Прийом замовлень
0 (800) 33-32-43
Відділ консультацій
0 (800) 33-72-73
0

Посів моркви: випробувані способи

Вітамінна морква має досить дрібне насіння. Садити їх у відкритий грунт одне покарання - то вітром розмете, то поливної водою змиє все насіння в одну купу. Дрібні сходи важко вберегти при проведенні прополки бур'янів. Але є 5 перевірених способів посіву, які допоможуть отримати багатий врожай коренеплодів і допоможуть зберегти сили при проведенні робіт.

посев моркови

Посів моркви: випробувані способи

Найпростіший спосіб посіву моркви - розкидати насіння по пухкому шару грунту, а потім злегка заборонувати грядку. Але цей спосіб невиправдано витратний, адже частина дрібного насіння обов'язково потрапить в нижні шари грунту, що утруднить їхнє проростання. Частина насіння залишиться на поверхні, після появи сходів його може легко змити струмінь поливної води. Загалом - метод недосконалий, але ним іноді користуються при підзимному посіві моркви або при ущільненої посадці в теплих грядках. Крім цього методу посадки моркви є п'ять випробуваних способів, які гарантують економію насіннєвого матеріалу і відмінну схожість. Поговоримо про це більш детально.

Посів на туалетний папір

При посіві дрібного насіння моркви у відкритий грунт дуже важко дотримуватися достатню відстань між сходами, тому дуже часто при пікіровки доводиться видаляти частину сіянців. Щоб позбутися від невиправданих витрат на посадковий матеріал, можна заздалегідь в зимовий час підготувати смужки туалетного паперу, на які за допомогою клейстеру приклеюють насіння. При цьому відразу встановлюють оптимальна відстань між рослинами - від 3 до 4 см.

Алгоритм підготовчих робіт:

Найменування робіт

Опис

Підготовка паперових стрічок

Нарізати туалетний папір на смужки, кратні ширині грядки. Потім з одного шматка зробіть смужки шириною 2 см.

Приготування клейстеру

Клейстер готують зі звичайного картопляного крохмалю, для чого беруть склянку гарячої води і розчиняють в ній 1 ч. л. крохмалю. Приготовленої суміші дають охолонути і загуснути.

Підготовка насіння

Насіння висипають на блюдечко або піднос, де його добре видно.

Смужки туалетного паперу по одній розстеляють на клейонці або поліетиленовій плівці. На папір капають крапельку клейстеру, зверху в клей за допомогою сірника, зубочистки або ватної палички розкладають насіння. Відстань між насінням - від 3 до 4 см. Стрічки викладають на рівному місці до повного висихання, потім скачують в рулони і залишають до посадки в сухому місці.

Такий спосіб посіву дозволяє виключити проріджування сходів, стрічки зручно розкладати на підготовлених грядках. Крохмаль і туалетний папір розкладаються при дії вологи, не завдаючи шкоди посадкам і екології.

Виробники подбали про дачників - все частіше садові центри пропонують моркву на стрічці, тому можна відразу купити підготовлені до посіву насіння.

как сеять морковь

Посів моркви за допомогою сівалки

Для посіву дрібного насіння моркви можна використовувати відмінне пристосування - механічну сівалку. Виробники пропонують кілька варіантів зручного механізму, але деякі умільці воліють зробити сівалку для моркви своїми руками. Для цього буде потрібно цілий пластиковий контейнер з міцними стінками і кришкою. Відрізок пластикової трубки і болт з'єднують контейнер з довгою ручкою. У кришці контейнера роблять отвір для засипання насіння, а в бічних стінках - круглі невеликі дірочки. Залишилося тільки опустити пристрій в борозну і повільно просувати торцеву стінку контейнера вздовж грядки. Посіви будуть рівними, і не доведеться видаляти зайві сходи.

Любителі запропонували оригінальний спосіб посіву моркви за допомогою шприца - отака виходить імпровізована сівалка. З шприца виймають поршень, знімають голку, всередину засипають морквяне насіння. Потім акуратно струшують шприц над борозною, переміщаючись уздовж грядки. Посіви годі й проріджувати. Якщо все зроблено акуратно.

способы посева моркови

Посів моркви дражируванним насінням

Один з найпопулярніших способів посіву моркви у відкритий грунт. Дражироване насіння має збільшені розміри завдяки оболонці з поживних речовин. Їх легко сіяти в борозну, дотримуючись необхідну відстань між майбутніми сходами. Яскравий колір оболонки допоможе краще контролювати процес проведення посівних робіт, адже помаранчеві або зелені точки краще помітні на темному зволоженому грунті. При розчиненні оболонки сходи моркви отримують додаткове харчування, що добре позначається на розвитку рослин і підвищують їх здоров'я.

Дражування насіння можна зробити і в домашніх умовах. Процедура копітка, але зате витрати на посадковий матеріал вдається значно знизити.

Алгоритм цієї операції наступний:

 1. Коров'як розводять водою у співвідношенні 1:10, потім проціджують. До залишку додають мінеральні добрива, злегка підсушують суміш.
 2. Насіння моркви засипають в чисту суху банку об'ємом 3 літри, потім обережно обризкують їх сильно розведеним розчином звичайного клейстеру.
 3. До зволоженого насіння додають невеликими частинами підготовлений коров'як, енергійно струшують банку. Цю операцію проводять кілька разів, поки насіння моркви не перетворяться в кульки.
 4. Опудрюють кульки сухиою деревною золою. Насіння перестає злипатися і готові до посадки.

Змішування з піском

Іноді насіння моркви змішують з сухим великим піском (на 5 літрів піску необхідно взяти 1-2 ст. ложки насіння). Посів суміші проводять в підготовлені заздалегідь борозни. Піщинки поділяють дрібне насіння моркви один від одного, тому після появи сходів між окремими рослинами зберігається вільний простір. Це необхідно для формування великих коренеплодів, адже при загущених посадках морквина вродить крива і тонка.

Приготування робочого складу на основі клейстеру

Приготувати густий клейстер, для цього в склянці гарячої води треба розчинити ложку борошна або крохмалю. Охолодити складу до 30С, після чого додати трохи рідких добрив - все перемішати. У суміш додати насіння моркви, все ще раз перемішати. Тепер робочий склад можна залити в пластикову пляшку з отвором в кришці - готово пристосування для посіву моркви. У приготовані борозни виливають тонкою цівкою крохмаль з насінням через отвір в пробці. Насіння рівномірно розташовуються в в'язкої рідини і не змішуються між собою. Сходи будуть дружними і рівними.

А ось як зберегти соковиту і вітамінну моркву до наступного сезону - читайте в нашій статті.

Опубліковано: 25 гру 2020
Переглядів: 6702
(Голосів: 1, Рейтинг: 2.0)
Залишити відгук
Оцінка
Додати один або кілька файлів
  Рекомендовані товари
  популярні
  • від дорогих до дешевих
  • від дешевих до дорогих
  • популярні
  • за новинками
  • за назвою
  Всі серії
  • Всі серії
  • Насіння Балконна грядка
  • Насіння Кулінарна лінійка
  • Насіння новинки 2022
  • Насіння овочів
  Акція
  Новинки
  Морква Яскрава Vinel seeds зображення 1
  0 відгуків
  Морква Яскрава Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Морква Харизма F1 Імперія насіння зображення 2
  0 відгуків
  Морква Харизма F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  41 грн
  Купити
  Новинки
  Морква Лагуна F1 Імперія насіння зображення 3
  0 відгуків
  Морква Лагуна F1 Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  72 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Лосіноостровська Vinel seeds зображення 4
  0 відгуків
  Морква Лосіноостровська Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Нантська Vinel seeds зображення 5
  0 відгуків
  Морква Нантська Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Морква Нью Курода Імперія насіння зображення 6
  0 відгуків
  Морква Нью Курода Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 10 г
  41 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Долянка Vinel seeds зображення 7
  0 відгуків
  Морква Долянка Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Новинки
  Морква Канада Імперія насіння зображення 8
  0 відгуків
  Морква Канада Імперія насіння
  К-сть в упаковці: 1 г
  52 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Катрін Vinel seeds зображення 9
  0 відгуків
  Морква Катрін Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 2 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Болтекс Vinel seeds зображення 10
  0 відгуків
  Морква Болтекс Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 2 г
  10 грн 12 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Віта Лонга Vinel seeds зображення 11
  0 відгуків
  Морква Віта Лонга Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Акція
  Новинки
  Морква Вітамінна Vinel seeds зображення 12
  0 відгуків
  Морква Вітамінна Vinel seeds
  К-сть в упаковці: 3 г
  6 грн 7 грн
  Купити
  Дім і Сад використовує cookie-файли, щоб поліпшити ваше враження від покупок на нашому сайті. Якщо ви продовжите користуватися нашими послугами, ми будемо вважати, що ви згодні з використанням cookie-файлів.