Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Газон навесні - агротехнічні прийоми, підгодівля і полив

Взимку той самий газон, який так радував вас влітку, залишається практично без нагляду. Тому так і тягне підняти сніжне покривало і заглянути під нього: як він там. Так, для газону існує цілий ряд ризиків. Наприклад, різка зміна погоди може призвести до обмерзання ділянки або трава просто вимерзне через відсутність сніжного покриву. Не переживайте даремно: досить знати, як реанімувати газон навесні.


Доки не настала весна

Щоб знизити руйнівний вплив природних явищ на газон, можна зробити наступні заходи:

 • постарайтеся не ходити по сирому газону, щоб не порушувати його цілісність;
 • розбивайте крижані кірки, якщо зможете до них дотягнутися, тому що вони заважають траві дихати;
 • спробуйте розрівняти сніг на ділянці, щоб його танення стало рівномірним.

В кінці березня або на початку квітня газоном можна зайнятися серйозно.

Догляд за газоном навесні

Весняний догляд за газоном полягає в реалізації ряду обов'язкових заходів:

 1. Скарифікація. Так називають процес вичісування відмерлої трави і мохів, що утворилися на газоні за минулу осінь і зиму.
 2. Реставрація. Відтворення газону різними методами.
 3. Вертикуляція. Це вичісування газону, в процесі якого відбувається вертикальне надрізання дернини. Розсічення корінців трави стимулює утворення нових рослин.
 4. Піскування. Така процедура дозволяє поліпшити хімічний і мінеральний склад ґрунту, підвищує родючість його верхнього шару і його стійкість до цілого ряду захворювань.

Відразу після сходу снігу і підсихання ґрунту, слід зайнятися ущільненням газону в місцях пошкоджень, що виникли за зиму. Для цієї мети можна використовувати садовий каток або широкі дошки, якщо катка немає. Наступний етап - скарифікація. Для її реалізації найкраще скористатися спеціальною технікою - скарифікатором.

Різні газони реставрують по-різному. На «облисілу» ділянку звичайного газону можна просто підсипати травосуміш, зменшуючи норму висіву вдвічі, оскільки мова йде не про нову посадку, а про відновлення. Насіння змішують з родючим субстратом (1:2) і сіють на обрану площу. Увечері того ж дня газон потрібно полити. Реставрація рулонного газону виконується заміною частини дернини на нову.

На остаточно підсохлій дернині можна виконувати вертикуляцію. Для її реалізації теж існує цілий ряд спеціальних пристосувань. Дуже ефективним на фінальному етапі можна вважати садовий пилотяг, який відмінно очищає поверхню газону.

Кінцева процедура - піскування, повинна проводитися щовесни. Для піскування річковий пісок змішують з ґрунтом і торфом в різних пропорціях, залежно від якості ґрунту на ділянці, і наносять на газон. Спеціальний прилад - піскувач допоможе зробити цю процедуру ефективнішою.


Добрива для газону навесні

Прокинувшись, ми хочемо поснідати. В цьому сенсі все живе поводиться однаково. Газон потребує підгодівлі, йому потрібні джерела енергії, сили для нарощування зеленої маси (азот), зміцнення коренів (фосфор), росту і протистояння посусі і хворобам (калій).

Варіанти підгодівлі:

 1. Нітроамофоска «16:16:16». Сухі гранули розкидають по площі і рясно поливають. Витрата 20-40 г на 1 кв.м.
 2. Комплексне добриво Фертика (Кемира) Універсал 2. Витрата 40-50 г сухого препарату на 1 кв.м з подальшим поливом.
 3. Рідке добриво Бона Форте. На 10-12 літрів води розводять 80 мл препарату. Розчину вистачає на 6 кв.метрів. Процедуру повторюють через 2 тижні. До речі, стільки ж зберігається і вже розведений препарат.

Взагалі-то для підгодівлі можна використовувати будь-яке комплексне добриво для газону, що містить позначку «весна».

Інші весняні процедури

Навесні необхідно виконувати аерацію газону і стригти його.

Для кожного типу газону існує норма висоти трави. Для декоративних газонів вона становить 5-7 см, а для спортивних - 3-4 см. Якщо трава виростає на 2 см вище норми, її пора стригти. Якщо газон сильно переріс норму, стригти його доведеться в кілька прийомів, тому що за один раз вкоротити траву можна тільки на третину. Будь-який газон після стрижки обов'язково поливають.

Аерація допомагає порушити надмірне ущільнення дернини і видалити вуглекислий газ, що накопичився. Якщо проігнорувати аерацію, коріння газонної трави недоотримає повітря і вологу. 

Проводячи аерацію, ґрунт штучно насичують повітрям, проколюючи дернину на 5-8 см вглиб. Робити це можна вилами або за допомогою спеціальних аераторів.

Весняний полив і профілактична обробка

Вода - основа життя. Щоб правильно організувати полив, потрібно спиратися на кліматичні і погодні умови свого регіону. В середньому дощування газону проводять раз на два дні, а рясний полив з промоканням ґрунту на 15-20 см углиб, організовують один раз або двічі на тиждень. Якщо погода суха і спекотна, частоту поливів збільшують. Поливи краще виконувати рано вранці або після заходу сонця.

З бур'янами, що пробивають дернину, можна боротися, витягуючи їх вручну, поки їх не надто багато. 

Велике число «загарбників» - привід застосувати гербіциди, суворо дотримуючись інструкції і дотримуючись правил техніки безпеки.

Грибкові захворювання - проблема, яка часто виникає і яку власники газонів повинні навчитися долати. Навесні, коли вологість ґрунту і повітря тривалий час буває підвищеною, а погода стає все теплішою, можна зіткнутися з фузаріозом і різними різновидами цвілі.

Ця проблема проявляється появою світлого нальоту, який згодом стає тільки щільнішим. Пухнаста цвіль або жовтіюча плямами або кільцями трава - це привід до застосування протигрибкових препаратів.

Взагалі-то вертикуляція, піскування, стрижка, аерація і інші весняні роботи так чи інакше теж спрямовані на профілактику грибкових захворювань. Якщо ж грибки все-таки з'являються, потрібно застосовувати фунгіциди або повністю видаляти уражену ділянку, виконуючи нову посадку газону навесні.

Розкажіть про свої газони, про проблеми, з якими ви стикаєтеся в весняний період, коли траву і дернину потрібно упорядковувати. Діліться! Адже спільно ми знайдемо розв'язання будь-якої проблеми.

 

Опубліковано: 21 кві 2021
Переглядів: 1647
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння багаторічних квітів
  • Насіння квітів
  Акція
  Газонна травосуміш Гольф Seedera зображення 1
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Гольф Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  24 грн 31 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Англійський Сад Seedera зображення 2
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Англійський Сад Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  24 грн 31 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Повільне зростання Seedera зображення 3
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Повільне зростання Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  18 грн 24 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Швидкий ремонт Seedera зображення 4
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Швидкий ремонт Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  19 грн 25 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Спортивна Seedera зображення 5
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Спортивна Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  21 грн 27 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Світлолюбна Seedera зображення 6
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Світлолюбна Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  19 грн 25 грн
  Купити
  Акція
  Газонна травосуміш Дитячий майданчик Seedera зображення 7
  0 відгуків
  Газонна травосуміш Дитячий майданчик Seedera
  К-сть в упаковці: 30 г
  20 грн 26 грн
  Купити
  Акція
  Газон Класичний Садиба центр зображення 8
  0 відгуків
  Газон Класичний Садиба центр
  К-сть в упаковці: 100 г
  53 грн 106 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.