Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Казка літнього саду - плетисті троянди. Правила посадки і догляду

Всі троянди прекрасні, а плетисті - подвійно. Око не відірвати від пергол і арок, оповитих гнучкими пагонами з пишним розсипом розкішних троянд. Плетисті троянди гарні біля парканів, стін, альтанок і дачних будиночків. Поруч з ними витончено розпускає бутони клематіс, запашний горошок та інші виткі квіткові культури. Не всім квітникарям вдається виростити пишні кущі плетистих троянд і домогтися буйного щорічного цвітіння. Спробуємо розібратися, що ви робите не так, і як доглядати за кущами плетистих троянд правильно.

Казка літнього саду - плетисті троянди. Правила посадки і догляду

Вибір місця для посадки

Троянди формують товсті пагони (відповідно до сортових ознак від 2 до 5 метрів в довжину). При значному обсязі крони, з безліччю тугих бутонів, рослина набуває значної маси, тому відразу варто передбачити установку шпалер або пергол.

Ділянка для посадки троянд повинна добре освітлюватися, але на відкритому сонці висаджувати рослини не варто. Найкраще місце - орієнтоване на схід. Ласкаві промені ранкового сонця будуть м&'яко падати троянду, не обпалюючи листя.

Не рекомендується садити рослини на низинних ділянках, особливо при високому рівні ґрунтових вод. При такому вирощуванні можуть вимокати і загнивати корені, а також розвиватися грибкові захворювання.

Плетисті троянди необхідно захистити від протягів, адже пориви вітру можуть пошкодити численні бутони та квіти, зламати незрілі пагони.

Троянди формують досить широкі кущі, тому місця для однієї рослини потрібно багато. Помилка квітникарів-початківців - об'єднані посадки. Рослини при такому варіанті вирощування затінюють одна одну, заважають сусіднім кущам розростатися і відчувають дефіцит поживних речовин. Краще відразу залишити між кущами досить вільного місця (не менше 1 м). Відстань від стін будинків до трояндового куща - не менше 60 см.

Особливе значення має склад ґрунту на ділянці - троянди гармонійно розвиваються і буйно квітнуть тільки в родючому ґрунті. Показник pH - від 6, 0 до 6, 5, тобто плетистим трояндам підходять для вирощування слабокислі ґрунти. Приблизно за 2 тижні до посадки троянд проводять перекопування ділянки на 60 см. Грудки ґрунту розбивають, при необхідності вносять пісок.

Питання: Що робити, якщо ґрунт на ділянці за кисслотністю не підходить для вирощування плетистої троянди?

Коригування pH проводитися безпосередньо в посадковій ямі, високу кислотність нейтралізують внесенням в ґрунт попелу, лужний ґрунт можна виправити, внісши в субстрат хвойні голки, мох, торф або соснову кору.

Коли саджати

Посадку плетистих троянд можна проводити у відкритий ґрунт навесні та восени. Можна використовувати саджанці з відкритою і закритою кореневою системою. Але при осінній посадці рослини встигають до холодів наростити кореневу систему, тому після зимівлі, не витрачаючи сили на адаптацію, відразу починають рости та формують безліч бутонів. Не варто занадто затягувати посадкові роботи восени, інакше рослини можуть погано прижитися через ранні заморозки.

При весняній посадці троянди змушені формувати кореневу систему, що затримує нарощування крони й викликає затримку цвітіння.

Троянди, посаджені восени, доведеться надійно захищати від морозу.

Казка літнього саду - плетисті троянди. Правила посадки і догляду

Догляд за плетистими трояндами

Доглядати за плетистими трояндами в перший рік дуже легко - потрібно тільки підв'язувати відростаючі пагони та періодично поливати рослини.

Правила поливу плетистих троянд:

Воду для поливу відстоюють. Не можна поливати рослини жорсткою, хлорованою або дуже холодною водою.

У сонячну погоду час поливу слід запланувати на ранок або в години заходу сонця.

Поливають рослини строго під корінь, небажано обливати весь кущ.

Кількість поливів залежить від погодних умов, однаково погано перелити або недолити рослини.

Увага! У перший рік після посадки підгодівлю під кущі плетистих троянд не вносять.

На другий рік рослини вже можна підгодовувати. Навесні вносять азотні добрива, з середини літа годування рослин перебудовують, з липня рожеві кущі поливають калійно-фосфорними препаратами.

Мульчування і розпушування

Ґрунт під рожевими кущами корисно періодично розпушувати, це дозволить збільшити приплив повітря до коріння.

Поверхню ґрунту під кущами троянд вкривають шаром мульчі. Мульчуючий шар допомагає довше зберегти вологість в ґрунті, сприяє підкисленню ґрунту (мульча з торфу, соснової кори, хвойних тирси). Якщо в якості мульчі використовують гній і перегній - це підвищує родючість ґрунту.

Обрізка

В'юнкі троянди можна формувати, для цього роблять обрізку пагонів. Навесні обрізають підмерзлі та підгнилі пагони.

Перед зимівлею проводять обрізку всіх сортів плетистих троянд, спочатку видаляють листя і засохлі хворі гілки. Старі пагони видаляють на рівні землі, продуктивні гілки вкорочують до 40 см - так легше укрити рослина на зиму. Місця зрізів можна дезінфікувати садовим варом або спеціальними препаратами.

Літню обрізку проводять після цвітіння, видаляючи відцвілі кисті троянд. Така обрізка допомагає стимулювати утворення нових бутонів.

Казка літнього саду - плетисті троянди. Правила посадки і догляду

Зимівля

В кінці осені пагони плетистих троянд знімають з опор, проводять обрізку пагонів і видалення листя. При необхідності крону і стебла рослини обробляють фунгіцидами з подальшим просушуванням на повітрі. Потім пагони пов'язують капроновою мотузкою, вкривають лутрасилом або спанбондом, укладають на землю і засипають сухим ґрунтом, тирсою.

Ефектні в'юнкі троянди прекрасно вписуються в ландшафтне оформлення саду, перетворюючи ділянку в чудову казку. Нічого складного в догляді за плетистою трояндою немає, і пам'ятайте, що найкраща посадка витких красунь - восени.

Опубліковано: 13 сер 2020
Переглядів: 2554
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.