Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Посадка та догляд за хостами

На сьогоднішній день в світі налічується понад дванадцяти тисяч сортів хост. Серед них є величезні й маленькі екземпляри, а їх листя бувають однотонними та строкатими, округлими і витягнутими, гладкими й фактурними. Якщо ви вже замовили красуню-хосту для своєї ділянки, то для її правильного розвитку варто враховувати деякі нюанси.

Вибір місця посадки

Хоста краще за все росте в тіні або напівтіні – на сонці вона швидко втрачає свої сортові особливості. Оптимальний ґрунт – пухкий і водопроникний. Важку глину бажано полегшити за допомогою піску, торфу або вермикуліту. У піщану землю потрібно додати глину, перегній або компост – ці компоненти допоможуть затримати вологу у корінців рослини.

Саджаємо хосту з відкритою кореневою системою

Кореневище культури акуратно достаньте з транспортувального пакету і замочіть в будь-якому розчині фунгіциду (згідно інструкції).

На клумбі вирийте посадкову ямку за розміром кореневища. У центрі насипте невеликий земляний горбик. На нього встановіть бруньку, а коріння спустіть з боків так, щоб воно було розправлені по всій довжині. Засипте посадковий матеріал повністю – точка росту має опинитися на пару сантиметрів нижче рівня землі.

Після посадки землю замульчуйте органікою, наприклад, нейтралізованим торфом, компостом або перегноєм і рясно полийте. Слідкуйте, щоб вода не розмила ґрунт.

Щоб не «загубитися» в декількох сортах, біля кожного з них залиште садову бірку з назвою – вона не схильна до гниття і буде вам нагадувати назву сорту кілька сезонів.

Якщо вночі синоптики обіцяють заморозки, прикрийте місце посадки лутрасілом середньої щільності – він допоможе зберегти вологу в ґрунті і захистить хосту від вимерзання.

Саджаємо хосту із закритою кореневою системою

Контейнерні культури висаджувати набагато простіше. Їх потрібно акуратно дістати із горщика, не пошкодивши земляний ком, і відразу висадити у підготовлену посадкову яму. Коренева шийка має опинитися під землею на глибині кількох сантиметрів. Якщо рослина вже випустила листочки, то з посадкою почекайте, доки не встановиться стабільна плюсова температура.

Догляд за хостою

Перший сезон багаторічник потребує рясних поливів та регулярних прополок – бур'яни будуть пригнічувати маленькі кущики і відтягувати на себе поживні речовини. Щоб молоді розетки швидше вкоренилися, їх можна обприскувати розчином Цитовіта кожні 2-3 тижні.

Для рослини є небезпечними равлики і слимаки. Щоб вони не пошкодили ніжні листочки, необхідно розсипати навколо культури кілька гранул метальдегіду. Квітконоси,які з'являються в перший рік, видаляйте – вони послаблять рослину.

Опубліковано: 27 лют 2020
Переглядів: 1414
(Голосів: 1, Рейтинг: 3.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.