Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Лимонник китайський: все про посадку та догляд

Лимонник китайський - вся корисна інформація в цій статті.

У ЧОМУ КОРИСТЬ ЛИМОННИКА КИТАЙСЬКОГО

 

Плоди лимонника широко використовуються для приготування варення, соків і лікарських настоїв. З його листя заварюють чай. Рослина допомагає в лікуванні багатьох захворювань. Найбільш часто лимонник вживають при захворюваннях:

 

  • дихальних шляхів;
  • шлунково-кишкового тракту;
  • органів зору;
  • шкіри.

 

Лимонник китайський допомагає при лікуванні неприємних симптомів менопаузи у жінок, покращує потенцію у чоловіків, підвищує зосередженість і позитивно впливає на нервову систему.

 

ПОСАДКА

 

  1. Уважно обирайте місце для посадки лимонника. Воно повинно бути теплим. Тому лимонник часто садять біля садових будівель, арок, високих парканів. Також не забувайте враховувати, що частина рослини повинна знаходиться в тіні.
  2. Багаторічник можна висаджувати з серпня по жовтень або з березня по травень. Саджанці повинні знаходиться на відстані метра один від одного. Яму потрібно підготувати в глибину 40 см і завширшки в середньому 70 см.
  3. На дно ями насипте дренаж. Візьміть в рівних пропорціях дернову землю, листовий компост, перегній, 200 г суперфосфату, 500 г деревної золи і перемішайте суміш, а потім покладіть в яму.
  4. Намагайтеся не поглиблювати кореневу шийку. Потрібно щоб вона залишалася на рівні землі. Далі рясно полийте саджанець. Прикореневу лунку засипте перегноєм або торфом.

ПІДГОДІВЛЯ

 

Лимонник підгодовують з третього року, зазвичай в квітні. Для цього насипають г 30 селітри і мульчують за допомогою перегною або листового компосту. Добре підгодовувати рослину влітку органікою. Це робиться кожні дві три тижні, але восени після того, як лимонник скине листя підгодовують суперфосфатом (20 г) і деревною золою (100 г). Глибина мульчування не менше 10 см.

 

ПОЛИВ

 

Звичайно, полив лимонника повинен бути регулярним, а в особливо спекотні сонячні дні, рослину обприскують теплою водою. Поливають не менш 6 відер на одну рослину. Рекомендується влаштовувати поливи відразу після підгодівлі. Щоб зберегти вологу після поливу на більш тривалий термін, мокру землю навколо саджанця засипають сухим.

ОПОРА

Лимонник безумовно потребує опори, тому лимонник вирощують на шпалері. Завдяки цьому підвищується урожай і ягоди стають більшими. Якщо ж ви вирішите не встановлювати опору, лимонник перетвориться в невисокий чагарник і перестане плодити. Про шпалеру потрібно подбати в рік посадки. Встановлюють два високих стовпи (висотою 2-2,5 м), глибиною в землю 60 см. Між стовпами простягають дріт в три ряди. Нижній на висоті 0,5 м, середній - 0,7 м і третій - 1 м і коли у вашого рослини почнуть рости пагони, ви зможете в міру зростання підв'язувати їх на дроти.

 

ОБРІЗКА

 

Рослину починають обрізати на 2-3 рік після посадки. У цей період у рослини починає активно розвиватися наземна частина. Залишають 3-6 пагонів, а решта на рівні ґрунту видаляють. Лимонник обрізають в осінній період після того, як він скине листя. Хоча, якщо ліана дуже сильно загусла, допускається обрізка і в першій половині літа.

 

У весняний та зимовий період обрізка виключається. Рослина може виділяти рясно сік і буде травмована або може навіть загинути. Прикореневу поросль видаляйте щовесни. У період санітарної обрізки намагайтеся видалити всі сухі і мертві стебла. А коли будете вкорочувати пагони, намагайтеся залишати 10-12 бруньок.

УКРИТТЯ НА ЗИМУ

 

Молодий лимонник до трьох років рекомендується вкривати. Зробити це легко. Зверху шаром 15 см укладіть листя і лапник. Дорослий лимонник не потребує укриття, через те, що йому не страшні холод і мороз.

 

Як бачите, наші прості поради допоможуть вам легко виростити лимонник китайський на своїй ділянці. Для вас в нашому інтернет-магазині понад 1000 найменувань декоративних і плодових чагарників і дерев.

Інна Орлова

 

 

 

 

Опубліковано: 04 лис 2020
Переглядів: 1877
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.