Прийом замовлень
0 (800) 60-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 60-32-42
0

Хвороби та шкідники розсади - як швидко здолати підступних ворогів?

Хвороби і шкідники - страшний сон будь-якого городника. Імовірність програти війну та позбутися врожаю лякає кожного. Ніхто не хоче усвідомлювати, що праця виявилася марною та вирощена з любов'ю розсада не змогла протистояти силі багатотисячного війська. Так може не варто засмучуватися раніше часу? Давайте уважно вивчимо ворога та підберемо ефективну зброю для боротьби з ним!

Болезни и вредители рассады

З ким нам доведеться боротися?

Видів і підвидів розсадних шкідників так багато, що перерахувати їх всіх неможливо. Але існують особливо «талановиті» індивіди, про які повинен знати кожен.

Попелиця

Попелиця прославилася на весь світ завдяки відмінному апетиту та здатності до надшвидкого розмноження. Харчується зла крихітка ніжним соком рослин і виділяє липку росу, яка є сприятливим середовищем для розвитку хвороботворних мікроорганізмів.

Болезни и вредители рассады

Білокрилка

Зовнішність скромного метелики з крилами, які покриті білою пудрою, оманлива. Вони ненажерливі та нещадні. Працюють в парі з незліченними личинками. Разом вони висмоктують з паростків поживні соки, внаслідок чого ті жовтіють і вмирають.

Болезни и вредители рассады

Павутинний кліщ

Крихітний непроханий гість легкий на підйом і швидко освоюється в незнайомій обстановці. Користуючись тим, що розгледіти його неозброєним оком складно, він методично висмоктує з паростків сік і водночас плете свою білу тонку павутину.

Болезни и вредители рассады

Трипси

Маленькі жучки, що ведуть потайний спосіб життя, швидко ростуть і наближаються до заповітної мети. Про присутність нахабних окупантів свідчать сріблясті плями, що покривають поверхню листя.

Болезни и вредители рассады

Ѓрунтові мушки

Часом їх буває так багато, що здається, ніби над розсадою висить чорна хмарка. Слизькі личинки мошкари, що зудить, дуже небезпечні. Ненаситні білі черв'ячки так активно гризуть коріння, що врятувати сіянці може тільки оперативна швидка допомога.

Болезни и вредители рассады

Кращі засоби для боротьби зі шкідниками

З усіма перерахованими та іншими шкідниками краще боротися комплексними препаратами. Велику популярність вони заслужили завдяки тому, що однаково добре діють на дорослих особин, яйця та личинки.

Препарати на основі ѓрунтових бактерій Bacillus Thuringiensis, що випускаються у вигляді порошку:

 • Лепідоцид;
 • Бактокуліцид;
 • Бітоксибациллін.

Болезни и вредители рассады

Засоби на основі грибків, які виробляють токсичу для шкідників отруту:

 • Фітоверм;
 • Боверин;
 • Нематофагін;
 • Вертіціллін;
 • Актофіт;
 • Пеціломіцин;
 • Басамил;
 • Метарізин.

Не варто скидати з рахунків знамените зелене мило. Воно містить солі калійних кислот і є екологічним, біорозкладаним і вельми результативним антибактеріальним продуктом.

Кращі препарати для лікування розсади

Молода розсада часто страждає не тільки від шкідників, але й від збудників різних захворювань. Перші ознаки, що вказують на необхідність оперативного втручання, - млявість, в'янення листя, почорніння стебла.

Болезни и вредители рассады

Поштовхом до початку захворювання може бути все що завгодно - неправильна обробка насіння та ѓрунту, пікіровка, що травмує, висока щільність висіву, недолік освітлення та багато іншого.

Для лікування слід використовувати фунгіциди на основі сінної палички або ѓрунтового грибка. Перші - Алірін, Бактофіт, Гамаір, Екомік Урожайний, Фітоспорін. Другі - Гліокладин, Триходерма веріде, Трихоплант, Трихоцин, Триходермін, МікоХелп.

При покупці слід проконсультуватися з продавцем або уважно прочитати анотацію, щоб ознайомитися зі специфікою впливу та дозування.

Болезни и вредители рассады

Хвороби та шкідники - навала, яку можна перемогти! Сподіваємося, наша стаття допоможе не тільки вчасно побачити проблему, але й швидко впоратися з цим завданням.

І на завершення хочеться нагадати, що при вирощуванні розсади важливо дотримуватися правил, які допоможуть уникнути безлічі помилок, що негативно впливають на майбутній урожай. Наші «12 правил здорової розсади» дозволять уникнути безлічі «підводних каменів», що підстерігають початківців садівників.

Опубліковано: 05 січ 2021
Переглядів: 1074
(Голосів: 0, Рейтинг: 0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.