Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Готуємося до прибуття розсади

Хороший урожай і красива клумба починаються з хорошої розсади. Мета вирощування розсади очевидна - вона дозволяє на третину подовжити період вегетації, збільшує схожість насіння в порівнянні з прямим посівом у ґрунт. Нарешті, власна розсада дає можливість отримати рідкісні сорти овочів і квітів, купити які можна тільки у вигляді насіння.

Однак, при вирощуванні розсади потрібно не проґавити кілька надзвичайно важливих речей. Їх краще підготувати заздалегідь, до перших посівів.

вирощування розсади що треба знати

1. Купуйте якісне насіння. Тільки свіже насіння від хороших виробників дає гарантію того, що воно зійде без проблем. І купити його можна там, де воно правильно зберігається, в сухості та прохолоді. Наприклад - у нашому інтернет-магазині. Посів неякісного, сумнівного насіння, це втрата не лише грошей, але і часу, який буде витрачено на безплідне очікування сходів і пересівання. Хороше насіння завжди окупається здоровими рослинами і високим урожаєм. Скільки купити насіння? Варто заздалегідь визначитися, скільки Ви хочете отримати рослин. Наприклад, розрахувавши займану ними площу на вашому городі. На квадратному метрі грядки може вміститися 2,5 пізні капустини Центуріон, які відмінно підходять для засолювання і квашення, або 2 високорослих томати, таких як Пляжний черрі, або 4 перці. Оскільки частина рослин може бути вибракуваною в процесі вирощування, при невдалій пересадці, варто сіяти на 20-30% більше насіння, безжально вибраковуючи зайве. Тому - не варто купувати надлишок насіння. Багато з нього може зберігатися кілька років, але краще не захаращувати ящик столу забутими пакетиками, які ви не зможете висіяти. Та й роздача надлишкових томатів, які просто нікуди висадити, сусідам - ​​не завжди є хорошою ідеєю.

2. Підготувати підвіконня. Розсада не витримує, коли температура ґрунту нижча, ніж повітря. А саме це відбувається, якщо з вікна піддуває холодне повітря. Тому - перед вирощуванням розсади варто закласти щілини в вікнах, перевірити ущільнювачі. Корисно встановити на підвіконня екран із фанери. Він відхилить потік гарячого і сухого повітря, що йде від батареї, й ізолює горщики від холодного підвіконня.

3. Рослини харчуються світлом. І саме світла їм найбільше бракує ранньою весною. Зрозуміло, найкраще рішення - це організація досвічування, але навіть просто запилене, брудне вікно здатне «вкрасти» до 30-40% світла. Тому - помити вікна перед сезоном розсади - чудова ідея. Найкраще підходять розсаді південні, південно-східні і південно-західні вікна. Якщо ж вікна квартири мають північну орієнтацію, то краще не поспішати з посівами - в умовах довшого світлового дня розсада краще вдасться при посіві в середині-кінці березня. Особливо чутлива до нестачі світла капуста.

4. Якісний субстрат - обов'язкова умова для отримання вдалої розсади. Його теж варто придбати заздалегідь. Найкраще, використовувати спеціалізовані субстрати для висіву та розмноження, проте, і до них корисно додати 1-2 г/л сухого комплексного добрива Зелений гай Універсал, яке чудово підходить для пасльонових культур - томатів, перцю. А в субстрат для капусти, баклажанів або айстр варто додати добриво Агроном Профі для розсади, теж, в кількості 1-2 г/л.

5. Варто заздалегідь підготувати біологічні препарати для обробки ґрунту і захисту розсаду від хвороб, такі як фітоспорин, триходермін, і стимулятори, необхідні як для боротьби зі стресами, так і для підвищення схожості насіння. В аптечці садівника обов'язково повинні бути епін, циркон, бурштинова кислота, гумат. Чудовим комплексним добривом зі стимулюючим ефектом є добриво Стимовіт. Воно відмінно підходить як для кореневого, так і позакореневого підживлення розсади.

Правильно підготувавшись, ви зможете отримати саджанці високої якості, які добре приживуться, і будуть тішити вас все літо високим урожаєм і пишним цвітінням.

Але хочеться нагадати одне негласне правило: «готуй розсаду взимку - збирай урожай влітку». Головне питання: коли ж потрібно саджати насіння на розсаду, щоб квіти довго радували яскравими фарбами, а овочі та зелень давали щедрий вітамінний врожай? От саме з цим ми й розбираємося в нашому матеріалі.

Опубліковано: 02 лют 2021
Переглядів: 1763
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Добрива і засоби захисту
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння квітів
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  • Насіння однорічних квітів
  • Розпродаж насіння
  • Супутні товари
  • Топ продажів
  Акція
  Новинки
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds зображення 1
  0 відгуків
  Томат Шоколадне серце Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чудо Землі Vinel seeds зображення 2
  0 відгуків
  Томат Чудо Землі Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Червоний гігант Vinel seeds зображення 3
  0 відгуків
  Томат Червоний гігант Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння зображення 4
  0 відгуків
  Томат Халі-Галі F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  125 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds зображення 5
  0 відгуків
  Томат Чемпіон ваги Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Чайка Vinel seeds зображення 6
  0 відгуків
  Томат Чайка Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Соляріс Vinel seeds зображення 7
  0 відгуків
  Томат Соляріс Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  18 грн 22 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Фатіма Vinel seeds зображення 8
  0 відгуків
  Томат Фатіма Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння зображення 9
  0 відгуків
  Томат Світ Мусон F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 20 шт
  51 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds зображення 10
  0 відгуків
  Томат Сусідам на заздрість Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.2 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Рома Vinel seeds зображення 11
  0 відгуків
  Томат Рома Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Томат Рожеве серце Vinel seeds зображення 12
  0 відгуків
  Томат Рожеве серце Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 0.1 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.