Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

Один з напрямків озеленення садових і паркових ландшафтів пов'язаний із застосуванням хвойних рослин. Завдяки широкому асортименту колючих дерев та чагарників, вдається створити неповторні по красі й монументальності живоплоти, бордюри, мальовничі групи й ефектні садові топіарії. Вічнозелені хвойники дозволяють створити неповторну картину зимового саду, адже інші дерева втрачають своє вбрання восени, а хвойні рослини зберігають форму й колючки навіть у снігові та морозні періоди.

Хвойні рослини - ефектна прикраса саду

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

 

Сучасні хвойники можна класифікувати за багатьма ознаками:

 1. Забарвлення і форма хвої - для декорування саду можна підібрати рідкісні та ексклюзивні сорти хвойних рослин з різним відтінком крони, ефектні блакитні ялини, кипарисовики, ялівці вже не рідкість. Їх все частіше селекціонери пропонують для озеленення.
 2. Висота рослин - мініатюрні хвойні стланики не виростають більше 30-60 см, а крупноміри можуть досягати більше 10-20 м.
 3. Форма дерева або чагарника - серед хвойних культур часто зустрічаються екземпляри з пірамідальною або циліндричної кроною. Це найбільш звичні, поширені, класичні варіанти, але за допомогою обрізки легко досягається будь-яка необхідна форма. Для фігурних огорож створюються хвойні рослини у формі кулі, спіралі, куба.
 4. Зимостійкість - не всі хвойні рослини можуть виносити холодну зиму, при виборі асортименту для прикраси саду слід враховувати кліматичні умови та вимоги даного виду хвойних культур.

Особливу принадність в садових композиціях представляють хвойні види з яскравими ягодами або оригінальними шишками, але при їх опаданні варто бути готовим до необхідності частого прибирання садової території або газону.

Перевагами хвойників можна вважати не тільки ефектний зовнішній вигляд в будь-яку пору року, але й невибагливість, простоту догляду за культурами, приємний цілющий запах, який має хвоя.

Хвойні рослини в ландшафті: види композицій

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

Ефектні хвойні рослини можна використовувати для створення групових композицій в саду і одиночних посадок. Особливо ефектно виглядають рослини при посадці у вигляді бордюрів, живоплотів. Чудові поєднання досягаються при розташуванні поруч з хвойниками листяних рослин, декоративних чагарників та квітучих багаторічників. В рокарії та альпінарії використання хвойних рослин і каменів дозволяє створити унікальні композиції, які залишаться привабливими довгі роки. Поряд з хвойниками можна висаджувати квітучі низькорослі багаторічники, які підкреслять витончену красу ялин і сосен, внесуть яскравий акцент в оформлення кам'янистого саду.

Хвойні рослини для рокарію (альпінарію)

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

Альпійська гірка формується під посадку хвойників з певною висотою, при цьому діють правила:

 1. Невелика площа підошви (мало місця) альпінарію - максимальна висота рослин не перевищує 80 см.
 2. Гірка займає достатню площу в саду - рослини підбираються висотою до 150 см.
 3. Високі хвойники висаджуються в альпінарії з площею підошви понад 50 м2.

Рослини на кам'янистій гірці виглядають природно й урочисто, але щоб уникнути монотонності композиції, варто підбирати екземпляри з різнобарвною хвоєю.

На передньому плані висаджують низькорослі та сланкі форми хвойників, між рослинами варто залишати вдосталь вільного місця, адже такі види розростаються в ширину, утворюючи розлогу крону при невисокому стовбурі.

Для центральної композиції рекомендовано підбирати рослини різної висоти й забарвлення, а також віддати перевагу повільно зростаючим видам, висотою не більше 150 см. При бажанні можна включати в композицію штучно сформовані з хвойників топіарії.

Оформлення альпійської гірки може включати не тільки різні сорти хвойників, але й багаторічні рослини, що цвітуть навесні та влітку. Ранньоквітучі цибулинні культури гармонійно виглядають в якості прикраси гірки з хвойними рослинами.

Важливо! При формуванні гірки варто враховувати кут огляду, адже при доступності композиції з усіх боків, треба дуже ретельно проводити підбір та посадку рослин. При невдалому розташуванні рослин задня сторона композиції може програвати. Слід запам'ятати, що на зовнішній вигляд рослин сильно впливає освітлення, на північній стороні у хвойників формуються рідкі голки.

Живий паркан з хвойників

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

Живий паркан з хвойних рослин - це практично й довговічно. Культури вибирають з пірамідальною або циліндричною формою крони. Ефектно виглядають вистрижені високі бордюри з тиса, ялівця або кипарисовика. Тисові посадки можна розташовувати навіть у тіні, під час формування яскравих плодів (тис ягідний) рослина виглядає дуже красиво.

Живоплоти висаджують в одну або дві лінії, при цьому можна підбирати рослини різної висоти та форми. Для отримання однорідної щільної стіни варто підбирати багаторічники із схожим забарвленням хвої.

При створенні живоплоту враховують природні особливості певного виду хвойних рослин, які планується висадити на ділянці:

 1. Висока огорожа - формується з ялиць, сосен, ялин чи високорослих ялівців.
 2. Живий паркан середніх розмірів - для цієї мети підходять тиси, ялівці, кипарисовики.
 3. Бордюри невеликої висоти - ялівець низькорослий, туї та сосни карликових сортів, кипарисовик, тсуга.

Міксбордер

Хвойні в дизайні саду: оригінальне оформлення ландшафту

Дуже ефектно виглядає міксбордер з хвойних рослин, розташованих каскадом. Така композиція не займає багато місця, доречна біля будинку або паркану. Природність їй додадуть культури різної висоти, при цьому високорослі сорти слід розташовувати на задньому плані.

Вирощені «по лінійці» хвойники заднього плану трохи псують композицію, тому при підборі сортових саджанців необхідно враховувати їх висоту. Можна поєднувати рослини з різноманітним забарвленням хвої, але не висаджувати поспіль кілька однакових хвойників, інакше міксбордер буде схожий на клаптикову ковдру.

Хвойні на газоні

Хвойні на газоні висаджуються в якості одиночних рослин або нечисленних декоративних груп. Для цієї мети використовуються сосни, араукарії, кипариси, ялини або туї. Для групових посадок підбирають багаторічники різної висоти, щоб композиція виглядала природно.

Іноді хвойники висаджують в якості облямівки для зеленого газону, для цієї мети підходять низькорослі та сланкі культури, які добре переносять обрізку.

Опубліковано: 12 сер 2020
Переглядів: 4545
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Декоративні рослини
  • Суперпропозиції!
  • Топ продажів
  • Хвойні дерева
  • Хвойні рослини
  • Хвойні чагарники
  Акція
  Новинки
  Ялина колюча Маджестік Блю зображення 1
  0 відгуків
  Ялина колюча Маджестік Блю
  К-сть в упаковці: 1 садж
  259 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Комплект Хвойний дует із 2 саджанців зображення 2
  0 відгуків
  Комплект Хвойний дует із 2 саджанців
  К-сть в упаковці: 2 садж
  469 грн 588 грн
  Купити
  Акція
  Комплект хвойних рослин Лісовий куточок із 3 саджанців зображення 3
  0 відгуків
  Комплект хвойних рослин Лісовий куточок із 3 саджанців
  К-сть в упаковці: 3 садж
  699 грн 907 грн
  Купити
  Акція
  Туя західна Смарагд зображення 4
  2 відгуки
  Туя західна Смарагд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  229 грн 279 грн
  Купити
  Акція
  Туя західна Рейнголд зображення 5
  0 відгуків
  Туя західна Рейнголд
  К-сть в упаковці: 1 садж
  239 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Туя західна Колумна зображення 6
  2 відгуки
  Туя західна Колумна
  К-сть в упаковці: 1 садж
  229 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Туя західна Брабант зображення 7
  0 відгуків
  Туя західна Брабант
  К-сть в упаковці: 1 садж
  229 грн 289 грн
  Купити
  Акція
  Тис ягідний Фастігіата Робуста зображення 8
  3 відгуки
  Тис ягідний Фастігіата Робуста
  К-сть в упаковці: 1 садж
  259 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Тис середній Войтек зображення 9
  1 відгук
  Тис середній Войтек
  К-сть в упаковці: 1 садж
  259 грн 319 грн
  Купити
  Акція
  Ялина колюча блакитна Кейбаб зображення 10
  10 відгуків
  Ялина колюча блакитна Кейбаб
  К-сть в упаковці: 1 садж
  249 грн 309 грн
  Купити
  Акція
  Ялина канадська Коніка зображення 11
  5 відгуків
  Ялина канадська Коніка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  239 грн 299 грн
  Купити
  Акція
  Туя західна Даніка зображення 12
  0 відгуків
  Туя західна Даніка
  К-сть в упаковці: 1 садж
  249 грн 309 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.