Черная пятница

Найкращі партнери для троянди: хто підкреслить красу «королеви»

 

Багато хто думає, що підібрати хороших сусідів для троянди – досить важка задача, оскільки ця тендітна особа дуже вибаглива. Насправді доведеться попрацювати при складанні будь-яких гармонійних композицій, навіть якщо троянди там і не беруть участь. Грамотно підібрані рослини-сусіди добре себе почувають разом, роблять квітник максимально ефектним. Давайте розбиратися, з ким любить рости поруч королева саду – троянда.

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ПІДБОРУ РОСЛИН

Основні правила вибору партнерів для рожевих кущів такі:

 • у культур мають збігатися вимоги по догляду та умовам вирощування;
 • не варто садити поруч з трояндами агресивні рослини, які можуть «забити» квіти;
 • небажано висаджувати близько багаторічники, котрі страждають однаковими хворобами;
 • суперників по відтінкам та красі розсаджуйте по різним «кутах» ділянки;
 • рослини мають гармоніювати одна з одною за кольором та формою.

Розглянемо ці правила більш докладно.

ОДНАКОВІ ВИМОГИ ДО АГРОТЕХНІКИ

Головний принцип, який відомий кожному квітникарю: найкрасивіший квітник – той, де всі рослини доглянуті й здорові. А цього майже неможливо досягти, якщо вимоги культур з умов вирощування не дотримуються. З цього виникає перше правило: висаджувати поруч можна лише ті рослини, яким потрібні ідентичні умови й агротехніка.

Так, наприклад, небажано поруч з трояндами висаджувати хости, оскільки першим потрібне добре освітлення, в той час як другі люблять тінь. Виняток можна зробити лише для світлолюбних сортів або розташувати рослини так, щоб троянди притіняли своїх партнерів.

Інший приклад – поєднання з декоративним полином. Його сріблясте листя чудово поєднується з рожевими бутонами, тому рослини нерідко можна помітити разом. Проте більшість сортів полину люблять сухі бідні ґрунти, які для троянд згубні, так що спільна посадка для цієї пари також не дуже комфортна. В якості альтернативи можна вибрати чистець шерстистий або цинерарію приморську – у них таке ж сріблясте листя.

ЖОДНИХ АГРЕСОРІВ ПОРУЧ!

Рослини, які досить швидко розростаються і пригнічують навколо себе інших, в розарії варто селити з особливою обережністю. Для колючих улюбленців загущені посадки часто критичні, оскільки в таких умовах швидше спалахують і розвиваються хвороби. Та й на розвитку кущів це позначається не найкращим чином – культури починають боротися за сонячне світло, воду та поживні речовини.

Яскравий приклад небажаного сусідства в цьому плані – котовник. Хоча він чудово виглядає поряд з трояндами пастельних відтінків, але вам доведеться весь час уважно стежити за рослиною, щоб вчасно обмежити її зростання. До речі, в сприятливих умовах швидко розростатися можуть навіть такі популярні партнери для троянд як материнка, манжетка та деякі види декоративних злаків – це теж варто враховувати при посадці та догляді. Якщо ж ви хочете бути спокійні за своїх улюбленців з ними поруч можна посадити лаванду або шавлію дібровну.

РОСЛИНИ З ОДНАКОВИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Зверніть увагу, що культури, які хворіють однаковими хворобами, – погані партнери. Навпаки, їх бажано садити якомога далі одну від одної. Наприклад, ті сорти троянд, які схильні до борошнистої роси, не варто розміщувати поруч з манжетками або флоксами.

УНИКАЙТЕ СУПЕРНИЦТВА

У «королівській свиті» не місце культурам з дуже яскравими або великими бутонами – вони будуть відтягувати на себе всю увагу, а загальна гармонія буде порушена. Хоча це правило не дуже суворе, оскільки смаки у всіх різні, і якщо комусь подобається поєднання троянд, наприклад, з жоржинами – то на здоров'я! Проте якщо ви не до кінця впевнені, чи буде такий квітник гарним, то прислухайтеся до поради професійних ландшафтних дизайнерів і уникайте посадки у розарій великоквіткових лілій (східних або ОТ-гібридів), гортензій, а також раніше згаданих жоржин.

Троянди і півонії також погано поєднуються між собою, але вже з іншої причини – вони не збігаються за термінами цвітіння, окрім того обидві культури досить вимогливі, а тому можуть пригнічувати одна одну і конкурувати за світло, воду й добрива.

А от якщо ви розташуєте трояндові кущі поруч з хвойниками, то точно не прогадаєте. Компактні й невисокі сорти ялиці, туї, ялини, сосни або ялівцю одночасно відтінятимуть розкіш троянд і будуть для них чудовим фоном. Але при посадці враховуйте, що наскільки б компактною не була хвойна культура, вона все одно буде розростатися. Варто заздалегідь подбати, щоб всім учасникам композиції було комфортно, вистачало підживлення та сонячних променів.

Такі самі рекомендації можна дати, якщо замість хвойних ви збираєтеся посадити будь-які інші декоративні чагарники. Особливо ефектно у розарії виглядатимуть різні сорти:

ОПТИМАЛЬНІ СУСІДИ ТРОЯНД З ТОЧКИ ЗОРУ ДИЗАЙНУ

Правильний вибір культур-партнерів допоможе розкрити їх красу і створити цікаві композиції (при цьому можна зіграти як на контрасті, так і на схожості). Тут важливо враховувати всі нюанси – відтінок, форму бутонів та їх розмір.

На щастя, в наші часи підхід до оформлення будь-якого квітника, включаючи трояндовий, дуже відрізняється від традиційного. Саме тому можна собі дозволити набагато більше, ніж класичні поєднання. Головне – пам'ятати про основні правила. А підібрати компаньйонів для троянд по відтінку бутонів допоможе наша таблиця.

Колір троянди

Композиція зі схожих відтінків

Контрастна композиція

Білий

Культури з молочно-білими і кремовими бутонами або сріблястим листям: чистець волохатий, дельфініум, деревій, гіпсофіла, астильба, дзвіночок.

Синьо-блакитні або фіолетові сорти вероніки, шавлії, дельфініуму, дзвіночків, сибірських ірисів або геліотропів.

Червоний (включаючи відтінки)

Культури з червоними, яскраво-рожевими або ліловими квітками: очіток, монарда, астильба.

Рослини з білими або жовтими бутонами: деревій таволговий, гіпсофіла, флокси.

 

Рожевий

Багаторічники з рожевими, ліловими або бузковими бутонами: наперстянка, котовник, материнка, астильба, гіпсофіла, герань, лаванда, буквиця.

Багаторічники з червоними, бордовими або фіолетовими квітками, а також з темним листям: гейхера, сідач, монарда.

Помаранчевий, жовтий, персиковий

Рослини з сонячно-жовтими, кремовими, жовто-помаранчевими квітками: кореопсис, коров'як, деревій таволговий, вербейник.

Багаторічники з фіолетовими або насичено-синіми бутонами: алліум, шавлія, дельфініум, вероніка, ірис, дзвіночок.

 

ГАРМОНІЯ ФОРМ: ВЕРТИКАЛЬ ТА ОБ’ЄМ

Зрозуміло, оптимальна композиція – це не тільки поєднання відтінків бутонів, але й вдало підібрані форми рослин. На щастя, селекціонери вивели величезну кількість троянд, тому втілити на своїй ділянці можна майже будь-яку ідею. Ну а розставити вертикальні акценти допоможуть:

 • високі декоративні злаки – куничник, міскантус;
 • наперстянка;
 • високі дзвіночки;
 • іриси;
 • декоративна цибуля (алліум);
 • дельфініум.

Високорослі рожеві кущі часто вимагають прикриття своїх оголених стебел біля самої землі. Для цього на передньому плані композиції можна посадити:

 • манжетку;
 • бадан;
 • материнку;
 • герань;
 • гейхеру.

Щоб надати розарію додатковий об'єм, варто висадити поруч культури з рихлою і повітряною структурою:

 • спаржу;
 • деревій птарміка;
 • гіпсофілу.

Декоративні злаки – це універсальні культури. Вони підтримують вертикаль, створюють об'єм і чудово оживляють загальну картинку – вузьке довге листя колишеться від найменшого вітерцю, а високі султани роблять весь квітковий куточок легким та динамічним. Хвойники привносять у трояндову розкіш лаконічність та урочистість. Щоб створити романтичну атмосферу в саду, досить «підселити» до троянд шавлію, лаванду або котовник. Пам'ятайте, що не завжди варто слідувати канонам, можливо саме ви введете в моду нові незвичайні поєднання культур!

КОРИСТЬ ВІД РОСЛИН-ПАРТНЕРІВ

Окрім прикраси трояндового куточка, культури-компаньйони можуть приносити певну користь. Так, наприклад, ґрунтопокривні рослини одночасно відтіняють троянди і захищають землю від пересушування та агресивних бур'янів. В цьому випадку добре підійдуть:

 • барвінок;
 • чебрець;
 • вербейник;
 • очітки.

Велика кількість пряно-ароматичних рослин прекрасно відлякує комах-шкідників, для цих цілей садіть:

Погодьтеся, що знаючи основні правила вдалого поєднання культур підібрати оптимальних сусідів для троянд не так вже й складно. Число сортів королеви саду просто величезна, тому зробити унікальну композицію не завдасть особливого клопоту. Втілюйте свої найсміливіші ідеї, і ваша ділянка буде прекрасною!

2020-05-29
Коментарі

Моя оцінка: 

Максимум 5 файлів
Додати один або кілька файлів

Спасибі за коментар!

Рекомендовані товари
Акція
Новинки
Суперпропозиція! Лілія-дерево Орієнталь Дабл з 3 цибулин -Goods from the article
К-сть в упаковці: 3 циб
599 грн
459 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Півонія Вікторі Де Ла Марні -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
319 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Лілія орієнталь Брокен Харт -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 циб
279 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Жоржина Гіганти, мікс -Goods from the article
К-сть в упаковці: 3 шт
409 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Лілія тигрова Міс Фея -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 циб
299 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Жоржина Фріволоус Глоу -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
189 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Лілія азіатська Ред Карпет -Goods from the article
К-сть в упаковці: 3 циб
199 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Лілія орієнталь Фароліто -Goods from the article
К-сть в упаковці: 2 циб
169 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Флокс метельчатий Успіх -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Півонія Блек Б’юті -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
579 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Півонія Селебріті -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
409 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Флокс метельчатий Блю -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Флокс метельчатий Ред -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 шт
129 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Новинки
Барбарис Тунберга Хелмонд Пілар -Goods from the article
К-сть в упаковці: 1 садж
189 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 садж
189 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
К-сть в упаковці: 1 садж
229 грн
максимальне к-ть для одного покупця в замовленні шт
Уже куплен
Уже куплен
Купити
Рекомендованні сттаті

Реєстрація на сайті

Реєструючись, Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та даєте згоду на обробку своїх персональних даних Докладніше про це

Зареєструватися, використавши соціальні мережі

Вже реєструвалися? Увійти в особистий кабінет тут

Ми відправили Вам лист із підтвердженням реєстрації
Перевірте Вашу пошту

Попередження!

Вхід в особистий кабінет

Увійти як користувач соціальної мережі

У Вас ще немає власного профіля?
Зареєструватися

Забули пароль?

Введіть адресу своєї електронної пошти
і ми надішлемо Вам новий пароль для входу

Пароль висланий на пошту

Повідомити про наявність

На жаль цей продукт розпроданий або його немає в наявності на даний момент.
Залиште свою електронну пошту, ми відразу повідомимо Вас, коли товар з’явиться в продажу.

Какие товары вы ищите?

Перед відправкою даних ознайомтеся з умовами конфіденційності

Товар доданий до Вашого замовлення!

Вы уже купили акционный товар

Ви успішно підписалися

Спасибі, ви вже підписані на нашу розсилку

У кошику немає доданих товарів

Немає доданих товарів в Мій сад

Тільки зареєстровані користувачі можуть додавати товари в "Мій сад"

Товар доданий в "Ваш сад"

Немає доданих статей

Стаття успішно додана!

Ваше повідомлення прийнято!

Термін обробки вхідних звернень 1-2 робочих дня
Чекайте відповідь на зазначену пошту

×

Тільки для підписників:

1. Корисні поради садівникам

2. Акції та закриті розпродажі

-10%
На перше
замовлення
Підпишіться на розсилку, підтвердіть її та отримайте знижку на першу покупку.
×
Отримайте промокод на 10% за підписку: