Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Особливості вирощування фіолетової картоплі

Фіолетова картопля — надзвичайно корисний, але поки незвичний для нас коренеплід. Хоча і не новий, як багато хто гадає. Згадки про нього зустрічаються в кулінарних книгах початку XIX століття. Розповідаємо детальніше!

Сьогодні разом з модою на здорове харчування відроджуються старовинні сорти — французький «трюфельний», китайський синій, знаменитий Vitelotte (Вітелотте), який з 1817 року продавався на ринках Парижа. Селекціонери виводять нові цікаві сорти, що не втрачають колір після термообробки, стійкі до хвороб і комах-шкідників. В основному це гібриди старовинних сортів, схрещені з сучасними дикорослими перуанськими бульбами.

фіолетова картопля як виростити

Переваги та недоліки фіолетової картоплі

 • Крім величезної користі для здоров'я, обумовленої високим вмістом антоціанів, більшість «кольорових» сортів мають високі декоративні якості. Розлогі кущі, міцні пурпурові стебла, великі білі квіти з яскравими різнобарвними тичинками. Поки бульби дозрівають, грядка виглядає як клумба.
 • Вартість фіолетової картоплі в кілька разів дорожче звичайної. І не тільки тому що здорове харчування в тренді. Вона вимогливіша до ґрунтів і освітленості. Урожайність дещо поступається звичайній.
 • Смак звичний, картопляний, з легкими горіховими нотками. М'якоть пухка і розсипчаста. Шкірка щільна, тому зберігається відмінно.

Виростити фіолетову картоплю зовсім не складно. Пророщування бульб взагалі нічим не відрізняється від звичайного. Якщо ви не знаєте як, ознайомтеся з нашою статтею «Яровизація картоплі» — в ній докладно викладено найкращий спосіб отримати дружні, міцні, рівномірні сходи.

Тут ми детально розповімо про нюанси посадки і догляду «кольорових» коренеплодів.

Вимоги до освітленості

Місце має бути сонячним. Якщо є можливість, розміщуйте грядки в напрямку «Північ-Південь» — це дасть можливість кущам отримувати світло рівномірно протягом усього дня.

фіолетова картопля користь вирощування

Вимоги до ґрунту

 • Перед посадкою ґрунт потрібно перекопати і удобрити органікою — зрілий компост, листовий перегній з розрахунку 500 грамів на кв. метр. Обов'язково покладіть дренажний шар.
 • Борозни повинні бути трохи ширшими, ніж для посадки звичайної картоплі («дітки» розбігаються по грядці, як намистинки).
 • Бульби з міцними щільними паростками довжиною 8-10 мм можна висаджувати на ділянку після впевненого прогріву ґрунту. Поспішати не потрібно. Фіолетова картопля дуже чутлива до зворотних заморозків. Переконайтеся, що ґрунт прогрітий не нижче +6-8° на глибину 20-30 см.
 • У кожну лунку можна відразу підсипати мінеральне живлення (калійні добрива, суперфосфат).
 • Бульби можна розрізати на 3-4 частини або висаджувати половинками. Зрізи потрібно обробити золою і трохи підсушити. Глибина посадки — 7-10 см.

фіолетова картопля користь як вирощувати

Особливості догляду

Фіолетову картоплю потрібно регулярно підгортати. Перший раз — відразу після появи сходів. Це допоможе зберегти вологу і позбавить від частої боротьби з бур'янами. Друге підгортання проводять для того, щоб кущі не розвалювалися. Далі — у міру розвитку бульб. Важливо не допустити, щоб бульби почали проступати на поверхню. Під впливом світла вони наберуть солоніна і урожай буде зіпсований. Підгортати можна ґрунтом або солом'яною мульчею.

Поливають фіолетову картоплю так само як і звичайну. Різні типи ґрунту по-різному поглинають і утримують вологу, тому потрібно дивитися на стан ґрунту. Як правило, перший полив проводять після появи паростків висотою 7-10 см, другий — перед початком бутонізації, третій — після закінчення цвітіння. При наступних поливах враховуйте, що коріння картоплі йде на глибину не більше 30 см, а бульби легше перенесуть невелику посуху, ніж перезволоження.

Але хочеться відзначити, що в Європі садівники все частіше віддають овочеві грядки під квіткові клумби - це практично та екологічно. А коренеплоди вирощують в мішках, бочках, пакетах, ящиках. Як це здійснити - читайте в нашій статті.

Опубліковано: 22 лют 2021
Переглядів: 2043
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіннєва картопля
  • Насіння овочів
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  Акція
  Картопля Мілена зображення 1
  0 відгуків
  Картопля Мілена
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Реванш Seedera зображення 2
  0 відгуків
  Картопля Реванш Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Ассоль Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Картопля Ассоль Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Діва Seedera зображення 4
  0 відгуків
  Картопля Діва Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Ілона Seedera зображення 5
  0 відгуків
  Картопля Ілона Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Імператриця Seedera зображення 6
  0 відгуків
  Картопля Імператриця Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Акція
  Картопля Краса Seedera зображення 7
  0 відгуків
  Картопля Краса Seedera
  К-сть в упаковці: 0.02 г
  9 грн 11 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.