Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Пікірування розсади томатів і перців: все по поличках

Пікіровка розсади - простий агротехнічний прийом, який дозволяє дбайливим городникам тричі заощадити і зірвати джек-пот під час збору врожаю. Останнє - за умови, що «казино», тобто погода, не буде шахраювати і влаштовувати снігопади, посухи та потопи.

Пикировка перцев.

Вигоди пікіровки розсади

Економія на ґрунті. Для посіву насіння згодяться будь-який субстрат і невеликі ємності: в них рослини будуть жити всього 2-3 тижні, тому ґрунт може бути бідним, а контейнер - непристосованим, аби мав дренажні отвори. Родючий і підготовлений ґрунт при пікіруванні витрачається лише на найсильніші і життєздатніші сходи - слабакам в ньому не місце.

Економія на УФ-підсвічуванні і добривах. Оскільки при пікіруванні відбувається відбраковування слабких рослин, досить дороге досвічування і стартові добрива йдуть тільки за призначенням - сильним і потенційно високоврожайним кущам томатів і перців.

Економія місця. Де б не вирощувалася розсада - місце для неї обмежене площею підвіконь, веранди або зимової теплиці. Тепле і добре освітлене місце в той час року, коли вирощується розсада, на вагу золота - краще розпорядитися ним раціонально і посіяти що-небудь не менш смачне, наприклад, «синенькі», або більш красиве, наприклад, петунії.

Пикировка томатов

Коли пікірувати помідори і перці

Оптимальний вік для пікірування настає у фазі розпускання 2-3 справжніх листків - рослини ще досить юні, щоб легко перенести пересадку, але вже цілком сформувалися для відсіву слабких і нежиттєздатних.

Справжні листки - це ті, що над сім'ядольними. Не стало зрозуміліше? Згадуємо біологію за 6 клас: сім'ядолі - це ембріональні листки. Вони першими пробиваються крізь ґрунт, надалі виглядають непоказно, але служать прекрасним індикатором при пікіруванні.

Час пікіровки розсади настає через 2-3 тижні після посіву. Час посіву - за 2,5 місяці до висадки у відкритий ґрунт для томатів і за 3 місяці для перців.

 

Як підготуватися до пікірування

Сіянці треба полити, щоб їх можна було легко витягти з ємності з грудкою землі без пошкодження коренів.

Розсадні горщики і контейнери зі свіжою родючою землею теж потрібно полити, щоб пересадка пройшла максимально безболісно.

Під рукою треба мати так званий французький кілочок (Piquet), який дав назву процедурі, або будь-яку зручну заміну - ложку, вилку, паличку для морозива, що завгодно. Девайс необхідний для швидкого вилучення рослини і формування глибокої лунки в приймаючому горщику. Чому лунка повинна бути глибокою - читайте в наступному розділі.

Рикировка томатов и перцев 

Правила пікірування перців і томатів

Саджанці томатів, особливо якщо вони встигли витягнутися, заглиблюють у свіжий ґрунт до самих сім'ядольних листочків - це дозволяє наростити великий обсяг додаткового коріння, необхідного для формування міцного куща і рясного плодоношення.

Саджанці перців можна заглиблювати до половини висоти стебла, до сім'ядольних листочків або не заглиблювати зовсім - спробуйте всі три варіанти і перевірте, які рослини дадуть кращий результат, тобто врожай.

Після посадки землю в розсадних горщиках потрібно ущільнити - якщо навколо коренів залишиться повітря, вони засохнуть навіть у зволоженому ґрунті.

Рослини, які тільки що висадили, краще поставити на 3-5 днів на найменшосвітлене та прохолодне вікно, або просто не включати фітолампи. У стані прохолодного спокою саджанці оговтаються від стресу та розпочнуть зростання. З цього моменту починається активна фаза: досвічуємо, поливаємо, удобрюємо, стежимо за кольором листя та стебел.

Стали фіолетовими - терміново додаємо фосфору, води, світла і, по можливості, знижуємо температуру. Стали бліденькі - потрібен азот. А краще використовувати готове комплексне мінеральне добриво, де збалансовані мікроелементи й підгодівлі. У міру накопичення городнього досвіду від стандартних комплексів можна відмовитися і самостійно складати «меню» з мінеральних або органічних добрив. Але починати краще з сумішей, призначених саме для розсади.

За 2 тижні до відправки на грядки або в теплиці розсаду гартують - виносять на засклений балкон, на веранду або регулярно відкривають вікна на провітрювання.

Пикировка томатов

Коли на вулиці або в парнику є жадані стійкі середньодобові +15 градусів - можна вивозити. Міцна, зелена, з розвиненою кореневою системою загартована розсада - запорука рясного врожаю. На піку сезону навіть не віриться, що ці потужні рослі кущі виросли з крихітних насінинок, за ембріональними листочками яких ви відраховували дату пікірування.

І на завершення хочеться нагадати, що при вирощуванні розсади важливо дотримуватися правил, які допоможуть уникнути безлічі помилок, що негативно впливають на майбутній урожай. Наші «12 правил здорової розсади» дозволять уникнути безлічі «підводних каменів», що підстерігають початківців садівників.

Опубліковано: 02 лют 2021
Переглядів: 1997
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння квітів
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Розпродаж насіння
  Акція
  Новинки
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds зображення 1
  0 відгуків
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чудо Землі Vinel seeds зображення 2
  0 відгуків
  Томат Чудо Землі Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds зображення 3
  0 відгуків
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чайка Vinel seeds зображення 4
  0 відгуків
  Томат Чайка Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Червоний гігант Vinel seeds зображення 5
  0 відгуків
  Томат Червоний гігант Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння зображення 6
  0 відгуків
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  125 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Соляріс Vinel seeds зображення 7
  0 відгуків
  Томат Соляріс Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Фатіма Vinel seeds зображення 8
  0 відгуків
  Томат Фатіма Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння зображення 9
  0 відгуків
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  51 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds зображення 10
  0 відгуків
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Рома Vinel seeds зображення 11
  0 відгуків
  Томат Рома Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Рожеве серце Vinel seeds зображення 12
  0 відгуків
  Томат Рожеве серце Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.