінця травня, ѓрунт добре прогрітий. Значить висівати насіння потрібно з 5 по 10 березня. У теплицю можна садити наприкінці квітня, вибираючи сорти з терміном визрівання плодів 100-120 діб (з моменту сходів).

Выращивание баклажанов

Секрети здорової розсади і багатих врожаїв

Насіння замочують у стимуляторі зростання та висівають у пухкий живильний ѓрунт з нейтральним рівнем pH. Якщо берете землю з ділянки, обов'язково прогрійте на паровій бані, щоб знищити шкідливі мікроорганізми, патогени та бактерії. Але надійніше взяти спеціалізований ѓрунт для овочів і поліпшити його внесенням перегною, торфу й крупного річкового піску.

Закладати насіння потрібно на глибину 4-5 мм, зволожувати - з пульверизатора. До проростання тримати під плівкою або склом при температурі 28-30°. Потім плівку знімають. Посіви регулярно обприскують теплою водою (24-25°) до повного зволоження кореневої грудки (це добре видно в прозорому пластиковому стаканчику).

Выращивание баклажанов

Сіянці баклажанів болісно переносять пікіровку, тому ми розповімо про різні способи посіву - для початківців та досвідчених садівників.

Вирощування розсади без пікіровки

У кожен горщик поміщають по одному зернятку.

 • Візьміть пластикові стаканчики діаметром 3-5 см - їх легко розрізати ножицями, не пошкодивши кореневий кому.
 • При вирощуванні в торф'яних горщиках існує ризик того, що саджанці, які звикли до живильного субстрату, починають вередувати, потрапивши в більш обедненную ѓрунт садової ділянки. Перед посадкою внесіть у лунку мінеральне добриво, що містить азот, фосфор, калій й мікроелементи (NPK-комплекс). Регулярно підгодовуйте раз на 2-3 тижні.

Выращивание баклажанов

Вирощування розсади з подальшою пікіровкою

 • В контейнері. Ідеально підходять прямокутні пластикові ємності глибиною 10-15 см - їх можна компактно розмістити на підвіконнях. Розподіліть насіння по ѓрунту на відстані 2-3 см (зручно робити пінцетом). Чим рідше посадка - тим простіше і безпечніше буде пікірувати. Після появи дружніх сходів плівку знімають.
 • У равлику. Поліетиленову стрічку шириною 10 см засипають шаром ѓрунту товщиною 1-2 см. Відступивши 2 см від краю, закладають насіння. Стрічку згортають рулоном, поміщають у горщик і накривають плівкою. Схожість перевіряють відгинанням краю стрічки. Недолік способу: не дуже одночасна поява сходів. Перевага: зняти саджанець зі стрічки без пошкодження коренів простіше, ніж вилучити з контейнера.

Выращивание баклажанов

При використанні цих методів необхідно знати прийоми безпечної пікіровки:

 • Пікіровку проводять після появи сім'ядольних листків.
 • Захоплюйте саджанці великим і вказівним пальцем за живещь верхнього повноцінного листа - так ви не пошкодите тендітне стебло.
 • Акуратно підкопайте саджанець, щоб кореневий ком можна було витягти без зусиль.
 • Перенесіть рослину в горщик з невеликою кількістю ѓрунту, розмістивши кореневу шийку трохи нижче краю стаканчика. Додайте ѓрунту, полийте, не допускаючи просідання саджанця. Заповніть стаканчик до країв і злегка утрамбуйте.
 • Дочекайтесь появи 7-8 справжніх листків і приступайте до посадки рослин у відкритий ѓрунт.

Выращивание баклажанов

Ділянка повинна бути світлою, але захищеною від прямих сонячних променів. Для великоплідних сортів дотримуйтесь схему посадки 50х70 см, для компактних - 40х60 см. Формувати можна в один, два і три стебла. Щоб отримати більші плоди, на кущі залишають 5-6 зав'язей, видаляючи пасинки. Чагарникові сорти відмінно виглядають у вазонах об `ємом 5-8 літрів, весь сезон радуючи своєю декоративністю.

Але це ще не все - спеціально для наших читачів ми підготували докладну інструкцію по вирощуванню баклажанів: від вибору насіння до висадки.

Опубліковано: 22 гру 2020
Переглядів: 1952
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  Новинки
  Баклажан Мобі Дік F1 Імперія насіння зображення 1
  0 відгуків
  Баклажан Мобі Дік F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 10 шт
  33 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Прадо F1 Імперія насіння зображення 2
  0 відгуків
  Баклажан Прадо F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  42 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Честер F1 Імперія насіння зображення 3
  0 відгуків
  Баклажан Честер F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  45 грн
  Купити
  Новинки
  Баклажан Чівас F1 Імперія насіння зображення 4
  0 відгуків
  Баклажан Чівас F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  65 грн
  Купити
  Баклажан Алмаз Vinel seeds зображення 5
  0 відгуків
  Баклажан Алмаз Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Баклажан Геліос Vinel seeds зображення 6
  0 відгуків
  Баклажан Геліос Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн 8 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Баклажан Довгий пурпуровий Vinel seeds зображення 7
  0 відгуків
  Баклажан Довгий пурпуровий Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Баклажан Фіолетове диво Яскрава зображення 8
  0 відгуків
  Баклажан Фіолетове диво Яскрава
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  7 грн
  Купити
  Баклажан Антрацит F1 Яскрава зображення 9
  0 відгуків
  Баклажан Антрацит F1 Яскрава
  К-сть в упаковці: 12 шт
  26 грн
  Купити
  Баклажан Кашалот Яскрава зображення 10
  0 відгуків
  Баклажан Кашалот Яскрава
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  7 грн
  Купити
  Акція
  Баклажан Лонг поп F1 Seedera зображення 11
  0 відгуків
  Баклажан Лонг поп F1 Seedera
  К-сть в упаковці: 0.3 г
  6 грн 8 грн
  Купити
  Акція
  Баклажан Геліос Seedera зображення 12
  0 відгуків
  Баклажан Геліос Seedera
  К-сть в упаковці: 0.4 г
  6 грн 8 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.