Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

12 правил догляду за ремонтантною малиною

ремонтантная малинаУ вас на ділянці ціла плантація ремонтантної малини, а врожаю – кіт наплакав? Хочете отримувати більше ягід з малиннику? Бажаєте знати секрети догляду за ремонтантною малиною? Зараз ми вам їх розкриємо!

Ремонтантність малини – це здатність культури давати врожай два рази за теплий період. Перший раз – на торішніх пагонах, другий – на пагонах поточного року. Деякі дачники побоюються таких сортів і воліють мати справу тільки зі звичайними. Подивіться на таблицю і самі для себе вирішіть, чи виправдані їх тривоги.

Властивості

Ремонтантні сорти

Звичайні сорти

Догляд

Простіший

Складніший

Час появи перших плодів

В рік посадки

На 2 рік після посадки

Зимостійкість

Не вимерзає

Окремі сорти можуть померзнути

Вимоги до освітленості

Необхідно багато світла

Достатньо середньої освітленості

Хворобостійкість

Хворіє досить рідко

Хворіє відносно часто

Потреба в поливах і підгодівлях

Висока

Середня

Якість ягід

Хороші ягоди

Відмінні та добрі ягоди

Здавалося б, все добре, і ремонтантними сортами цілком можна замінити звичайну малину, але тут є один нюанс. Через дворазове плодоношення другий урожай іноді просто не встигає визріти. А ще осіння малина виходить дрібнішою. Тому багато садівників жертвують літнім урожаєм, зате отримують розкішний осінній – великі солодкі та ароматні ягідки дозрівають аж до жовтня.

Щоб зібрати багато ягід, потрібно правильно посадити кущики і добре за ними доглядати. Давайте детально розберемо всі правила з вирощування ремонтантної малини.

1. Вибір місця посадки

Выбор места посадкиРемонтантні сорти малини більш вимогливі до місця посадки і ґрунтів, ніж звичайні. Їм необхідно багато світла, оскільки в тіні плодоношення настає пізніше, та й якість самих ягід помітно знижується. Подбайте про захист від вітру і протягів – малинник можна висадити вздовж паркану або в оточенні великомірів.

Для посадки підійде легкий гумусний вологий ґрунт. Оптимальний варіант – багаті суглинки з водневим показником 5,8-6,7 рН. Більш кислу землю необхідно вапнувати, додаючи в неї перемелений вапняк, доломітове борошно або мергель. Ґрунтові води повинні залягати глибше, ніж на метр від поверхні.

2. Хороші-погані попередники

Малинник добре піде в ріст на землі, яка була під чорним паром (тобто без культурних і бур'янистих трав, в пухкому стані). Вдалими попередниками для нього вважаються сидерати – гірчиця, люпин або жито. Не висаджуйте малину після перцю, картоплі або томатів – ці культури вже вибрали велику частину корисних речовин з ґрунту.

3. Терміни посадки

Висаджувати кущі можна як навесні, так і восени, хоча кращий все-таки другий варіант (кінець вересня – початок жовтня). За час, що залишився до морозів саджанці встигнуть прижитися, а навесні відразу підуть в ріст.

4. Підготовка ґрунту

Ґрунт під посадку в ідеалі готують за півроку. Очистіть грядки від бур'янів і скопайте землю на глибину штика лопати. В процесі перекопування на 1 м² ґрунту закладіть:

 • верховий торф або перегній – 2-3 відра;
 • суперфосфат і сірчанокислий калій – по 1 склянці або 200-400 г комплексних мінеральних добрив.

5. Схема посадки саджанцівСхема посадки саженцев

Для посадки малини рядами між кущами залиште по 70 см, ширина міжрядь повинна бути не менше 1,5 м. При груповій посадці на 1 м² садіть 2-3 куща. Культура буде рости на одному місці від 10 до 15 років, тому залиште їй місце для комфортного росту.

6. Вибір саджанцівВыбор саженца

Вибирайте саджанці у перевірених постачальників, які забезпечать вас якісними рослинами потрібного сорту. Якщо ви купили кущики «стихійно», уважно огляньте їх. У малини повинні бути добре розвинені корінці, а діаметр стовбура не менше 0,5 см при довжині близько 20 см. Переконатися в тому, що саджанець живий, допоможе простий експеримент: зріжте з нього бруньку – вона не повинна бути висохлою. Якщо підчепити кору на пагоні, то з внутрішньої сторони її «живий» колір – зелений.

Оживити підсохлі корінці можна за допомогою розчину зі стимулятором коренеутворення – потримайте в ньому рослину 1-2 доби перед посадкою.

7. Посадка саджанця

Перед посадкою додайте в яму компост і засипте його 10-сантиметровим шаром ґрунту, щоб корінці рослини не контактували з добривом. Поставте саджанець у яму вертикально і присипте родючою землею. Коренева шийка повинна знаходитися на одному рівні з поверхнею, хоча в піщаному ґрунті допускається її заглиблення на 4 см. Після посадки обов'язково полийте саджанець, а коли вода вбереться – замульчуйте пристовбурну ділянку.

8. Полив ремонтантної малини

Полив ремонтантной малиныРемонтантні сорти вимагають щотижневих поливів. В особливо сухі періоди робити це доведеться навіть частіше – ґрунт повинен постійно залишатися злегка вологим. Води при поливі не шкодуйте – ґрунт повинен промокати в глибину на 30-40 см. Слідкуйте тільки, щоб волога не застоювалася, оскільки при надлишку води до коренів перестає надходити повітря, що уповільнює ріст культури в цілому.

Поливи особливо важливі перед початком цвітіння, в період формування і дозрівання ягід. Пізно восени, перед холодами проведіть рясне вологозарядне зволоження.

Оптимально організувати для малини крапельний полив – він допоможе заощадити воду і рівномірно зволожить землю. Також можна організувати аричний полив – зробіть навколо рядів невеликі горбки (10-15 см) з землі, а воду пускайте по поглибленнях, що утворилися між ними. Холодну воду бажано не використовувати, краще, якщо вона трохи прогріється. Частоту поливів можна скоротити за допомогою мульчі, яка вкриває землю і не дає їй пересихати.

9. Підживлення ремонтантної малини

Подкормки ремонтантной малиныЯкщо при підготовці ґрунту ви внесли всі необхідні добрива, то 2 роки після посадки малину можна не підгодовувати. Починаючи з третього року підживлення обов'язкові. Кущі добре відгукуються на органіку:

 • розчин ферментованого коров'яку (1:10);
 • розчин куряка (1:20).

Добрива вносите 2-3 рази з початку вегетаційного періоду по 3-5 літрів на 1 м² ділянки. Якщо ви регулярно мульчуєте малинник, то додаткові органічні добрива не потрібні. Що стосується мінеральних підгодівель, то суперфосфат достатньо внести лише при посадці, а от без калію в подальшому не обійтися. Без нього листя малини дрібнішає, його краї буріють, а тканина між жилками відмирає.

Увага! Калійні добрива будуть корисні, якщо у них немає хлору, наприклад, сірчанокислий калій або калімагнезія.

Кущі можна підгодувати і повним мінеральним добривом, на 1 м² вам знадобляться:

 • нітроамофоска або її аналоги (50-100 г);
 • суперфосфат (50-80 г), сірчанокислий калій і сечовина (по 20-40 г).

Можна удобрювати малину і за такою схемою:

 • березень – комплексне добриво;
 • перед цвітінням – суперфосфат і сульфат калію;
 • після осіннього плодоношення – суперфосфат і сульфат калію.

10. Профілактика грибкових захворювань

Від борошнистої роси, антракнозу і сірої гнилі врятує бордоська рідина, Фундазол, Фітоспорин, застосовувати їх краще в квітні. Від бактеріальних і вірусних інфекцій ліків поки немає, тому потрібно видалити уражену рослину з плантації. Від нападок комах краще використовувати біопрепарати.

11. Обрізка ремонтантної малини

11.1. Обрізка малини навесні

Якщо ви не зрізали пагони під корінь, після зимівлі на них можуть з'явитися обмороження або тріщинки – видаляйте всі подібні ділянки до першої здорової бруньки. Верхівки здорових пагонів укорочення не потребують – це затримає дозрівання врожаю і знизить його кількість. Процедуру проводьте під час набрякання бруньок – так легше визначити, де здорові, а де пошкоджені ділянки. Якщо сорт дає багато кореневої порослі, її краще видалити, залишивши на 1 м² 5-7 однорічних заміщаючих пагонів і стільки ж – дворічних плодоносних.

11.2. Обрізка малини восени

Восени всі пагони, які відплодоносили, можна вирізати під корінь. Так шкідникам і мікроорганізмам ніде буде зимувати, і нові пагони виростуть здоровими та сильними.

Обрезка малины

12. Зимівля ремонтантної малини

Більшість сортів ремонтантної малини відмінно переносять зими України, тому укриття не потребують. Для захисту кореневої системи ґрунт зверху можна вкрити товстим шаром мульчі.

Ми перерахували основні правила по догляду за ремонтантними сортами. Дотримуйтеся їх, і великі врожаї не змусять себе чекати!

Опубліковано: 07 чер 2020
Переглядів: 26114
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Малина
  • Новинки 2022
  • Ягідні чагарники
  Акція
  Малина чорна Брістоль зображення 1
  0 відгуків
  Малина чорна Брістоль
  К-сть в упаковці: 1 садж
  69 грн 89 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Хімбо Топ зображення 2
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Хімбо Топ
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Пінгвін зображення 3
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Пінгвін
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Малина ремонтантна Помаранчеве диво зображення 4
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Помаранчеве диво
  К-сть в упаковці: 1 садж
  64 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Малина ремонтантна Каскад Делайт зображення 5
  6 відгуків
  Малина ремонтантна Каскад Делайт
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Малина ремонтантна Полка зображення 6
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Полка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Малина ремонтантна Полана зображення 7
  1 відгук
  Малина ремонтантна Полана
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Малина ремонтантна Фолголд зображення 8
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Фолголд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  64 грн 69 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Ізобільна зображення 9
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Ізобільна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Королівський пінгвін зображення 10
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Королівський пінгвін
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Недосяжна зображення 11
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Недосяжна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Малина ремонтантна Осіння красуня зображення 12
  0 відгуків
  Малина ремонтантна Осіння красуня
  К-сть в упаковці: 1 садж
  39 грн 59 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.