Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Квіти багаторічники для «ледачого» саду - добірка найкращих

Чи можна милуватися красою садових квітів протягом року, прикладаючи для цього мінімум зусиль? Так! Якщо посадити невибагливі квіти-багаторічники, що представлені в добірці від "Дім і сад"! Ми постаралися відібрати для вас кращих кандидатів, керуючись найважливішими принципами вибору. Отже, квіти багаторічники - фото та короткі характеристики.

Для весни

Холодна земля ще покрита снігом, а до сонця щосили тягнуться первоцвіти. Вони поспішають оповістити про те, що весна не за горами та чекати тепла залишилося недовго. Ранньоквітучі багаторічні рослини поєднують в собі буйство фарб і легкий аромат. Поселивши їх на клумбі одного разу, ви отримуєте привабливу можливість кілька років поспіль раніше всіх милуватися райдужною пишністю.

Весняні багаторічники - крокус, підсніжник, гіацинт, тюльпан, нарцис, проліски (сцилла), морозник, рябчик, вовча лапа (купальниця), барвінок.

(Фото)

Для літа

Літні квіти-багаторічники вражають різноманіттям видів. Суцвіття всіляких форм червоного, жовтого, блакитного, бордового, рожевого, фіолетового та інших відтінків горять, подібно маякам, і наповнюють сад медовим ароматом. Більшість літніх рослин світлолюбні та віддають перевагу помірному зволоженню, однак перш ніж прикрашати клумби та газони, варто уважно вивчити звички обранців.

Літні багаторічники - півонія, люпин, флокс, лілія, ірис, фіалка триколірна, тисячолистник звичайний, дицентра, астільба, лищиця, королиця, дельфі́ніум (цар-зі́лля), тирлич.

(Фото)

Для осені

Осінні квіти-багаторічники покликані продовжити відчуття свята життя, ось чому вони такі пишні та яскраві. Червоно-оранжеві гладкі та махрові пелюстки органічно поєднуються із зеленою травою та жовтіючим листям дерев. Осінні квіти здебільшого світлолюбні, але непогано переносять півтінь. Добре ростуть на пухких і влагопроніцаемая ѓрунтах.

Осінні багаторічники - айстра. хризантема, ехінацея, золотарник, жоржина, геленіум, сідач, волошка.

(Фото)

Для зими

Багато квітів-багаторічників для саду зберігають декоративність з приходом холодів. Для створення зимових квітників підходять вічнозелені рослини з незвичайним листям, багаторічники з яскравими плодами та насіннєвими коробочками, культури з колосоподібними суцвіттями та волотями.

Зимові багаторічники - ліатріс колосковой, куничник гостроквітковий, геленіум, лофант, гейхера, овсець вічнозелений, копитняк європейський, пахизандра верхівкова, осока, цикламен плющелистний.

(Фото)

Світлолюбні та ті, що зростають в тіні

При виборі рослин важливо враховувати їх вподобання до освітленості ділянки. Світлолюбні багаторічники садять на відкритих сонцю територіях, інакше вони витягуються та поступово втрачають первісне забарвлення листя та суцвіть. Тіньолюбні, навпаки, висаджують в тіні, під густими кронами дерев і розлогих чагарників - в іншому випадку вони стають млявими та бляклими.

Світлолюбні квіти-багаторічники - гладіолус, королиця, півонія, жоржини, мак, гвоздика, гайлардія. рудбекія.
Тіньолюбні рослини - конвалія, хоста, фіалка, аквілегія, незабудка, примула, бадан.
Існують універсальні (тіньовитривалі) квіти, які пристосовуються до навколишніх умов і добре себе почувають як на сонці, так і в півтіні. Це - хризантема, флокс, астільба. ірис, дицентра, лілійник.

Загальні рекомендації

При виборі багаторічників для оформлення саду заздалегідь продумайте колірну палітру. Не варто садити багато квітів різних відтінків - краще вибрати 2-3 тони, що гармонійно поєднуються.

Враховуйте й висоту рослин. Високорослі квіти розміщуйте на задній план, низькорослі - на передній.

Комбінуйте багаторічники з різними термінами цвітіння - тоді ваша клумба буде ошатною круглий рік.

Приймайте до уваги періодичність поливу. Вологолюбні рослини розміщуйте в одній зоні, посухостійкі - в інший.

Сподіваємося, наша стаття допоможе у виборі невибагливих багаторічників, і садові клумби будуть радувати красою яскравих кольорів в будь-який час року. І наостанок хочеться розповісти як зберегти взимку цибулини та кореневища багаторічників до посадки.

(Фото використання в ландшафті)

Опубліковано: 26 січ 2021
Переглядів: 39
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
    Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.