Луковицы 1+1

П'ять безперечних переваг декоративних злаків

Популярність декоративних злаків росте рік від року. Ось вже слідом за ландшафтними дизайнерами і садівники-любителі почали прикрашати ними свої ділянки. У чому ж секрет привабливості цих багаторічників, і де правильно садити їх, щоб домогтися максимального ефекту? Поговоримо про це нижче.

1. Величезний асортимент

На даний момент відомо понад 200 видів різних злаків, тому з їх допомогою можна вирішити будь-які дизайнерські проекти, а також прикрасити ними ділянки з різними ґрунтовими і кліматичними умовами.

Трав'янисті культури бувають багато-та однорічними, а окремі теплолюбні багаторічники в холодних областях вирощують лише один сезон, як, наприклад, ячмінь гривастий. Підібрати злаки можна навіть для найбільш несприятливих умов – посушливого клімату, бідних або кислих ґрунтів, сирих ділянок.

Найбільш популярні види:

Молінія блакитна – зимостійкий багаторічник, який у висоту досягає півтора метрів. Він чудово переносить морозні зими, не гине від спеки й посухи, невимогливий до ґрунтів. Для кращого розвитку культурі потрібен регулярний полив. У цього виду є кілька сортів з відмінними декоративними якостями.

Трясунка – культура, яка представлена як однорічними, так і багаторічними сортами. Всі вони невибагливі, чудово зимують на всій території України. У висоту однорічники досягають 40-60 см, а багаторічники – 90 см. Найкраще ростуть на пухкому сухому ґрунті, хоча будуть розвиватися і на кислій заболоченій території. Однорічники легко виростити з насіння (прямим посівом в землю або через розсаду).

Костриця сиза – невибагливий і зимостійкий багаторічник, який швидко розростається і формує щільну сизо-блакитну купину висотою до 20-40 см. Його садять на передньому плані міксбордерів, у рокаріях та бордюрах, композиціях в природному стилі.

Пеннісетум (пір'ястощетинник) лисохвостий – сонцелюбний злак, який непогано переносить навіть тривалі посушливі періоди. Його висота досягає 30-60 см, а довжина квітконосів – 80 см. При виборі сортів багаторічника варто звернути увагу на їх зимостійкість. До теплолюбних варіантів відносяться, наприклад, пеннісетум американський, східний, щетинистий та волохатий. На півночі України їх можна вирощувати як однорічники або контейнерні культури, а на зиму просто заносити в підвал.

Міскантус китайський – потужна багаторічна рослина висотою до 2 м. Вона прекрасно розвивається, має багато декоративних сортів різного забарвлення. Культурі потрібен регулярний полив і родючий ґрунт. Особливою зимостійкістю відрізняється міскантус цукроквітковий.

2. Невимогливість у догляді

Переважна більшість злаків невибаглива, може рости на будь-якій землі і при частковому затіненні, їй не потрібні підживлення. Вона миряться з посушливими періодами та перезволоженням, майже не хворіє і не пошкоджується комахами-шкідниками.

Втім особливих зусиль від садівника не потрібно буде лише в тому випадку, якщо культури підібрані правильно. Тому дуже важливо враховувати особливості клімату, ґрунту і освітленості ділянки, на якій планується посадка.

У таблиці нижче можна подивитися види злакових культур для різних умов вирощування:

Для кислого ґрунту

Посухостійкі

Вологолюбні

Тіньовитривалі

Світлолюбні

 

Осока тіньова, ситник

Куничник гостроквітковий, однорічники – зайцехвіст яйцеподібний, ковила, трясунка

Міскантус, аїр звичайний, майже всі види осоки

Осока лісова і Морроу, костриця Гаутера, молінія блакитна

Пеннісетум, зайцехвіст яйцеподібний, куничник, ячмінь гривастий, міскантус, вівсець вічнозелений

3. Висока декоративність

Злаки відрізняються вузьким довгим листям та ефектними суцвіттями-волоттями або колосками. Забарвлення листя може бути всіх відтінків зеленого, золотистого й сріблястого, сизо-блакитного, пурпурового (пір'ястощетинник американський) і каштаново-червоного (імперата циліндрична). Крім того, зустрічаються сорти з двоколірними листям (вони прикрашені молочними або кремово-жовтими поздовжніми смужками). Можна посадити і такі, які особливо ошатно виглядають в осінній період.

Суцвіття бувають великі й дрібні, прямостоячі й пониклі, пухнасті (зайцехвіст або пір'ястощетинник лисохвістий) і пишні (міскантус або кортадерія). А також ажурні (костриця, молінія, щучник звивистий), повітряні (трясунка мала) або у вигляді щільних колосків (пір'ястощетинник американський).

Деякі чагарники восени не обрізають, тому вони прикрашають ділянку навіть в зимовий період. Зазвичай, це середньо- або високорослі злаки.

4. Універсальність

Дуже невелика кількість культур органічно виглядає в садах різних стилів, наприклад, кантрі або класичному або в будь-яких квітниках – рокаріях, міксбордерах. А ось злаки будуть доречні майже скрізь. Крім того, компактні сорти і види добре підходять для контейнерного вирощування.

В наступній таблиці можна подивитися, які злакові культури стануть у нагоді для різних ландшафтних композицій.

Солітери

Міксбордер

Прибережна територія

Рокарій

 

Декоративне просо, кортадерія, молінія тросниковидна, міскантус

Куничник гостроквітковий, ковила, фалярис канарський, ячмінь гривастий, райграс цибулинний, пеннісетум лисохвістий, молінія блакитна

Осока, трясунка середня, аїр звичайний, міскантус китайський

Келерія сиза, осока гірська, лисохвіст альпійський, зайцехвіст, однорічники – костриця, трясунка

Деякі з даних видів будуть більш виграшно виглядати в одиночній посадці, але більшість чудово поєднуються з іншими культурами, як в якості фонових, так і акцентних рослин.

Іще один «бонус» злаків – їх роль протягом сезону може легко змінюватися. Так, навесні вони відходять на другий план і дають солірувати більш яскравим культурам. Влітку – роблять ділянку більш динамічною за рахунок тріпотіння вузького листя-язичків на вітру. А восени стають безумовними лідерами ділянки і відволікають погляд від в'янучих побратимів. При розміщенні та компонуванні злаків з іншими рослинами ці особливості варто враховувати.

5. Оригінальність

Напевно, кожен садівник прагне зробити свою ділянку унікальною, і декоративні злаки в цьому – перші помічники. Вони цікаві самі по собі, а в поєднанні з іншими культурами здатні створити дійсно неповторні композиції.

Наприклад, імперату циліндричну не даремно називають японської криваво-червоною травою. Навесні на кінчиках листя з'являються лише невеликі цегляно-кармінові штрихи. З часом забарвлюється і вся рослина, а колір стає все більш яскравим і глибоким. Культура помітна і ефектна, мало кому з інших рослин вдається її затьмарити.

Гігантські кортадерії та міскантуси також виглядають приголомшливо. Над потужними чагарниками підносяться суцвіття-волоття близько 3 метрів заввишки. У деяких з них незвично пофарбоване листя – кремово-біле, червоно-коричневе або сріблясто-рожеве. Єдине – окремі сорти цих культур недостатньо зимостійкі, це слід враховувати при виборі і посадці.

Зайцехвіст не дарма отримав свою назву – його зворушливі пухнасті суцвіття дійсно нагадують маленькі заячі хвостики. А пониклі колоски ячменю гривастого колишуться від найменшого подиху вітерцю і переливаються всіма відтінками зеленого, золотистого і рожево-бузкового відтінків.

Можна сформувати окремий злаковий сад, але при цьому потрібно не тільки підібрати культури з подібними вимогами, але й грамотно скомпонувати їх, враховуючи особливості росту і сезонні зміни габітусу.

Якщо вам здається, що ця задача занадто складна, то не переживайте – щоб поміняти вигляд ділянки достатньо всього одного-двох «злакових акцентів». Вони допоможуть створити неповторний і динамічний ландшафт, який завжди буде на вершині моди.

2020-03-22
Коментарі

Моя оцінка: 

Максимум 5 файлів
Додати один або кілька файлів

Спасибі за коментар!

Рекомендовані товари
К-сть в упаковці: 1 садж
229 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Міскантус китайський Кляйн Фонтане -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1+1 шт
199 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Міскантус китайський Малепартус -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1+1 шт
199 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 г
8 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Лимонна трава Лемонграсс -Goods from the article
К-сть в упаковці: 0.05 г
9 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Топ продажів
Вівсяниця Сиза -Goods from the article
К-сть в упаковці: 0.1 г
8 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 садж
199 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Пеннісетум -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1+1 шт
149 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Пеннісетум Ред Хед -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1+1 шт
229 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Рекомендованні сттаті

Реєстрація на сайті

Реєструючись, Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку своїх персональних даних Докладніше про це

Зареєструватися, використавши соціальні мережі

Вже реєструвалися? Увійти в особистий кабінет тут

Ми відправили Вам лист із підтвердженням реєстрації
Перевірте Вашу пошту

Попередження!

Вхід в особистий кабінет

Увійти як користувач соціальної мережі

У Вас ще немає власного профіля?
Зареєструватися

Забули пароль?

Введіть адресу своєї електронної пошти
і ми надішлемо Вам новий пароль для входу

Пароль висланий на пошту

Повідомити про наявність

На жаль цей продукт розпроданий або його немає в наявності на даний момент.
Залиште свою електронну пошту, ми відразу повідомимо Вас, коли товар з’явиться в продажу.

Какие товары вы ищите?

Перед відправкою даних ознайомтеся з умовами конфіденційності

Товар доданий до Вашого замовлення!

Вы уже купили акционный товар

Ви успішно підписалися

Спасибі, ви вже підписані на нашу розсилку

У кошику немає доданих товарів

Немає доданих товарів в Мій сад

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати товари в "Мій сад"

Товар доданий в "Ваш сад"

Немає доданих статей

Стаття успішно додана!

Ваше повідомлення прийнято!

Термін обробки вхідних звернень 1-2 робочих дня
Чекайте відповідь на зазначену пошту

×

Тільки для підписників:

1. Корисні поради садівникам

2. Акції та закриті розпродажі

-10%
На перше
замовлення
Підпишіться на розсилку, підтвердіть її та отримайте знижку на першу покупку.
×
Отримайте промокод на 10% за підписку: